» Blog » Kot a sprawa banów
11-10-2012 13:02

Kot a sprawa banów

W działach: Ptffffft! | Odsłony: 3

Kot a sprawa banów
A ja dla odmiany... nie odchodzę. Mimo iż wszystko to co się dzieje ostatnio zakrawa na koniec świata i przeddzień sądu nie-tak-bardzo-ostatecznego, a niebo pokryte jest spadającymi banami. Moje konto wisi tu sobie od dłuższego czasu. Czasami nawet wrzucam coś z cyfrowej szuflady (tak nazwałem katalog z tekstami oczekującymi na opublikowanie/skasowanie bo przestały mi się podobać). Ale rzadko i raczej się to nie zmieni w najbliższym czasie. Dlaczego? Bo łatwo jest strzelić focha, stuknąć dwa razy obcasikami i wrócić do Kansas. A zostać i mimo fal i złości robić dalej swoje jest o wiele trudniej. Nie mi oceniać wartość konkretnych użytkowników dla Społeczności - to zrobi sama Społeczność. Czyli wy. Tak, ty* też, czytelniku. Zamiast ględzić, odchodzić, flejmować i strzelać fochnotki, zrób coś konstruktywnego. Np. napisz do redakcji w tej sprawie. Osobiście wyraź swoją opinię w kulturalny sposób. Namów do tego kolegów/koleżanki z serwisu. To ty się liczysz, drogi użytkowniku. Ty zarabiasz klikaniem i przeglądaniem na działalność serwisu. Co oznacza, że to z tobą - bez względu na płeć, wiek i poglądy - musi liczyć się redakcja. Możesz. Coś. Zrobić. P.S. To zabrzmi trochę jak hipokryzja, ale: Do czasu wyjścia VD będę się udzielał sporadycznie. Wymogi pracy. Ale są takie sytuacje (jak ta), kiedy nie mogę się powstrzymać. I liczę, że będziecie odróżniali kota prywatnie piszącego (jak teraz) od kota piszącego jako 'kot Selekosa'. Z góry dziękuję. P.P.S. Wybaczcie chaotyczną formę wypowiedzi, ale piszę po zaledwie kilku godzinach snu. Reinstalacja systemu to straszliwie wyczerpujący proces dla mnie - za dużo tego wszystkiego do przywrócenia.
  • Jesteśmy częścią Fandomu, stąd forma niegrzecznościowa.

Komentarze


dzemeuksis
   
Ocena:
0
Reinstalacja systemu to straszliwie wyczerpujący proces dla mnie - za dużo tego wszystkiego do przywrócenia.

Zrób obraz świeżego systemu po pełnej instalacji. Wówczas cała reinstalka, to klik-klik-ide-zrobić-kawę-piję-kawę-klik-klik.

albo

Przesiąść się na Chromebooka :)
11-10-2012 13:23
Kot
   
Ocena:
0
@Dzemeuksis: Przesiadałem się z XP na Win 7. Wymogi czasu, zawodowe i X-COMa nie działającego pod XP. Stąd nie mogłem...

Część oprogramowania z którego korzystałem nie działa pod siódemką, potrzebuję też ostrego przekopania zasobów, żeby sprawdzić co będzie wymagało dodatkowych zabiegów i tańca deszczu (najskuteczniejszy zabieg informatyczny jaki znam). Plus sporo drobnych rzeczy, jak 2h walki ze sterownikami dźwięku (interesting fact: słuchawki działają tylko w różowym slocie tylnego panelu, a sam odcień różowego jest dyskusyjny, bo ciężko go odróżnić od pomarańczowego).
11-10-2012 13:38
etcposzukiwacz
    A jak wywala kota?
Ocena:
0
Jestem przeciwny zamykaniu ludziom ust przez banowanie, po za skrajnymi przypadkami oczywiście. Wolnośc słowa należy cenić, nawet jak jest nam chwilowo nie na ręke.
A do szanownego Kota:
Wywalili mysz, nie protestowałem nie byłem myszą.
Wywalili gołębia nie protestowałem nie byłem gołębiem.
Wywalili Kota, nikt nie protestował :(
11-10-2012 14:56
Kot
   
Ocena:
0
1. Nie jestem szanowny.

