» Blog » Epic RPG battle
01-09-2012 00:47

Epic RPG battle

Odsłony: 4

Epic RPG battle

Hej. W niedzielę na mumble odbywa się pojedynek pomiędzy Warhammerem a Earthdawnem. Każdy system ma swojego reprezentanta (championa), osobę która lubi i dobrze zna dany system. Na spotkaniu jest mistrz ceremonii, który będzie kierował bitwą. To coś w rodzaju pojedynku gdzie ciosami sa argumenty zachwalające, podkreslające pozytywne aspekty danego podręcznika. Championi wymieniają się taki własnie ciosami; jak bardzo osom i zajebisty jest ich podręcznik i system. 

 

np: Jeden champion może powiedzieć, że nasz podręcznik kosztuje niecałe 50zł. Drugi champion innego systemu musi odpowiedzieć na to i powiedzieć ile kosztuje jego (np: 160zł) ale potem przychodzi jego kolej i może powiedzieć że ich podręcznik ma twardą okładkę.

 

Przykład dość techniczny bo to przykład - ma być czytelny a nie merytorycznie wartościowy. 

 

W tą niedzielę spotka się Warhammer (Oglaf) oraz EarthDawn (Kosmit z Kosmitpaczy.pl). Kto wygra?

 

Decydują o tym ludzie którzy zjawią się na serwerze mumble (to taki skype ale dla wielu ludzi równoczesnie - i nie trzeba się logować).

 

Pamiętajcie, że to zabawa.  Doskonale wiemy, że nie da sie porównać 2 podręczników i wybrac lepszego. I to nie jest naszym celem. Przedewszystkim chcemy pokazać systemy i dobrze się przy tym bawić. To, że jeden z nich zdobędzie więcej głosów oznacza tylko tyle... że zdobędzie więcej głosów. W "Whose line..." też są punkty ;p

 

Przy okazji to wy będziecie decydować o tym kto ma się pojedynkować następny. Wszystkie gry fabularne są dopuszczone do bitwy więc wystarczy, że się znajdzie champion gotowy walczyć. Arena jest gotowa i czeka a nasz internetowy piach chetnie wchłonie krew każdego śmiałka który będzie chciał się zmierzyć.

 

 

Zapraszam w niedzielę na bitwę.

Zapraszam do głosowania.

Zapraszam championów do zgłaszania się.

Zapraszam do typowania następnych pojedynków.

 

Komentarze


KRed
   
Ocena:
+9
To może być nawet bardziej zabawne od czytania feministycznych bulwersów.
Tak tylko zgaduję.
01-09-2012 01:20
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Proponuję Descent vs D&D :)
01-09-2012 03:39
KFC
   
Ocena:
+3
Omg Khaki .. może ta bitwa to z Worhummerem?
01-09-2012 08:14
Sethariel
   
Ocena:
+10
Chcecie porównywać dwa systemy, a jednego nawet poprawnie zapisać nie potraficie...

Inna sprawa, żeby było fair powinniście porównywać pierwsze edycje systemów, bo obie zostały wydane w Polsce w miarę podobnym czasie. W innym przypadku porównujcie aktualne edycje, czyli trzecią Warhammera i Third Edition Revised Earthdawna.
01-09-2012 08:34
von Mansfeld
   
Ocena:
+3
Rozumiałbym porównywanie "Wolsung vs Savage Worlds" (bo oba relatywnie nowe i popularne). Rozumiałbym porównywanie czegokolwiek nowszego (mniej niż 10 lat temu) z Savage Worlds, Wolsunga z nWoDem.

