string(15) ""
» Blog » Far Cry 4
24-11-2014 09:28

Far Cry 4

W działach: Gry | Odsłony: 293

Notka będzie krótka, pisana na świeżo. Mam Far Cry 4. Cena jak za taką grę nie zabija. 130 zł w Saturnie, jakby ktoś chciał nabyć.

Kilka spostrzeżeń na początek. Jak tylko zainstaluje się gra, należy ze Steama pobrać łatkę 1.4.0. Bez niej zamiast mapy mamy czarny ekran, a cienie są tak ciemne, że nic w nich nie widać. Trzeba jednak przyznać, że gra jest dobrze zoptymalizowana. Nie mam jakiegoś kozackiego kompa a gram na ustawieniach ultra.

Jest tylko mały zgrzyt. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Pagan Min to taki mix Hoyta z Vaasem. Mam takie wrażenie, że twórcy poszli na łatwiznę i zwyczajnie skopiowali dobre pomysły z poprzedniej odsłony. Nawet skille i crafting jest łudząco podobny. I taki sam - dokładnie taki sam - jęk obrzydzenia przy skórowaniu. To mnie bardzo irytowało w trójce. Nie ważne ile skór zebrał Jason Brody, dźwięk był taki sam. I jeszcze postać główna. W trójce odczuwało się zmianę z amerykańskiego gówniarza w sprawnego dzikusa z karabinem. W czwórce nie czuć, że mamy do czynienia z amerykaninem, który Himalaje widzi po raz pierwszy na oczy. Ot, troszeczkę tak miałko na początek.

I jeszcze jedno spostrzeżenie. Przeciwnicy w czasie walki ciągle biegają i się chowają. Nie da się stać w miejscu i naparzać. Jest tylko jedno ale. Te chowanie jest nieudolne. Przeciwnik dobiega do przeszkody, przykuca i po paru sekundach do nas naparza krótką serię. Tylko, że stoi za przeszkodą nieruchomo przez 2-3 sekundy i doskonale widać jego głowę. Druga rzecz to jak dla mnie ogromny plus. W końcu przeciwnicy nawalają do najbliższych wrogów a nie tylko do postaci gracza na pół kilometra ignorując kolesia, który pruje do nich z automatu z 10 metrów.

A i jeszcze jedno. Nowość. Można zwabić drapieżnika. A widoki są nieziemskie. Polecam.
1
Notka polecana przez: ThimGrim
Poleć innym tę notkę

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

ThimGrim
    Łatka
Ocena:
0

Z tą łatką to podobno jest tak, że to jest tester na to czy ktoś ma piracką kopię gry... ;) Ludzie na forach zgłaszali, że nic nie widzą i wszystko jest rozmazane, a twórcy im odpisali, że "w takim razie macie pirata". Pomysł oczywiście głupi, bo uczciwy użytkownik od razu po zakupie i instalacji gry, musi ściągać jakieś łatki, a rozwiązanie na piratów i tak tylko tymczasowe...

24-11-2014 12:22
Klebern
   
Ocena:
0
Chodzi o suwak FoV. Na piratach dalsza perspektywa była rozmazana (właściwie to wyraźne było tylko najbliższe otoczenie). I nie było opcji by to zmienić. Ta z kolei łatka ponoć naprawiała błędy w renderowaniu obrazu dla posiadaczy karty GeForce, jak ja.
24-11-2014 12:31
Kamulec
   
Ocena:
0

Znam tylko pierwszą odsłonę. W kolejnych zachowano element pozostawania (nieraz) w ukryciu i wielość opcji przejścia poszczególnych etapów?

24-11-2014 17:15
Klebern
    Kamulec
Ocena:
+1

Masz otwarty świat i kolejne misje do wypełnienia. Możesz je wykonać na dowolny sposób, jak ci się podoba. Albo na głośno (niby łatwiej ale do czasu, kiedy ściągną posiłki), albo cichutko (nożem lub pistoletem z tłumikiem). W zależności jaką opcję wybierzesz, tym różną ilość XP dostaniesz. Za zwykłe zabójstwo (najczęstsze przy chaotycznej wymianie ognia) 10 XP, za strzał w głowę 25 XP, za zdjęcie nożem 30 XP i do tego dochodzą bonusy za bycie niewykrytym. Twój wybór.

Jeśli chodzi o wątek główny, to  od czasu do czasu musisz podjąć decyzję komu pomóc: Amicie czy Sabalowi. Każda strona daje inne questy i blokuje questy drugiej strony. Mam nadzieję, że to będzie miało odzwierciedlenie w fabule i zakończeniu (chociaż jak znam serię Far Cry, to będą dwa różne).  

24-11-2014 19:37
Kamulec
   
Ocena:
0

Fajnie, że o Far Cry wspomniałeś. Pierwsza część była onegdaj  przyjemnym odprężeniem, ale mi się poziomy trudności skończyły. Czwórka droga i komputer nie ten, ale może w coś pomiędzy zainwestuje.

24-11-2014 19:49
Klebern
    Kamulec
Ocena:
0
Kup sobie trójkę. Czwórka to taka trójka po liftingu. Ale w trójce fabuła i postacie wymiatają i wgniatają w fotel. Widoki też są niezłe. Jeśli jeszcze w nią nie grałeś.
25-11-2014 11:14

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.