» Blog » Ghost Market- praktyczny rzut oka
06-02-2024 11:19

Ghost Market- praktyczny rzut oka

Odsłony: 86

Ghost Market- praktyczny rzut oka
Udało się zagrać w weekend na evencie Głowa Pełna Przygód w wersje alfa "Ghost Market" od Noobirusa. Gra z pewnością z elementami pasującymi do potrzeb eventowych sesji - minimalistyczny wpadającą w pamięć dzięki różnych kostkom mechanika, szkicowy wyrazisty świat (aczkolwiek to cyberfunk lekko w stylu jesiennej gawędy).

Kilku rozwiązań jestem fanem - jak rozpoczęcie tworzenia postaci od broni czy mechanika TPK zamiast śmierci poszczególnych członków drużyny. Karta postaci (miejsca na kości) oraz podręcznik swoim składem też fajnie prowadzi przez mechanikę, na sesji dosłownie przeszliśmy strona po stronie. Niemniej w pierwszej chwili 39 stron sugeruje bardziej skomplikowany system (na chwilę obecną nie jest dostosowany do drukowania samemu).

Z pierwszej potrzeby uzupełnienia systemu widziałbym przykładowy scenariusz czy przykladowy zestaw wyzwań,bowiem z racji licznych bonusów ciężko z marszu oszacować "Sredni poziom trudnosci" (na sesji zostało na koniec sporo piguł, wiec finał przeszedł po ich myśli)

Co do samej sesji - była to bardzo przyjemna, pełna śmieszków improwizacja. Wbrew wstępnym wrażeniom nie było dużo rozwałki - większość wyzwan postacie rozwiązały dzięki cechom: nerd i influencer. Znajdująca się na pierwszym planie zdjęcia "Akira" to nie przypadek. Manga była inspiracją i posłużą jako źródło wielu " rekiwzytow" - nazw, imion czy ekwipunku. Fabularnie była to opowieść o SI pragnącej rewolucji przez przez nadanie ludziom nadnaturalnych zdolności . Postacie zniweczyly te plany po prostu wyrywając z podlogi i zabierając "serce" komputera że sobą.

Ogólnie wrażenia z testów pozytywne i wrócę do niego gdy będzie skończony. Jeśli ktoś jeszcze nie widział gra dostępna jest w trybie PWYW:
https://noobirus.itch.io/ghost-market?fbclid=IwAR3g55ybnnLxoyd6bxyBC3YNY_piYDd1HzgTlV2Ctzoxr2jYWoeyLLnerWQ
1
Notka polecana przez: Ifryt
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.