string(15) ""
» Blog » Savage Zombies
30-08-2011 21:06

Savage Zombies

W działach: Savage Worlds, darmowe gry | Odsłony: 48

Savage Zombies
Po obejrzeniu pierwszego sezonu The Walking Dead pomyślałem, że fajnie kiedyś będzie poprowadzić w tym stylu. W sensie survival, wątki emo dramy są zbędne ;) Wiem zombie są wszędzie, w co 2 grze RPG, co 2 grze komputerowej i co 3 książce fantastycznej, ale co tam, mało mi - nie dość że je siekam nałogowo w Left 4 Dead to chętnie posiekam na sesji. Jako, że All Flesh Must Be Eaten nie posiadam czy innego Dead of Night i na razie są poza moim zasięgiem, więc trzeba by coś wykombinować.. ma być bezstresowo, fajnie i tanio - wybór pada na, a jakże Savage Worlds. ;) Zatem dziś zabrałem się za szukanie jakichś pomocnych i darmowych materiałów, nie ma tego przesadnie dużo, ale coś udało mi się znaleźć:
  • Po pierwsze na RPGNOW/DriveThruRPG, znajduje się płatna, podobno niezła - kampania/setting - War of the Dead, ale na szczęście autorzy udostępniają sporo darmowych materiałów z których można skorzystać. Najciekawsze rzeczy są w paczce Fan Support czyli wyjątki z poradnika dla Gracza i MG, takie jak dodatkowe zasady i zombiaki, karty i inne rzeczy. Do tego poza Fan kitem dochodzą karty przygód, gotowi bohaterowie do wykorzystania, trzy jednostrzały, dodatkowe zasady "VoS", i sporo różnistych zombiakowo-surwiwalowych żetonów (prawie 200 sztuk).
  • Kolejna rzecz to znaleziony na Savage Heroes fanowski dodatek Wrath of Zombie całkiem przydatne, plus ponad 30 różnych typów zombiaków, gotowi bohaterowie, materiały również w wersjach które lubić drukarka powinna.
  • W zasadzie mamy już całkiem fajną bazę żeby zagrać parę sesyjek, albo i jakąś kampanię,
- w Savage Free Bestiary mamy 4 dodatkowe rodzaje zombiaków (i masę innych potworów do SW). - tutaj parę pomysłów na przeniesienie Left 4 Dead do SW głównie grywalne postaci i charakterystyczne dla tej gry potwory. - GRAmel swego czasu zamieścił zbiór plaskaczy z trupami, też się przyda :) - i na koniec Hotel Babylon, jednostrzał od twórców Zombacalypse. - a na stronie 157 podręcznika do SWEPL macie typowego zombiacza. Tyle udało mi się wyszperać darmowych zombi-materiałów do Savage'a, jak znacie coś więcej to piszcie, jak nie to może przyda wam się coś z podanych wyżej. ------- A co do komercyjnych materiałów o Zombie na Savage Worlds to też znajdzie się parę rzeczy - wspomniane już War of the Dead, jest też cały setting im poświęcony - Zombacalypse, i zdaje się że trzy numery Savage Tales odnoszą się też do Zombie nr 1 - Privateer's Bounty, nr 4 - Rise Alabama i nr 6 - Zombie Run ten ostatni chyba najbardziej w klimacie - jest kampania i nowe zombie-zasady. Ramel może podpowie coś więcej, ale tylko to udało mi się wyguglować z płatnych rzeczy. Świat się kończy, za rogiem słychać już BRAINS!!!, nie ma ratunku, nie ma nadziei, cóż pozostało? Bierzcie siekierę w dłoń, rąbcie wesoło co popadnie i nie dajcie się zabić, tyle. Cześć czołem zombie z rosołem. edit: p.s zapomniałbym - bonus dla fanów ekstermalnego surwiwalu gierka w javie, Project Zomboid - tutaj demo, chociaż w zasadzie póki co niewiele jest różnic z pełną wersją.