2. Nie wywalą mnie, bo nie zamierzam łamać regulaminu. A jeśli wywalą mnie bez powodu, to nie mam na to wpływu, więc czym się przejmować?

3. To nie jest zamykanie ust i wolności słowa, tylko próba opanowania sytuacji nie do opanowania na tym etapie. Redakcja pobłażała trollom i ignorowała łamanie regulaminu, aż nagle okazało się, że sytuacja jest krytyczna i trzeba coś zrobić koniecznie. O wiele za późno. Poza tym, "przypomina to próbę zatłuczenia myszy grzechotnikiem."
A można było pomyśleć dużo wcześniej i załatwić to metodami chirurgicznymi, a nie odpowiednikiem bomby paliwowo-powietrznej.

4. Patrz wyżej - ja nie protestuję, co prawda, ale wam jak najbardziej wolno.
11-10-2012 16:10
Hastour
   
Ocena:
+2
Widzę że z okazji premiery XCOM mamy światowy tydzień instalowania siódemki :)
11-10-2012 16:12
Szarlih
   
Ocena:
+1
Panie Kocie, czy naprawdę dziwi Pana, że ludzie opuszczają serwis w którym ich próby merytorycznej pracy są przytłoczone przez falę flejmnotek/notek na temat flejmnotek/notek na temat banów za flejmnotki? To nie jest obrażanie się, to jest opuszczanie środowiska w którym nie da się pracować.

Oryginalny XCOM, zwłaszcza apocalypse, dużo bardziej w moim guście. Ale fajnie, że pomyśleli o remake'u, wykonali go też nieźle.
11-10-2012 17:56
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+2
A po co kupować nowy, drogi system operacyjny do xcom? Wystarczy konsola! A jaki komfort w grze na 46calowym ekranie! :)

Kot - źle Ci z pyska patrzy na tej dużej fotce - zmień bo nie budzisz zaufania! ;)
11-10-2012 18:03
Kot
   
Ocena:
+2
@Szarlih:
Po pierwsze, po prostu Kocie. Nie mam nic wspólnego z Polską Akademią Nauk, chociaż bardzo tego żałuję.

Po drugie, ja jeszcze nie opuściłem. Tak jak wiele osób, które piszą więcej i sensowniej ode mnie. Ale od lat już nie czuję potrzeby lansu, mam tylko drobne ataki altruizmu. Ale leczę to herbatą z malinami i pomaga.

@Anioł Gniewu: To nie moje zdjęcie, tylko taka delikatna sugestia reakcji kota na sytuację.
Co do konsoli, to nie potrzebuję takowej. Nie posiadam telewizora i wystarcza mi komputer jako narzędzie pracy, komunikacji i rozrywki - w tej właśnie kolejności.

P.S. Usunąłem kilka komentarzy. Bądźcie konsekwentni, nie zgrywajcie Kastora i jego efektu 'foch, to ja sobie idę... albo nie'. Jak odchodzicie z fochowym przytupem, to miejcie odwagę zrobić to naprawdę.
11-10-2012 18:47
Anioł Gniewu
   
Ocena:
0
Kot - położenie uszu wskazuje na zdenerwowanie ale oczy tak jakoś nieszczerze wytrzeszcza. Przypomina mi to:
http://img.wiocha.pl/images/d/9/d9 13cdb8e797cfcf56d7c25a1a3eaad3.jpg

Ja też nie posiadam 46 calowego telewizora, ale pomarzyć można nie? ;)
11-10-2012 19:00
Kot
   
Ocena:
0
@Anioł Gniewu: Zdjęcie pochodzi z pierwszej strony wyszukiwania w grafikach google hasła 'sarcastic cat'.
11-10-2012 21:04

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.