string(15) ""
» Blog » Pathfinder Basic (Intro/Red Box/Set) - garść informacji
17-03-2011 21:52

Pathfinder Basic (Intro/Red Box/Set) - garść informacji

W działach: pathfinder box | Odsłony: 5

Pathfinder Basic (Intro/Red Box/Set) - garść informacji

Za En World podaję garść nowych informacji na temat nadchodzącego dziwnego produkta od Paizo ;)

 

napierw okładka (grafika potwierdzona, reszta może być inna):

okładka potwierdzona  większy obrazek tu.  

 

 

  • Erik Mona: "To jeszcze projekt i szczegóły takie jak dokładna nazwa mogą ulec zmianie, ale grafika zostaje na bank!"
  • za BDG: "To kompletny 5-poziomowy box do Pathfindera, na tych samych zasadach, ale w przystępniejszej formie/formacie? (form). Najpewniej będą książki dla DM'a, Gracza i Przygoda. Będą figurki(plaskacze) a'la Kill Doctor Lucky. [całość]Za 34.95$"
  • Vic Wertz: "To nie jest jeszcze finalna okładka. Raczej nie będzie nazwy "Basic Game",  ta konkretna czcionka też nie będzie użyta."
  • Erik Mona: "Poczekajcie aż zdradzimy szczegóły. Box będzie po brzegi WYPCHANY wartościowymi rzeczami. Damy tam najwięcej ile się da za tą cenę."
  • Erik Mona: "Oficjalnie jakiś czas jeszcze nie będziemy zapowiadać tego produktu, więc na ostateczne klasy czy rasy musicie poczekać. Póki co możecie przyjąć że Paizo chce wydać to jeszcze w tym roku, ale póki formalnie nie dodamy go do planu wydawniczego, nie zrobimy strony www, to na dalsze szczegóły musicie poczekać"
  • James Jacobs: "W Paizo zawsze widzieliśmy 5ty poziom jako granicę niskich poziomów (end of low-level). Są tam zdolności specjalne (capstones) - fireball!, ale nie wchodzimy jeszcze na obszar raczej skomplikowanych ataków wielokrotnych (but it doesn't edge into the rather complex arena of iterative attacks) - z tych i innych powodów 5 poziom to dobra granica."
  Jako że nie siedzę w D&D ani Angielskim profesjonalnie musicie mi wybaczyć jeśli jakieś terminy są koślawo, bądź niezgodnie z poprawnym tłumaczeniem DDków użyte. W razie czego w języku szekspira tutaj jest oryginał.

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

kaduceusz
   
Ocena:
+2
Czemu takie fajne ilustrację muszą być akurat do tej okropecznej gry na d20? *sigh*
17-03-2011 22:48
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1
Trzeba będzie mieć oko. Miejmy nadzieję, że jak wyjdzie, to uda się wysępić egzemplarz do zrecenzowania i przedstawić to cudo czytelnikom.
17-03-2011 23:30
Behir
   
Ocena:
0
@ kadu

Bo zatrudnienie mojego ulubionego grafika kosztuje :P. Chociaż jego prace widziałem jeszcze w podręcznikach do WFRP 2 ed (nie licząc oczywiście dedeków i mtg).
17-03-2011 23:55
37965

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Oj tym razem Reynolds z ilustracją się nie popisał. A szkoda, bo pomijając niedociągnięcia koncept miał bardzo interesujący.
18-03-2011 08:36
Ifryt
   
Ocena:
0
@KFC
Zwróć uwagę na wypowiedź Vica Wertza, którą sam cytujesz. W związku z nią napis "okładka (potwierdzona)" wprowadza w błąd. Tylko obrazek będzie taki sam.

