string(15) ""
» Blog » Nad czym pracujemy?
12-08-2017 23:45

Nad czym pracujemy?

W działach: fobium industries | Odsłony: 224

Nad czym pracujemy?

Po zeszłorocznym uczestnictwie w XVIII edycji konkursu Quentin na którą wysłaliśmy dwie prace (Rodzina naszych czasów oraz Magiczny Ikosaedr) wbrew pozorom nie zasypialiśmy gruszek w popiele. Część projektów jest na etapie tworzenia, część czeka na realizacje przez wydawcę. Po pierwsze mamy nowego bloga: https://fobium.blogspot.com, tam też przenieśliśmy archiwum starszych materiałów. W dziedzinach kreatywnych też się trochę dzieje:

Granie w Apocalypse World zaowocowało w końcu napisaniem własnej gry na mechanice PbtA. MULTI-Arisu, mini-gra w klimacie cyberpunk powinna ukazać się w następnym numerze pisma Magia i Miecz (nr 8). Jest to historia nastolatek z nadludzkimi zdolnościami próbującymi uciec ze szpitala-więzienia złej korporacji. Sedno systemu stanowi fakt, że postacie stanowią wspólnie osobowość wieloraką. Po wykonaniu swojego ruchu, zmieniają się miejscami w ośrodkach: ruchu, mowy oraz cyber-wszczepie dającym niezwykłe zdolności.

Również w Magii i Mieczu (nr 9) powinien ukazać się nasz scenariusz nadesłany na konkurs świąteczny. „Bezkrólewie” to scenariusz fantasy w klimacie Baśni Tysiąca i Jednej Nocy opisujący próby, jakim poddane zostały postacie graczy w celu zdobycia korony królestwa pustyni. W temacie scenariuszy mamy także tajny tekst związany z jednym z większych konkursów, ale jego warunki nie pozwalają nam pisać o tym za dużo.

Powoli też pracujemy nad dużym systemem RPG. Będzie to SF umieszczony w bliskiej przyszłości z domieszką horroru oraz military SF (inspirujemy się tutaj Trylogią Ryfterów P. Wattsa, Czarnymi oceanami oraz Królem Bólu J. Dukaja). Mechanika będzie na miarę XXI wieku, wykorzystująca aplikacje sieciowe. Więcej na ten temat niebawem.

W międzyczasie planujemy też pisać krótkie teksty na bloga: almanachy dla MG czy szkice scenariuszy. Blog na polterze mam nadzieję też jakoś będzie funkcjonował- chociaż planuje go przeznaczyć na materiały nie-RPG. 

1
Notka polecana przez: AdamWaskiewicz
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Exar
   
Ocena:
0

A czemu na materialy nieRPGowe na polterze?

13-08-2017 06:40
Kratistos
   
Ocena:
0

Chodzi o to że wyłącznie tutaj będę pisał jak mnie film SF wkurzy czy książka się spodoba. A RPGowe będę mial tu i tu. 

13-08-2017 12:11

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.