» Blog » Konkurs na scenariusz
20-08-2012 02:23

Konkurs na scenariusz

Odsłony: 6

Konkurs na scenariusz

Hej!

Robię konkurs na scenariusz w którym jest nagroda 160zł. Scenariusze są proste a pomysły podane na tacy. Jedyna trudnośc to wytyczne kórych trzeba się trzymać.


Więcej info, obiecane linki, dostęp do podręcznika, formularz, regulamin znajdziecie na moim blogu http://gryfabularne.tv/index.php/2012/08/konkurs-edurpg/

Komentarze


Khaki
   
Ocena:
0
Nie udało mi się embedować video :( Klawiatura mi świadkiem że próbowałem na 3 sposoby. http://youtu.be/RPNhAGnHqJo
20-08-2012 02:35
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+6
Ale wygrana to na pewno gotówka, a nie np talon na "Charakternika"? :)

edit: Pomysl na scenariusz:
Typowy dungeon crawl, w którym BG przechodzą kolejne komnaty Urzędów, by założyć działalność. Zamiast karty postaci KPiR albo PIT-37 B, zamiast profesji główna działalność wg PKD, zamiast broni Zdolność Kredytowa, zamiast pancerza Majątek Własny i Hipoteki, magiczne przedmioty - "kreatywny księgowy", "Rzetelna Firma", "Brak zalegań w ZUS i US", "Grant Unijny", "Linia debetowa", "Podmioty Powiązane", "Rozdzielność majątkowa".

I będzie hulać aż miło :)
20-08-2012 09:12
Szponer
   
Ocena:
+7
Takie rzeczy, to tylko w Progeny.

@Khaki: przetrawie, pomyśle;)
20-08-2012 11:16
Aesandill
   
Ocena:
0
Zobaczymy :D. Zabiorę się pewnie za to.
20-08-2012 11:25
Khaki
   
Ocena:
0
Zigazk - Chociaż pomysł zacny i ciekawy i mogła by z tego powstać bardzo śmiechowa i zabawna gra. to w projekcie eduRPG przede wszystkim jednak chodzi o edukację a nie zabawę. Gra fabularna jest tutaj tylko narzędziem dzięki któremu "wiedza lepiej wchodzi".
Nie wiem czy trollujesz czy poważnie pisałeś z tym pomysłem więc na wszelki wypadek tłumaczę.
20-08-2012 11:49
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
Khaki - nie wiem co jest śmiechowego w walce z urzędem skarbowym i paniami w ZUSie? Toż to proza życia każdego przedsiębiorcy, a zwłaszcza początkującego.
Młodzież trzeba przygotowac i nauczyc.
20-08-2012 12:41
Khaki
   
Ocena:
0
Zigzak - wg. mnie twoja gra nie ma walorów edukacyjnych. Co najwyżej grający zapoznają się z nazwami i stereotypami. Nauka prowadzi albo do zwiększenia wiedzy w jakimś zakresie albo do powstania pewnych nawyków w zachowaniu. Nie widzę ani jednego anie drugiego co można by zgeneralizować, wyciągnąć z twojego pomysłu na grę i wykorzystać w życiu.

Chyba że cały czas sobie jaja robisz i to ja wychodzę teraz na ignoranta który nie potrafi wyczuć ironii w twoich postach.
20-08-2012 18:12
Kamulec
   
Ocena:
+2
Oj tam, oj tam. Wystarczy, że BG dowiadują się, iż by dostać dotację z Unii muszą do terminu X mieć założoną działalność, a w urzędzie, jak w urzędzie, piętrzą się problemy. Gracze zapoznają się ze wszystkim, co potrzebne, aby założyć własną firmę. Wyzwanie będzie polegało na wyrobieniu się na czas ze wszystkimi formalnościami. Wymyślić będą musieli np. jaki jest dokładnie zakres działalności ich firmy.

Jeśli to za mało, można dać im jeszcze wybrać bank, w którym założą firmowe konto (różne oferty), dać im do wymyślenia co dokładnie będą robić, aby dostać na to dotację, czy pozwolić im poszukać osoby, dzięki której będą mieli wymagany dla uzyskania dotacji wkład własny itp. Oczywiście akcent można przesunąć np. na szukanie inwestora.
20-08-2012 20:00
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Khaki - nie robię sobie jaj. Ale rownoczesnie przerysowuję problem. Bo jako przedsiębiorca na własnym wiem, jakie problemy czekają na tych, do których kierujesz swoją grę.
Stereotypy stereotypami, ale dobry księgowy, przyjazne panie w skarbówce i zusie to podstawa, o zdolności kredytowej nie wspominam. Nie ma nic przerysowanego w tym, jak wygląda proza życia posiadacza działalności gospodarczej. Chcesz robić unijną propagandę? Proszę bardzo, ale z rzeczywistoscią twoi gracze będą się musieli zmierzyć i tak, niczym zegarek z dresami i bez wielkiej giwery z muzeum. Przygotuj ich na to.
21-08-2012 00:29
de99ial
   
Ocena:
+1
Paragrafówka :)
21-08-2012 00:58
Khaki
   
Ocena:
0
Zigzak - i według Ciebie "Typowy dungeon crawl, w którym BG przechodzą kolejne komnaty Urzędów, by założyć działalność. Zamiast karty postaci KPiR albo PIT-37 B, zamiast profesji główna działalność wg PKD, zamiast broni Zdolność Kredytowa, zamiast pancerza Majątek Własny i Hipoteki, magiczne przedmioty - "kreatywny księgowy", "Rzetelna Firma", "Brak zalegań w ZUS i US", "Grant Unijny", "Linia debetowa", "Podmioty Powiązane", "Rozdzielność majątkowa" - ich na to przygotuje? Pozatym z ostatnią wypowiedzą się doskonale zgadzam. Ba! mam wrażenie że sam ze sobą się nie zgadzasz. Najpierw sugerujesz robić parodię, pastisz przedsiębiorczości i DD a teraz piszesz że do temu trzeba podejść poważnie. Piszesz "z rzeczywistością będą musieli się zmierzyć"??? Jaką rzeczywistością? Uczymy przedsiębiorczości w szkole za pomocą erpega. Nauka. projekt edukacyjny.
A tak w ogóle to wiesz o co chodzi czy tak tylko komentujesz bo coś Ci przyszło do głowy?

