string(15) ""
» Blog » ABC Kuchni RPG
01-05-2011 00:42

ABC Kuchni RPG

Odsłony: 11

ABC Kuchni RPG

Mam nadzieję że powstanie seria takich filmików. Nie jestem mistrzem patelni ale znam kilka sztuczek, które chętnie wam pokaże. W tej serii postaram się trzymać kilku zasad:

  • tanio
  • szybko
  • zdrowo

A nadrzędna zasada jest taka, że co najmniej 2 z wymienionych cech musza charakteryzować potrawę. Najlepiej wszystkie trzy, ale to jest rzadkie zjawisko. Jeśli macie jakiś fajny przepis spełniający te parametry to czujcie się swobodnie aby mi go przesłać. Obiecuje, że jak będzie dobry to z niego skorzystam i pokażę na blogu jako swój.

Z ciekawości – przejmujecie się jedzeniem na sesji? Kto zajmuje się żarciem? Macie jakiś podział kto przynosi picie, kto robi kanapki? U nas jest tak, że MG przynosi scenariusz, gospodarz daje miejsce a reszta przynosi picie i ciacha. Trochę nad tym ubolewam bo zwykle kończy się na słodkościach i coli a ja mam taką cechę przyswojoną z czasów studenckich, że “jem co jest”. Są warzywa – wcinam marchewkę, są owoce – zajadam winogrona, są ciastka… no cóż. Bez trudno zgadniecie co robię przez większość sesji.

Zupełnie nie przeszkadzało by mi na sesji pokrojona marchewka, kanapeczki z ciemnego pieczywa czy koreczki z oliwki.

Komentarze


~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
"Obiecuje, że jak będzie dobry to z niego skorzystam i pokażę na blogu jako swój."

Że co? Wysyłać Tobie przepisy, żebyś je sobie zawłaszczył? Super...

Tak jak z tą mapą z Warhammera...
01-05-2011 01:24
Albiorix
   
Ocena:
+1
Zdecydowanie lepsze od gotowego zagęszczonego mleczka do smarowania jest mleczko takie samo puszkowe, kupione w formie płynnej i ugotowane własnymi siłami. Mleczko gotuje się 2 godzinki, w zamkniętej puszce umieszczonej w garnku wody. Dużo lepsze.
01-05-2011 02:23
Hajdamaka v.666
   
Ocena:
+6
Pizza do Was juz nie dojezdza? Nie macie Chinczyka w sasiedztwie? Brak nocnego?
01-05-2011 02:40
Gol
   
Ocena:
+1
Khaki Twoje filmiki są coraz lepsze ;]
Masz wiernego widza hehe .
01-05-2011 08:04
Khaki
   
Ocena:
+1
@~ Śpieszę z wyjaśnieniami. Zacytowany fragment był żarcikiem. A co do "mapy" to nigdy nie twierdziłem, że ją zrobiłem. Więc chyba można powiedzieć, że fabrykujesz informacje.
...i nie masz poczucia humoru.

@Albiotrix - tak jest lepsze ale jak sam zaznaczyłeś zajmuje 2h. Mam inne wytyczne.

@Hajdamaka - mam zrobić video o zamawianiu pizzy?

@Gol - dzięki
01-05-2011 10:57
Zuhar
   
Ocena:
+1
@Khaki

"mam zrobić video o zamawianiu pizzy?"

A to nie idzie tym kierunku?
01-05-2011 11:32
Khaki
   
Ocena:
0
@Zuhar - na czym opierasz swoje obawy?
01-05-2011 13:35
Kamulec
   
Ocena:
0
@Zuhar
Mogę napisać scenariusz.
01-05-2011 15:33
Zuhar
   
Ocena:
+2
@Khaki

Na obserwacjach. Spora część tematów ocierała się o odgrzewane kotlety, przeszedłeś do kulinariów, logiczne się wydaje, że w końcu dojdziesz do technik zalewania zupek "instant" na sesji. Prawdopodobnie chińskich, koniecznie w realiach z epoki cesarza Szy Huang-ti.

Tyle ironii - teraz poważniej. Masz jakiś pomysł na rozwój swojego bloga? Póki co odbieram go jako chaotyczny lub opierający się na uwiecznianiu przypadkowych (w tym sensie, że nie dobierasz ich np. tematycznie, a jedynie według klucza akurat byłem i mi się podobała) prelekcji innych osób. Nie ma jakiejś linii tematycznej, czy czegoś podobnego. Wygląda to jakbyś sam nie wiedział co chcesz pokazywać, wrzucał cokolwiek i patrzył jak ludzie zareagują, bo może w końcu trafisz w ich gusta. Dodatkowo ostatnie wideo odbieram jako, "dawno nic nie było, nie mam pomysłu, zróbmy cokolwiek, bo lepiej żeby gadali źle niż wcale".
01-05-2011 21:55
37965

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Faktycznie. Powinieneś Khaki wydać nieco na porządne studio, zatrudnić ludzi, znaleźć kolejnych kilka godzin (po blogu, konwentach, sesjach, przygotowaniach do sesji, spotkaniach MasterMind, innych projektach okołoerepgowych) w tygodniu i kręcić porządne video (nie jak te 143 filmiki, które udostępniłeś w ciągu ostatniego roku). Koniecznie także sprecyzuj tematykę - wszakże RPG to takie rozlazłe jakieś. Tylko nie przesadź, bo wtedy w dupie się niektórym przewrócić może z dobrobytu.

