» Blog » Oferta dla MG: 65zł/h sesji
11-01-2013 21:04

Oferta dla MG: 65zł/h sesji

Odsłony: 40

Cześć!

Mam dzisiaj dla Was bardzo ważne ogłoszenie. Robię nabór na mistrzów gry, którzy będą prowadzić sesję RPG  systemu E.U.Ropa. Ten system został napisany po to, aby uczyć przedsiębiorczości w szkołach. W ramach promocji tego podręcznika w kilku szkołach w Poznaniu oraz Pile organizowany jest konkurs. Uczniowie grają w grę, zakładają firmę, realizują liczne scenariusze i powiększają swoje wpływy i majątek firmy. Wygra drużyna, która stworzy największą firmę. Do wygrania są laptopy i smartfony.

W konkursie sesje prowadzi nauczyciel wraz z profesjonalnym mistrzem gry. Scenariusze są ustalone, a mechanika gry prosta.

Każdemu MG płacimy 65 zł za godzinę prowadzenia (brutto). Sesje trwają średnio po 3h, więc łatwo policzyć, że za jedno popołudnie w szkole płacimy 195 zł. Takich zleceń mamy 2 w miesiącu przez 5 miesięczny. Całe zlecenie warte jest więc prawie 2 tysiące.

Szukamy mistrzów gry którzy:[star_list]

  • mają doświadczenie w grach fabularnych
  • są  odpowiedzialni, rzeczowi i dotrzymują terminów
  • w miarę możliwości powiązani z tematem przedsiębiorczości (np: prowadzenie własnej firmy)
  • są gotowi dojechać do szkoły na swój własny koszt[/star_list]

Z racji tego, że mamy sesje w Poznaniu i w Pile w pierwszej kolejności wybierać będziemy osoby, które mogą dojechać i prowadzić w obu miejscowościach.

 

Formularz dostepny na stronie: http://gryfabularne.tv/index.php/2013/01/oferta-dla-mg-65zlh-sesji/ 

Komentarze


WekT
   
Ocena:
+7
prosze zóbcie to w Wawie i wchodzę w to ;)
11-01-2013 21:48
yaevin
   
Ocena:
+7
O ile dobrze rozumiem ideę: Podatnicy idącej na dno Unii Europejskiej zrzucają się na to, żeby RPGowcy w Polsce mogli prowadzić sesje o idącym na dno świecie, w którym nad wodę wystaje tylko Unia. RPGowcy zarobią w przeliczeniu na godzinę tyle, ilu trzech pracowników ze średnią krajową. Celem jest nauka przedsiębiorczości.

Dla mnie mindfuck totalny.

Mogę nieśmiało zapytać, jaką kwotę dofinansowania dostaliście?

Tutaj:
http://www.efs.gov.pl/strony/lista _beneficjentow_pokl.aspx
jest mowa o kwocie 924.099,40 PLN, ale nie wiem, czy całość zgarnęliście wy, czy może fundacja realizuje też inne projekty?
11-01-2013 22:20
44231

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Ciekawe czy sesje będą prowadzili ludzie, którzy choćby mieli działalność gospodarczą. Ciekawe czy ta gra była robiona przez przedsiębiorców, czy ma tyle z biznesem wspólnego co Monopoly.
11-01-2013 22:23
Got
   
Ocena:
+12
Flame war 3...2...1...
11-01-2013 22:36
Khaki
   
Ocena:
+12
yaevin - źle zrozumiałeś ideę. Szukam MG, którzy poprowadzą sesję. Nic więcej. O idącej na dno Unii nic nie wiem. Myślę, że wielu by się nie zgodziło.

A co do zapłaty to nie rozumiałem - uważasz że to dużo czy, że to mało?

W tej grze uczymy jak prowadzić firmę i co to znaczy postawa przedsiebiorcza. Nie jest to gra o ekonomicznej kondycji Europy. To nieco inna dziedzina.

