» Blog » Plany na 2024 z Fobium Industries
02-02-2024 17:55

Plany na 2024 z Fobium Industries

Odsłony: 92

Plany na 2024 z Fobium Industries

RPGowe plany na 2024
Ponieważ zaczął się luty, to ostatni moment na takie wpisy. Częściowo plany już w realizacji więc nie ma obaw przed “syndromem nowego roku”.

a) Sesje publiczne
Oczywiście będzie to jedna z podstaw fandomowej aktywności. Głównie w ramach krótszych, nastawionych na nowicjuszy sesji w tygodniu organizowanych przez GE3K Events (Gdańsk i Gdynia) oraz dłuższych sesji weekendowych u Głowa Pełna Przygód (Trójmiasto).  Wśród motywów przewodnich będzie:
- Ogrywanie starterów: Tak aby wykorzystać narzędzia przeznaczone do wprowadzenia w system. W tym miesiącu będzie to Zew Cthulhu (Nawiedzony dom) oraz Warlock (bez narzędzi ani rusz). 
- Testy własnych oraz fandomowych projektów: zróżnicowani gracze to świetna narzędzie do testowania systemów i scenariuszy, a przy okazji konstruktywny wkład w funkcjonowanie w ekosystemie środowiska erpegowego. Na pierwszy ogień idzie Ghost Market od Noobiriusa a zaraz za nim nasz “Kanał Burzowy” do Herosi vs Horrory. 
- Klasyki z dawnych lat: Rozegranie starych tesktów z Magii i Miecza oraz Portala było ciekawe oraz w jakimś sensie kształcące, mam nadzieje że w 2024 uda się rozegrać coś jeszcze. Połączeniem z poprzednią kategorią będą sesję w gry z konkursu “Rzut na inicjatywę” 

Oprócz tego na pewno będzie trochę sesji na konwentach i innych spotkaniach. W planach też pozostaje zachowanie balansu pomiędzy indie grami oraz tradycyjnymi popularniejszym grami. Wśród nowych dla mnie gier do przetestowania najwyżej na liście są:
- Brindlewood Bay 
- Liminal Horror
- Oko Yrhadessa 
- Warhammer Age of Sigmar: Soulbound

b) Własne produkcje
Najważniejszym celem będzie wydanie w końcu powoli dojrzewających projektów w ramach Miskatonic repository. Mamy “w zasadzie gotowe” dwa scenariusze. Oprócz tego jeden scenariusz mocno zaawansowany i trochę mniejszych tekstów z księgami, postaciami m.in Wydział X.  
Drugą rzeczą będzie trochę materiałów do Mothership - na zasadzie krotkich pdfów jakie można zrobić w weekend. Jest też większy, komercyjny projekt - ale oczywiście napiszemy gdy będzie już można o tym pisać. 
Szykuje się pod katem erpegowym bardzo obficie.

Komentarze


AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0

Trzymam kciuki, informuj na bieżąco o postępach i aktualizacjach.

03-02-2024 17:33

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.