string(15) ""
» Blog » [Hammertag MMXV] Na północ!
23-09-2015 19:36

[Hammertag MMXV] Na północ!

Odsłony: 330

[Hammertag MMXV] Na północ!

Oto moja propozycja na Hammertag MMXV.  Kampania „Na północ!” składa się ze scenariuszy Trakt Cesarski oraz Bagno- w systemie Warhammer Fantasy Roleplay ed. 2.Przeznaczone są dla drużyny 2-4 graczy. Scenariusze powinny zająć trzy dłuższe sesję, trwające około 5 godzin lub cztery krótsze. Do tekstu głównego dołączone są postacie graczy oraz tło i zasady specjalne dotyczące działania niewielkich oddziałów wojskowych. Scenariusz domyślnie opiera się o przygotowane już postacie- jednak możliwe jest również użycie innych (propozycję ich wprowadzenia są również podane) i pominięcie personalnych wątków. Fabuła Traktu stanowi prolog scenariusza Bagno lecz mogą być one rozgrywane oddzielnie.

Do ściągnięcia: Tutaj

Mapki: Tutaj (nawet jeśli nie interesuje cię scenariusz zobacz mapki- naprawdę warto)

Trakt cesarski

Na początku scenariusza bohaterowie mogą być przymusowo wcieleni do armii lub zaciągnąć się jako ochotnicy- ostatecznie trafiają jako dziesiętnicy do oddziałów dowodzonych przez rycerza Adama von Schoenlapper. Wysłani na północ zmierzą się z wciąż groźnymi oddziałami chaosu, nieudolnością dowództwa oraz rosnącym fanatyzmem wśród żołnierzy.

Praca nie ma charakteru dokładnie opisanego od A do Z scenariusza. Stanowi bardziej zbiór narzędzi mogących służyć do na wiele sposobów: od stworzenia tragicznej historii przymusowo zwerbowanych chłopów dowodzonych przez zbieraninę zbirów oraz fanatyków do heroicznej podróży elitarnych żołnierzy Imperialnych. 

Jeśli komuś spodobał się zawarte w scenariuszu pomysły (dowodzenie, zarządzanie) proponuje także Eksodus (praca do Neuroshimy) mojego autorstwa: Tutaj

Bagno

W niniejszym scenariuszu gracze wcielają się w role sierżantów na niewielkim posterunku armii Imperium na skraju Darkwaldu. Zabójstwo komendanta jest punktem rozpoczynającym rywalizację, dowodzenie żołnierzami i prowadzenie śledztwa w sprawie śmierci ich dowódcy. Ich wrogiem jest starożytny licz ze świty Ngasha- Nomarcha Tefnacht. On przybrawszy ciało jednego z zakonników zabił kapitana, co ma być początkiem jego planu zniszczenia obozu. Jednak również rywalizacja, bunty podwładnych czy istoty chaosu mogą być groźne dla oddziałów dowodzonych przez postacie graczy.

Scenariusz Bagno jest też w wersji jednostrzałówki: Tutaj
 

PS Przy okazji święta Warhammera gorąco polecam film A Field in England. Bardzo klimatyczny, bardzo erpegowy.

Komentarze


Tyldodymomen
   
Ocena:
0

znowu czarna kompania, znowu przymusowe wcielenie, znowu śledztwo z chaosem na końcu. Jak wam to się nie znudzi.

23-09-2015 20:09
Kratistos
   
Ocena:
+1

Bo to tematy uniwersalne jak miłość. 
 

23-09-2015 20:20
E_elear
   
Ocena:
0

Nareszcie jakiś materiał RPG, do tego WFRP. To właśnie lubię na Poltergeist (opłacało się dzisiaj zajrzeć).


 

24-09-2015 17:37
KFC
    Wernyhora powrócił!
Ocena:
0

"I po co te żałosne hammertagi dla piwnicznych bułów??

Grajcie i piszcie dla Demon Lorda! Oto jedyne prawdziwe Dark Fantazy!"

24-09-2015 18:14
johnybluecaterpillar
   
Ocena:
0

@shadow of the demon lord
Kupilo mnie przy pig thiefach.
Czy to zlodzieje kradnacy swinki, czy swinie okradajace miasto pod oslona nocy _ sledztwo, wyzwanie dla graczy i opcje dla prowadzacego. Wezme do warhammera albo czegokolwiek.

25-09-2015 12:20

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.