Tyle ironii - teraz poważniej. Trollujesz Zuharze dla zabawy, czy poważnie jesteś niepoważny?
02-05-2011 00:40
Kamulec
   
Ocena:
0
@Zuhar
Jak ma się całą ścianę "RPG" dla siebie, to po co wchodzić w niszę? Będzie 20 blogów filmowych o RPG, to wtedy się przyda specjalizacja. Obecnie Khaki nie ma realnej konkurencji nawet.

Jedyne, do czego mógłbym sie przyczepić przy tym wideo jest to, iż opis nie mówi z góry, ze będzie to tak absurdalnie prosta porada. Na szczęście obejrzałem jednak tylko 10 sekund początku i 5 sekund ze środka, przez co nie musiałem oglądać reszty.

@Khaki
Wyciszyłeś trochę dźwięk na wstępie, czy ja się głuchy robię na starość?
02-05-2011 01:55
Zuhar
   
Ocena:
+2
@parlaktyczny
Odpowiadam na zadane stricte do mnie pytanie. Uważam, że użyte środki (i tak nie małe) zaczynają służyć do przekazywania nijakich treści. Kręcenie filmiku o sposobie rozsmarowywania gotowej masy na wafelku? Kto tu jest niepoważny? Autor chciał nam kuchnie pokazać, czy nowy komplet noży?

Sezon konwentowy się widocznie na dobre nie rozpoczął, bo o ile o dobór prelekcji nie ma co szat drzeć (w sumie nie bardzo jest z czego wybierać jak się na programy popatrzy), to tematyka bloga zaczyna zbaczać w dziwne rejony. Czekam na moment, kiedy będzie filmik o Rabowaniu, Paleniu i Gwałceniu. W końcu skrót upoważnia do podciągnięcia pod gry fabularne.

@Kamulec
Ja nigdzie nie mówiłem (szczególnie w pierwotnym komentarzu, bo drugi odnosił się do czegoś innego), że należy iść w jakąkolwiek niszę w niszy. Zauważam tylko, że zaczynają się pojawiać "absurdalnie proste porady". Na dodatek treść nijak nie usprawiedliwia użytych środków. Początki Khaki miał mocne, a teraz jakby zabrakło pomysłu co dalej.

--

Przypomniał mi się właśnie komentarz lucka, zdaje się po rozmowie z Wickiem, że w Stanach "roleplaying" użyte bez "fantasy" rozumiane jest nieco inaczej niż u nas. Jeśli Khaki pójdzie w te rejony, to oglądalność może gwałtownie skoczyć.
02-05-2011 12:43
37965

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Zuhar
Uważam, że użyte środki (i tak nie małe) zaczynają służyć do przekazywania nijakich treści.
Dlaczego zatem tego nie napisałeś wspierając argumentem celem przedstawienia konstruktywnej krytyki, lecz niczym rozpieszczony dzieciak wyleciałeś z kpiącym wyolbrzymieniem, by przejść do ze względu na warunki (zarówno możliwości kręcenia video o RPG w Polsce jak i hobbystyczną naturę projektu) pozbawionego racji zarzutu rozmytego doboru materiałów, czyniąc go w dodatku zarzutem wobec osoby Khakiego (niezdecydowanie, nieudolność, próżność)?

Czekam na moment, kiedy będzie filmik o Rabowaniu, Paleniu i Gwałceniu. W końcu skrót upoważnia do podciągnięcia pod gry fabularne.
Sprowadzenie do absurdu argumentem? Toż to erystyka na poziomie piaskownicy.

Przypomniał mi się właśnie komentarz lucka, zdaje się po rozmowie z Wickiem, że w Stanach "roleplaying" użyte bez "fantasy" rozumiane jest nieco inaczej niż u nas. Jeśli Khaki pójdzie w te rejony, to oglądalność może gwałtownie skoczyć.
Celna autokrytyka.

Edit:
Kręcenie filmiku o sposobie rozsmarowywania gotowej masy na wafelku? Kto tu jest niepoważny?
Autor kręcący filmy o RPG wrzucił luźniejsze video traktujące o jego sposobie na przekąski na sesję. Ty z tego powodu zacząłeś go obrażać. No kto tu jest niepoważny?
02-05-2011 13:08
Zuhar
   
Ocena:
+2
@paralaktyczny
Być może lubię jak ktoś argumentem ad personam ("rozpieszczony dzieciak") krytykuje mnie za nie napisanie uargumentowanej konstruktywnej krytyki w jednozdaniowym komentarzu. To oczywiście nie jest erystyka, bo to twój argument.

Swoją drogą kogo mam krytykować? "Porządne studio", czy "zatrudnionych ludzi"? Khaki sam prowadzi bloga i sam kręci filmiki, więc on za nie odpowiada.