Ale "WFRP (2nd) kontra Earthdawn (1st)"? No ludzie, to już gorzej być nie mogło (poza D&D 3rd vs WFRP 2nd). Odgrzebywanie starych zjęczałych kotletów z odmętów postfandomowych (i to bynajmniej z racji lat od wydania obu podręczników). To może bawiłoby jeszcze 4-5 lat temu, ale nie teraz. Moglibyście chociaż równorzędnie edycje tych gier porównać, jak choćby Sethariel sugeruje.
01-09-2012 08:53
teoretyczneale
   
Ocena:
+1
@Vanfred
Jeżeli takie porównywanie nie bawi, to idź z grabkami do innej piaskownicy.

@Sethariel
Bo co, krzywa zabawa wyjdzie?

Trollom już przeszkadza, że ktoś chce o erpegach porozmawiać.
01-09-2012 09:04
von Mansfeld
   
Ocena:
+2
@teoretycznieale

Wypraszałbym praktykowanie "wytykania hejterstwa", jak od niedawnych idoli Khakiego - RockAlone2k i RojoV13. Potem wychodzą takie banjaluki jak to, że "merytoryczna krytyka jest negatywna".

Jedynie zwracamy uwagę na to, że ten teoretycznie ciekawy pomysł na "bitwy systemów" może zostać inaczej rozwiązany.
01-09-2012 09:31
teoretyczneale
   
Ocena:
+6
@Vanfred
Gówno prawda. Nie ma żadnych sugestii czy opinii. Jest czyste robienie za guru i pisanie, jak to nieprawidłowo Khaki chce o erpegach rozmawiać. Rozpoczynając od uwagi o literówce, poprzez zwroty: powinniście; w innym przypadku porównujcie; rozumiałbym porównywanie; no ludzie, to już gorzej być nie mogło; odgrzebywanie starych zjęczałych kotletów; to może bawiłoby jeszcze 4-5 lat temu.

Naucz się kulturalnie przedstawiać swoje myśli, a jeżeli chcesz pomóc, formułować tę chęć w odmiennym tonie. Wtedy będziesz miał prawo sobie coś wypraszać. Teraz jesteś zwykłym trollem.
01-09-2012 09:36
45403

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Oooo jadą Laverisa, lubię to!
01-09-2012 09:47
von Mansfeld
   
Ocena:
+1
@teoretycznieale

Piszę tylko za siebie. Piszę tylko to, co mam na myśli, nie zawsze wtedy, kiedy komuś się to podoba. Staram się głównie nie stosować nadmiernie wulgaryzmów ani nie praktykować faktycznego nawoływania do nienawiści i likwidacji wobec jakiejś grupy społecznej (czyli prawdziwego hejterstwa, nie tego wyświechtanego w Internecie).

Zresztą, mówisz o szacunku w wypowiedziach, a sam przekręcasz mój nick i traktujesz mnie z pobłażaniem. Naucz się chociaż pisać poprawnie nazwę mojego konta na Polterze. ;)
01-09-2012 10:02
Sethariel
   
Ocena:
+9
"Trollom już przeszkadza, że ktoś chce o erpegach porozmawiać."

Niech sobie rozmawia. Co kto robi w swoim prywatnym gronie, mnie nie obchodzi. Ale jeśli mnie zaprasza do rozmowy, to wypadałoby by była ona dobrze przygotowana.

To tak jakbym Cię zaprosił na obiad, a następnie podał odgrzewane danie z przedwczoraj, podane na brudnych talerzach...

Literówka - "do literówek nie zaliczamy błędów powstałych w wyniku niewiedzy osoby piszącej lub przepisującej".
01-09-2012 10:15
teoretyczneale
   