Przepraszam, że masz "mentlik w głowie".

A kwoty dofinansowania to nie ja dostałem o fundacja która mnie najęła. Nie wiem ile dostali. Dlaczego pytasz? Chcesz się pośmiać, poszydzić czy może zadziwić i pogratulować?

Drone - grę napisałem ja. Prowadzę firmę od 10 lat. Do sesji wybieramy ludzi którzy mają doświadczenie w przedsiebiorczości. Z reszta w formularzu na stronie jest o to pytanie. będzie też rozmowa z tymi osobami.

Według mnie ma sporo z biznesem wspólnego. Podesłać Ci PDF?
11-01-2013 22:46
Kamulec
   
Ocena:
+2
Prosimy użytkownika Khakiego o zmoderowanie wiadomości użytkownika Khakiego oraz użytkownika yaevin, aby notka nie musiała zostać ukryta.

Z poważaniem,
V kolumna
11-01-2013 23:06
Got
   
Ocena:
+9
Moim zdaniem super inicjatywa. Są pieniądze na RPGi to brać i wykorzystywać, a nie rozważać czy może lepiej byłoby je przekazać na greckich górników, raczej nie mamy wpływu na to gdzie poplyną.

Można pokazać na szeroką skalę czym jest nasze fajne hobby, róbmy to.
11-01-2013 23:06
Kamulec
   
Ocena:
+1
Nie Khaki wprowadził 1% podatku i nie on założył rzeczoną fundację. Jak można było pieniądze wydać lepiej, to więc nie jego wina.

Gratuluję sukcesu z E.U.ropą.

Gdybym mieszkał w mieście na P. stawka dla mnie byłaby naprawdę atrakcyjną, ale jeżeli ktoś pracuje faktycznie na własny rachunek, wydają się dobrane optymalnie.
11-01-2013 23:13
Khaki
   
Ocena:
0
Kamulec - co mam zmoderować?
11-01-2013 23:48
Selion
    inicjatywa
Ocena:
+3
Mi się podoba inicjatywa, ciekawa forma edukacji, sposób na rozwój umiejetności społecznych i wyobraźni u młodzieży. Kiedyś robiliśmy podobny projekt, ale zamiast RPG były planszówki - dla dzieci z obszarów wiejskich. yaevin chyba nie zrozumiał, że organizacje non profit przez projekty z Uni nakręcają Polską ekonomię - zarabiają polscy graficy, copywriterzy, trenerzy (tutaj MG jako instruktorzy gry), drukarnie, wydawnictwa, firmy kurierskie, transportowe itd.
Zamiast kręcenia nosem polecam udział w takim projekcie społęcznycm. Całkiem inaczej się na to patrzy z drugiej strony, zwłaszcza po udanych warsztatach z młodymi ludźmi :)
11-01-2013 23:57
yaevin
   
Ocena:
+2
"uważasz że to dużo czy, że to mało?"

Obstawiam, że za dużo. Ile wynosi stawka rynkowa za prowadzenie RPGów? Oferujecie więcej czy mniej niż stawka rynkowa? O ile? Dlaczego?

"Chcesz się pośmiać, poszydzić czy może zadziwić i pogratulować?"

Chcę porównać. Dla przykładu, tutaj ktoś dostał 40k PLN na klub dla RPGowców:
http://polter.pl/Favriell,blog.htm l?15337

"Nie Khaki wprowadził 1% podatku i nie on założył rzeczoną fundację."

Ta fundacja nie jest organizacją pożytku publicznego i 1% podatku nie ma z nią nic wspólnego.

"yaevin chyba nie zrozumiał, że organizacje non profit przez projekty z Uni nakręcają Polską ekonomię - zarabiają polscy graficy, copywriterzy, trenerzy (tutaj MG jako instruktorzy gry), drukarnie, wydawnictwa, firmy kurierskie, transportowe itd."