Filmik o robieniu słodyczy przed sesją jest tematem RPGowym? To pewnie nie jest absurd?

Zdaje się, że współpraca z Khakim przy MasterMind zaburza Ci trzeźwość osądu. Proponuję więcej dystansu do tego co się robi.
02-05-2011 13:31
37965

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Zuhar
Być może lubię jak ktoś argumentem ad personam ("rozpieszczony dzieciak") krytykuje mnie
Aż sprawdzę. Hmm. Nie nazwałem Cię rozpieszczonym dzieciakiem, lecz określiłem tak zachowanie - które przywołując argumenty skrytykowałem. Rzeczywiście, argumentem ad personam jak byk, nie ma to jak wyciągać z wypowiedzi to co istotne. Oczywiście w celach dalekich od erystyki.

Swoją drogą kogo mam krytykować? "Porządne studio", czy "zatrudnionych ludzi"? Khaki sam prowadzi bloga i sam kręci filmiki, więc on za nie odpowiada.
Krytykować - Khakiego. Obrażać - kogo już natura trolla Ci wskaże.

Filmik o robieniu słodyczy przed sesją jest tematem RPGowym? To pewnie nie jest absurd?
Kajam się, poproszę zatem o oficjalne wytyczne partii, jakie tematy można poruszać w kontekście RPG. I nie, nie jest to absurd. Jest to filmik luźno nawiązujący do RPG, powstały w obrębie kultury RPG (a kwestia jedzenia na sesji, jak pokazuje praktyka nie jest tematem nieistotnym). Wystarczająco do RPG nawiązujący, by dziesięciu (poza mną) osobom RPG się zajmującym przypadł do gustu w stopniu na polecankę się przekładającym.

Zdaje się, że współpraca z Khakim przy MasterMind zaburza Ci trzeźwość osądu. Proponuję więcej dystansu do tego co się robi.
Faktycznie, rzeczowy argument. Cóż, trolluj dalej.
02-05-2011 13:42
Malaggar
   
Ocena:
0
@para: Jako, że dałem polecankę, to się wypowiem. Popieram generalnie Zuhara, bo chociaż wafelki wydają się smaczne (i dlatego poleciłem), to raczej nie jest to, co chciałbym oglądać na blogu RPGowym.
Zwłaszcza, że drzewiej Khaki miał naprawdę fajne filmiki.
02-05-2011 13:44
37965

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
@Malaggar
Ależ ja się zgadzam. Chociaż rozpoczęcie tematu jedzenia na sesji wydaje mi się interesujące (i stąd polecanka, a za słodyczami nie przepadam), jest wiele materiałów, które bym chętniej oglądnął (i na ile wiem, Khaki nad nimi pracuje). I nie twierdzę, iż nie można o tym Khakiemu napisać - ba, nawet powinno się.

Ale jest różnica pomiędzy tym, a zaprezentowanym przez Zuhara roszczeniowym tonem, strofującym Khakiego jakby brał za swe filmy pieniądze - w sposób bezpośrednio obrażający jego osobę poprzez przypisanie negatywnych cech charakteru.
02-05-2011 13:53
Zuhar
   
Ocena:
+2
@paralaktyczny
Spróbuj dla odmiany przedstawić argumenty za właściwym doborem tematyki przez Khakiego, zamiast zbijać moje.

@Malaggar
Wafelki są naprawdę smaczne, ale polecam metodę Albiorixa.
02-05-2011 14:00
Zuhar
   
Ocena:
+2
@paralaktyczny
Postawa roszczeniowa, to taka gdy się czegoś żąda. Ja jedynie skrytykowałem wrzucanie filmików, które pełnią rolę zapychacza. Co sobie z tym Khaki zrobi, to jego sprawa. O żadnych cechach charakteru nie pisałem - to twoje wnioski, ty się z nich tłumacz.

Skoro w Twoim przekonaniu jestem trollem, to muszę Cię z poinformować, że Twoje mi nie smakują i możesz sobie nimi karmić kogoś innego. Żegnam.
02-05-2011 14:10
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Skoro temat wideo jest zaznaczony tak w tytule, jak i w opisie, jak i w obrazku pokazanym przy wyłączonym filmie, jak i umiejscowiony jest w szerszym kontekście bloga, na którym Khaki co jakiś czas o temat jedzenia zachaczał i uprzedzał, że coś takiego zrobi,

to wydaje mi się, że każdy, kto miał oczy otwarte, wiedział, czego filmik będzie dotyczył. Nie byliście nabrani, że będzie to technika narracyjna czy recka gry indie. Wszystko było wyłożone jasno.

Więc.

Filmik mogli obejrzeć ci, którzy byli zainteresowani. Ja obejrzałem. I jestem zadowolony. Faktycznie mam ochotę wypróbować tę poradę.

Faktycznie wolę inne filmiki. Ale widząc tytuł "ABC kuchni RPG" i opis mówiący, że to jest o żarciu, kurczę, nie jestem w stanie narzekać na taką zapchajdziurę.
02-05-2011 14:16

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.