Piszesz "nie ma nic przerysowanego w tym jak wygląda proza życia przedsiębiorcy" masz tutaj na myśli "magiczne przedmioty"? Coś mi się nie klei jedna wypowiedź z drugą. Odnoszę wrażenie że pierwszą napisałeś od tak bo miałeś fajny pomysł (to jest fajny pomysł). A teraz upierasz się że twój pomysł ma walory edukacyjne. A ja uważam że nie ma - ma ogromne walory rozrywkowe. No chyba że zrezygnujesz z tego mieszania stylów (pastisz? trafnie użyłem tego wyrazu?). Wtedy tak... z tym że w zasadzie taka właśnie jest E.U.Ropa.

PS: "przerysowanie" to dla mnie robienie sobie jaj i trolowanie

de99ial - bałem się tego. Tak. Masz rację. Blisko tej grze do paragrafówki. Paragrafówki czasami są wymieniane jako gry fabularne bo są jakby na pograniczu. Tutaj jednak mamy MG który jest żywą osobą które reaguje i potrafi kreatywnie zareagować na pomysłowość graczy. Nazwijmy to paragrafówką plus.
21-08-2012 02:57
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Khaki, przeciez dungeon crawl nie ma nic wspolnego z dedekami, jesli wierzyc mędrcom polterowym pokroju Laverisa.
Ot, przechodzisz sobie z jednej lokacji do drugiej. Zamiast bossa na levelu jest pani w okienku, zamiast pułapek masz np zgubiony znaczek skarbowy i tym podobne przeszkadzajki. Żeby "pokonać" panią w okienku musisz "stoczyć walkę" na wspolczynniki, takie jak Przymilanie Się, Znajomość Regulacji Prawno Gospodarczych itd. Potem wychodzisz z lokacji ze skarbem (podpisany papierek) i expem (bonus do Przymilania się w nastepnej lokacji). I tak dalej w kolejnej lokacji. Normalny Dandżon Krouł.
Mozesz to oczywiscie przedstawic w formie paragrafówki (idziesz teraz a) do GUSu? B) Do skarbówki? C)do banku? D) na piwo?)
chodzi o zasadę prowadzenia gry, a nie o szczególy i estetykę dedeków i "pastisz".
Poza tym - złap trochę dystansu :) To tylko gra fabularna. Robienie z niej "poważnego narzędzia edukacyjnego" całkiem na poważnie jest całkiem zabawne. :)
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
21-08-2012 09:12
von Mansfeld
   
Ocena:
+2
Szponer
   
Ocena:
+3
Ej zigzak, mógłbyś to po prostu napisać i wysłać, a nie udowadniać via polter jaki kreatywny jesteś;P
21-08-2012 10:23
Khaki
   
Ocena:
+1
Z: "To tylko gra fabularna. Robienie z niej "poważnego narzędzia edukacyjnego" całkiem na poważnie jest całkiem zabawne"

A ja nie wiedzę niczego zabawnego w tym projekcie unijnym. Wiele innych osób też nie widzi w tym nic zabawnego i mam nadzieję że komisja unijna która będzie to oceniać też potraktuje to poważnie.

RPG ma szanse wejść na półki szkolne obok podręczników a ty robisz z tego farsę. Możesz nie wierzyć w projekt ale odpuść sobie torpedowanie.

A ten twój pomysł jest dobry - podoba mi się. Rozpisz go. Załóż wątek na forum i zaproś innych ludzi do pisania. Zróbcie taką grę a nawet chętnie w nią zagram. Ale rób tą grę gdzie indziej a nie tutaj bo mi konkurencje robisz.
21-08-2012 10:57
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ja ci podsuwam pomysły :) Prywatnie juz ci odpisalem, czemu się nie angażuję w ten projekt.
Nie mam tez czasu sie rozpisywać.
Poza tym, mam swój, ktory pochlania sporo czasu, i ktory jest dla mnie ważniejszy.

Edit: A RPG jest juz od dawna uzywane do uczenia, chocby w treningach sprzedażowych. W wersji LARPowej masz poligony wojskowe i Szponera z pistoletem na kulki :)

Choc te treningi sprzedażowe nie mają reguł, tylko odgrywasz sobie role klientow, sprzedawców itd. I w takiej formie są zazwyczaj dosc pomocne.
21-08-2012 11:03
Squid
   
Ocena:
+1
"A ja nie wiedzę niczego zabawnego w tym projekcie unijnym. Wiele innych osób też nie widzi w tym nic zabawnego i mam nadzieję że komisja unijna która będzie to oceniać też potraktuje to poważnie."

E, w niezabawnego erpega nikt nie zagra.
21-08-2012 21:12
Khaki
   
Ocena:
0
Pula nagród wzrosła.
Każdy wyróżniony scenariusz da autorowi podręcznik
22-08-2012 13:46
Khaki
   
Ocena:
0
Ponownie pula nagród wzrosła.
Rebelowi spodobał się pomysł. Będzie sponsorem. Dodatkowo dorzuca 3 StoryCubes. Fajnie!
25-08-2012 18:33

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.