Ocena:
+1
@Sethariel
Ale jeśli mnie zaprasza do rozmowy, to wypadałoby by była ona dobrze przygotowana.
Widzisz guru, już wiesz, czy rozmowa została dobrze przygotowana oraz czy będzie interesująca, mimo że jedyne co zostało przedstawione to temat oraz luźna formuła. Wygłaszanie swoich preferencji nie jest konstruktywną krytyką.
To tak jakbym Cię zaprosił na obiad, a następnie podał odgrzewane danie z przedwczoraj, podane na brudnych talerzach...
Doprawdy? Napisanie "hej, będziemy w niedzielę rozmawiali o dwóch fajnych systemach erpegie, o tym co się nam w nich podoba i dlaczego, a całość chcemy utrzymać w konwencji zabawy" jest jak zaproszenie na obiad, podanie bez zapowiedzi odgrzewanego dania z przedwczoraj, w dodatku na brudnych talerzach? Chociaż jeżeli uważa się, że ma się monopol na słuszne postrzeganie erpegie, może i takie wrażenie się odnosi. Doprawdy, piszesz jakby Khaki komuś krzywdę robił tym, że chce sobie o erpiegie porozmawiać.
A tekstem o literówce potwierdzasz to, co napisałem.
01-09-2012 10:24
Szponer
   
Ocena:
+6
Czegoś tu nie rozumiem... Przecież to będzie taka sama dyskusja, w jakiej uczestniczymy na konwentach, w zaciszu własnych erpegowych drużyn. To dokładnie to samo, kiedy mówię, że nie lubię Młotka, a ktoś stara się mnie do niego przekonać. Chyba mi nie powiecie, że nie rozmawiacie o erpegach?

Nie chodzi o zwycięzce, tylko fajny dialog, a parę zasad ma służyć temu, by nie powstał flejm i nie sypały się argumenty 'bo tak'.
01-09-2012 10:35
Krzemień
   
Ocena:
+4
W niedzielę na mumble odbywa się pojedynek pomiędzy Warhammerem a Eathdownem.
Earthdownem to najwyżej autor notki jest.
01-09-2012 10:57
45403

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Raczej Eathdownem - na potęgę posępnego dildosa.
01-09-2012 11:07
45403

Użytkownik niezarejestrowany
    No Khaki no cry
Ocena:
0
Bo tu każdy chce pokazać jaki on ekspert nie jest, a w realu cienkie emo faje.
01-09-2012 11:44
Khaki
   
Ocena:
+5
Chciałem coś napisać ale zdałem sobie sprawę że to i tak niewiele zmieni bo napisałem nazwę systemu z błędem. Nie wygram z wami chłopaki. .
01-09-2012 11:49
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+9
Khaki - tylko humor humorowi nierówny.

Jeśli piszesz, że będą porównywane dwa systemy, to ok. Jeśli piszesz, że to zabawa, bo nie da się do końca porównać ze sobą dwóch erpegów, to też ok.

Ale jeśli nazwę jednego z tych systemów piszesz poprawnie, a drugiego przekręcasz, to już ok nie jest. W najlepszym wypadku dajesz tym świadectwo swojej niekompetencji - a kto chciałby śledzić dyskusję prowadzoną przez niekompetentną osobę (no, chyba że wyłącznie z pobudek złośliwo-szyderczych)? W najgorszym - stronniczości i lekceważenia dla jednego z systemów (a właściwie - jego fanów). Tym bardziej, że użycie słowa "down" trudno uznać za sympatyczny czy życzliwy żart, raczej za chamską obelgę - z gatunku takich, za jakie niektórzy bez wahania dają w mordę.

Równie dobrzez zamiast okładki ED mógłbyś dać okładkę trzecioedycyjnego Podręcznika Gracza do dedeków i napisać, że porównywane będą Warhammer oraz Dungeons & Debils - przedni żart byłby, nieprawdaż? Fani dedeków na pewno pokładaliby się ze śmiechu, a wszyscy inni uznali to za przyczynek do merytorycznej dyskusji na poziomie.
01-09-2012 11:56
Krzemień
   
Ocena:
+1
Gratuluje poprawienia błędów, zrób to jeszcze raz, ale porządnie to może ludzie potraktują to na poważnie. No chyba, że faktycznie jest taki system jak Eathdawn, wtedy zwracam honor.
01-09-2012 11:58

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.