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Co ludzie maja z tymi zombiakami? Pisalem juz kiedys o tym:
http://zigzak.polter.pl/zigzak,blo g.html?10703
30-08-2011 21:25
KFC
   
Ocena:
0
pamiętam, pamiętam :)

nie wiem co ludzie mają, ale fajnie sobie przed nimi pouciekać albo do nich postrzelać od czasu do czasu w ramach krwawej rozrywki :P

@Gramel
Dzięki mistrzu, dopisane :)

@Radagast Bury
S'il vous plait ;)
30-08-2011 21:29
GRAmel
   
Ocena:
+2
Obie wymienione ST sa zombiastyczne, Zombie run bardziej (Rise alabama to specyficzna rzecz). Do tego jest jeszcze jedna zombiastyczna, Privateer's Bounty
30-08-2011 22:00
Radagast Bury1
   
Ocena:
+1
Interesujące te materiały. Przydatne. Dzięki :)
30-08-2011 22:09
kbender
   
Ocena:
+2
Przyda mi się przy "Zombropa. Atomowym czołgiem parowym przez zakażoną Zombie Europę" ;)
31-08-2011 00:53
n jak
   
Ocena:
+1
Zombie to nośny temat. Pod koniec lipca zrobiliśmy dla 7 osób maraton zombie (około 10 h nieprzerywanego grania) i wszyscy uznali, że był to sukces.
31-08-2011 07:36
Indoctrine
   
Ocena:
0
Kiedyś lubiłem klimaty zombie, głównie w filmach. Ale mi przeszło.
Grałem jedną sesję w stylu zombie surviwal i mam dość na całe życie. Fajne, zajawkowe, ale na jeden raz.

Tworzyć cały system o klepaniu się z truposzami to przesada, chyba, żeby były one jedynie dodatkiem do jakiegoś ciekawszego metaplotu.
31-08-2011 08:53
GRAmel
   
Ocena:
+2
Jeszcze bedzie Pazdziernik Zywych Trupow, tak na marginesie. Gana swiat z konkursu.
31-08-2011 09:02
kbender
   
Ocena:
+1
Byłyby dodatkiem do metapłotu - ot takie tło skłaniające graczy do trzymania się razem, jak chaos w młotku. A główne przesłanie - budowa generatora ITER (http://www.iter.org/) na uskoku tektonicznym to pomysł, który może doprowadzić do zmiany topografii Europy, problemów ekologicznych, a dziwna epidemia zatrzymywana za pomocą taktycznych głowic jądrowych może docelowo prowadzić do wysypu żywych trupów.
31-08-2011 09:38
Neverwhere
   
Ocena:
0
Ja też nigdy nie mam dość zombiaków ;)
Gdybyś bender zrobił klasyczny zombie łomot bez steampunka to bym zagrała. Po prostu steampunk + zombie apocalypse jest dla mnie zbyt egzotyczne. Jakby ktoś miał ochotę poprowadzić sesje w Wawie z zombiakami to piszę się w ciemno.
31-08-2011 10:16
Rodriguez
   
Ocena:
0
*chlip* KFC.. tylko Ty mnie rozumiesz :,-)

Btw jakbyś chciał pomłócić w L4D na multi to wal śmiało.
31-08-2011 10:29
kbender
   
Ocena:
+1
Ej, słowo "parowym" nie ma związku z steampunkiem, po prostu siłownie atomowe mają w środku turbiny parowe. Reaktor jądrowy odparowuje tylko wodę.

Generalnie zapraszam na sesje. Pomysł ma na tyle duży odzew, że pewnie napiszę na jego temat jakąś notkę.

Nad tym czy w środku ma być steampunk czy nie się zastanowię. Chyba bardziej "dieselpunk" (słowo zaczerpnięte od Selekos'a ;) )
31-08-2011 10:43
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Ło jezu, kbender, kolejna!
Rispect! :)
31-08-2011 11:04

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.