Serio? Każde realizowane projekty?
12-01-2013 00:17
Kamulec
   
Ocena:
0
@Khaki
Przecież wiesz, jakie słowa są wulgarne, a jakie nie.

@yaevin
To jest stawka jak za szkolenie. Ile znajdziesz w Poznaniu i Pile osób mających czas, krztynę chęci, doświadczenie w RPG i prowadzeniu własnej działalności? Jak będzie byle jak, nauczyciele tego nie kupią.

"Nie Khaki wprowadził 1% podatku i nie on założył rzeczoną fundację."
Errare humanum est.
12-01-2013 00:23
Z Enterprise
   
Ocena:
+4
Fajne :)
Pamiętajcie, że to brutto.
Życzę powodzenia, jak projekt dotrze do Wrocławia to ja bardzo chętnie. Faktury wystawiacie? :)

Edit:
yaevin, co to za pytanie o stawkę? Podoba się albo nie podoba się, to wszystko.

Jeszcze tego brakowało, by hejterzy z internetu rozliczali przedsiębiorców.
12-01-2013 00:33
yaevin
   
Ocena:
+5
"Jeszcze tego brakowało, by hejterzy z internetu rozliczali przedsiębiorców."

Przedsiębiorców, których działalność finansują, chciałeś powiedzieć? Rzeczywiście, jeszcze tylko tego brakowało, żeby ludzie interesowali się tym, jak wydawane są ich podatki!
12-01-2013 01:10
Z Enterprise
   
Ocena:
+2
To ile z tego projektu sfinansowałeś, yaevinie?
I jesteś pewien, że to akurat Twoje podatki na to poszły, a nie obywatela Niemiec lub UK?

Jeśli interesują cię konkretne liczby, z łatwością znajdziesz odpowiednie sprawozdania finansowe w internecie - wystarczy pogooglac za konkretną fundacją.
12-01-2013 01:22
Kamulec
   
Ocena:
+6

@Z Enterprise Zawsze złe wydawanie pieniędzy publicznych może irytować. @yaevin Uważam, że Khaki promuje grę o której sądzi, że jest tego warta. Czy jest taka na prawdę - nie wiem, nie przebrnąłem całości, ale i tak oceniać powinna jakaś sensowna komisja. Czy jest dobra kontrola? Zapewne nie ma, ale to nie wina Khakiego. Jak widać nie stara się "zagarnąć" pieniędzy dla siebie, ani "rozdać" kolegom, więc jeżeli uznać, że coś jest nie tak, to na innym szczeblu potrzebne są protesty.

12-01-2013 02:02
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Petycja do komisji, np tej, co przyznała ten grant Khakiemu. Albo do Brukseli pojechac, pikietowac pod Parlamentem Europejskim.
Co do "złego wydawania" publicznych pieniędzy - no tak, Khaki to prowodyr. Przy nim Molochy ZUSu i pierdyliard spółek państwowych do przechowywania upadłych polityków to pikuś.
Myślę, że warto by też było rozliczyc przy okazji fryzjerki i kosmetyczki, że biorą rzekomą kasę yaevina na dofinasowanie swoich zakładzików, bo on sobie przecież balajażu nie zrobi ani tipsów nie naklei. A ajk już to mu jeszcze każą zapłacic pewnie.
12-01-2013 02:23
yaevin
   
Ocena:
+12
"To ile z tego projektu sfinansowałeś, yaevinie?"

A jakie to ma znaczenie? Od jakiej kwoty mogę się interesować sposobem w jaki państwo wydaje pieniądze?

"I jesteś pewien, że to akurat Twoje podatki na to poszły, a nie obywatela Niemiec lub UK?"

Europejski Fundusz Społeczny jest finansowany również z budżetu państwa. Więc tak, jestem pewien, że poszły na to pieniądze zarówno Polaków jak i obywateli Niemiec i UK. Oraz lejących się z policją Greków i Hiszpanów, jeśli ma to jakieś znaczenie.

