string(15) ""
» Blog » Pajęczyna utkana z Komiksów I (RPG!)
21-11-2012 16:35

Pajęczyna utkana z Komiksów I (RPG!)

W działach: Komiksy Netowe, RPG, Felietony | Odsłony: 1

Pajęczyna utkana z Komiksów I (RPG!)
UWAGA! Po ponad godzinie walki z edytorem blogowym poltera postanowiłem odwrócić kolejność i najpierw opublikować ten wpis na swoim wordpressowym blogu. Tam też możecie znaleźć całość tego wpisu, poniżej znajdziecie tylko próbkę nowego cyklu traktującego o komiksach internetowych (tak, zamierzam pisać regularnie, dzięki zmianie pracy na taką która na to pozwala). Przepraszam was z góry za sytuację, ale po prostu nie mam ochoty walczyć z wiatrakami i przerabiać kodów na nowo, jeśli Wam drodzy czytelnicy zajmie to tylko jedno kliknięcie. Zapraszam do czytania i komentowania - także pod tym wpisem. Mam nadzieję, że nowy cykl przypadnie wam do gustu i że podzielicie się ze mną i pozostałymi użytkownikami swoimi ulubionymi komiksami internetowymi.


***

Jednym z codziennych rytuałów internetowych jakie odprawiam praktycznie co dzień jest przeglądanie komiksów internetowych. O tym, ze w internecie można czytać komiksy wie już każde dziecko, a tym bardziej erpegowiec i/lub fantasta, jednakże nie wszystkie z nich są powszechnie znane szerszemu gronu czytelników. W tym cyklu tekstów postaram się je wam przybliżyć w jak najbardziej przystępny sposób. Przy okazji postaram się opisać każdy z przedstawianych komiksów w taki sposób, aby naszkicować wam mapę inspiracji erpegowych, które można z niego zaczerpnąć.
Uwaga: Linki w obrazkach prowadzą do pierwszej strony danego komiksu. W niektórych przypadkach obrazek jest mylący. :)

Wszyscy z was zapewne znają Order of the Stick, pełen gagów i żartów z mechaniki i realiów DnD komiks internetowy Richarda Burlewa. Jednakże niewielu zapewne miało okazję natrafić na inne warte uwagi komiksy traktujące o RPG, lub ujmujące opowiadaną historię w ramy znane nam doskonale z sesji. Jest ich znacznie, znacznie więcej i niektóre z nich okazują się być ciekawsze i bardziej ambitne niż OotS. A biorąc pod uwagę specyfikę tego ostatniego, to naprawdę duże osiągnięcie. Niestety, podczas przeglądania starszych linków z mojej kolekcji zakładek okazało się, że kilka z nich znikło zupełnie z sieci (jak shadowrunowy komiks autorki FeyWinds), a inne nie bardzo zasługują na obecność w pierwszej dziesiątce (czy też piątce jak w tym przypadku, chociaż z małym bonusem). Postaram się poświęcić im jakiś wpis, ale będą musiały poczekać aż uporam się z tymi, które zasługują na promowanie o wiele bardziej...

CDN na moim blogu, link znajdziecie na początku tego wpisu.

***

Obrazek użyty do ilustracji tego wpisu to pierwszy odcinek komiksu internetowego Order of the Stick autorstwa Richarda Burlew.

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.