"Co do "złego wydawania" publicznych pieniędzy - no tak, Khaki to prowodyr. Przy nim Molochy ZUSu i pierdyliard spółek państwowych do przechowywania upadłych polityków to pikuś."

Ten prąd etyczny, który prezentujesz ma jakąś nazwę? Jeśli nie, to proponuję "moralność ilościowo-porównawcza".

Po prostu szalenie bawi mnie, że Unia Europejska, która przez wysokie podatki dusi swoich przedsiębiorców, wykorzystuje te podatki w celu nauki przedsiębiorczości. Projekty takie muszą wcześniej klepnąć różnej maści biurwy, które wprost słyną z przedsiębiorczości i umiejętności dokonywania rzetelnych osądów na temat tego, jak wydać publiczne pieniądze. (Wszak wiadomo, że jeśli ktoś ma smykałkę do biznesu, to zostaje urzędnikiem.)

Projekty takie realizuje się w typowy dla wydawania publicznych pieniędzy sposób - np. płacąc stawki godzinowe totalnie z kosmosu. W końcu skoro "Są pieniądze na RPGi [czy cokolwiek innego - yaevin] to brać i wykorzystywać, a nie rozważać czy może lepiej byłoby je przekazać na greckich górników (...)" (Dzięki za cytat, Got!). Wszystko to zgodnie z duchem "kształtowania postaw przedsiębiorczych".

Tutaj dodatkowo gra uczy przedsiębiorczości w sposób dość interesujący. Jako jeden z możliwych zawodów występuje "Specjalista ds. funduszy europejskich" oraz pojawiają się zdania typu "W obecnej sytuacji gospodarczej prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to coraz lepsze rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób wspieranych różnego rodzaju dotacjami z urzędów pracy czy Unii Europejskiej." Czyli gra fabularna powstała przy użyciu europejskiej kroplówki w ramach nauki przedsiębiorczości uczy dzieciaki korzystania z europejskiej kroplówki.

Podtrzymuję swoją wcześniejszą tezę o totalnym mindfucku.
12-01-2013 11:00
Selion
   
Ocena:
+6
No tak, świat bez wiecznych malkontentów byłby nudny. Cieszę się yeavin, że Ty nie korzystasz z pieniędzy podatników i broń Boże Unii, a już na pewno z efektów tych pieniędzy.

Wracając do projektu - podana stawka szkoleniowa lub warsztatowa jest średnią rynkową w trzecim sektorze. Normalnie płaci się 100zł netto za godzinę i dużo więcej za wykwalifikowanych specjalistów.

Biorąc pod uwagę, że MG w tym wypadku muszą przerobić jeszcze cały podręcznik i wykazać się konkretną wiedzą w danym temacie, a dodatkowo z własnych środków dojechać na miejsce szkoleń, to uważam, że zgłoszą się głównie pasjonaci lub społecznicy :)

Tobie yevin, skoro już nie jesteś zainteresowany tym tematem, polecam założenie własnego bloga, mam nawet fajny tytuł: "loża szyderców".

Khaki, chętnie bym jeszcze poznała fabułę systemu i może jakiś przykładowy scenariusz?
12-01-2013 11:53
yaevin
   
Ocena:
+7
"Cieszę się yeavin, że Ty nie korzystasz z pieniędzy podatników i broń Boże Unii, a już na pewno z efektów tych pieniędzy."

Znaczy, nie mogę oceniać sposobu wydawania przez państwo pieniędzy, ponieważ jestem beneficjentem jakichś wydatków publicznych? Serio użyłaś tego argumentu?

"Tobie yevin, skoro już nie jesteś zainteresowany tym tematem, polecam założenie własnego bloga, mam nawet fajny tytuł: "loża szyderców"."

Jak to nie jestem? Powiedziałbym, że ze wszystkich dyskutantów wyrażam największe zainteresowanie tematem.
12-01-2013 13:31

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.