A sama informacja o tym zestawie bardzo mnie ucieszyła. Choć sam nie gram w Pathfindera, to dobrze, że ukazują się takie dodatki wprowadzające dla nowych graczy. Im więcej nowych osób w hobby, tym lepiej. :)
18-03-2011 08:46
~Paladyn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Szczerze powiedziawszy, kiedy zaczęły się pierwsze plotki, miałem bardziej nadzieje na Patfindera light, niż basic. Myślę tu o uproszczonych zasadach, które miałyby służyć jako wprowadzenie do dosyć skomplikowanej gry, niż podzieleniu złożonego systemu na etapy.
18-03-2011 08:48
KFC
   
Ocena:
0
@Paladyn
Szczerze to ja też, odchudzone i uproszczone d20 to by było coś, a tak pozostaje jedynie konwersja na Sawydż... ;)

@ Ifryt
Fakt, jedynie grafika jest potwierdzona, zaraz poprawię.
18-03-2011 09:51
~Paladyn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Ifryt: Ja prowadzę, moje zdanie znasz :). Ostatnimi czasy wywaliłem przez okno uszczegółowione zasady, dodatkowe reguły, sytuacyjne modyfikatory i od razu lepiej mi się prowadzi. Nie zastanawiam się już, czy wiedźma w grapplu (druga runda, kiedy jest pinned) może zamienić się w węża (supernatural ability), czy musimy wykonać test koncentracji (na jakie DC?), czy monk może ja odliczyć. :)

@KFC: Odchudzone d20 to de facto czwarta edycja. wywalono masę dodatkowych zasad, ale nie każdemu się podoba. Sawadże są dobre na wszystko, ale też nie każdy je lubi. Poza tym, boję się, że grając we wszystko na jednych zasadach, każda gra stanie się taka sama, nieważne czy to s-f, czy fantasy.
18-03-2011 10:27
KFC
   
Ocena:
0
To prawda i tak sewydż ma dość swoich własnych światów.
ale że nie znam ani 3, ani 3.5 ani 4, to jedynie zasady w wersji lite by mnie ratowały jakoś, poza ofkors konwersją na sawydże ;)
18-03-2011 10:59
Ninetongues
   
Ocena:
+1
+Pathfinder to jedyny system który kupiłbym obecnie w ciemno, gdyby wyszedł po polsku.

+Wayne Reynolds to najlepszy ilustrator gier fantasy, jakiego znam.

+Paizo to cholernie solidna i kochająca swoją robotę firma.
_______________________________

=Za takiego boxa oddałbym nerkę.
18-03-2011 11:08
KFC
   
Ocena:
+2
Za nerkę to tak circa z 60 pudełeczek byś mógł sobie kupić ;)
18-03-2011 11:28
~Paladyn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
@Ninetingues: Uważałbym za co oddaje nerkę. system jest bardzo rozbudowany, zbyt mocno jak na moje gusta. Jeśli lubisz dziesiątki stron zasad, to z czystym sumieniem go polecam. Mnie jednak ograniczał.

Co do tego, jak Paizo traktuje klientów, nie można złego słowa na nich powiedzieć. Dbają o graczy i prowadzących, jeśli zdecydujesz się na ich linie, nie zostawią cię samego: przygody, kampanie, sourcebooki ukazują się co miesiąc. Nic tylko kupować i grać. Ceny, zwłaszcza pdf, nie są zastraszające, więc można się na nich oprzeć. Zwłaszcza, że jakość produktu jest wysoka.
@ KFC: Jeśli chodzi o settingi do SW, to dla mnie kłopot polega na tym, że nie ma 'normalnego' świata w ich ofercie. Patrząc po fantasy, masz Evernight, czyli heroiczne fantasy, ale z 'twistem', Hellfrost to 'zamarznięte fantasy', zaś Sundered Skies to fantasy la tających wyspach. Wszystko bardzo fajne, ale dosyć specyficzne. Podejrzewam, że to świadoma decyzja, konkurować z Forgottenem jest trudno...
18-03-2011 12:22
nimdil
   
Ocena:
+1
Chętnie kupię zapasową nerkę jeżeli mamy zgodność tkankową.
18-03-2011 13:29
Got
   
Ocena:
+1
@Paladyn


Jeśli chcesz zwykłe fantasy w SW to co za problem, wymyślasz 3 dobre krainy, 3 złe, jakiegoś niedobrego nekromante i masz. Po co wydawać Zwykłe Fantasy skoro jest tyle dzikich, a zwykłe elfy i krasnoludy to nie problem spisać ;)
18-03-2011 15:42
~Paladyn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Got: Wiem, że to nie problem, rasy nieludzki są poza tym opisane w broszurze, dostępnej w dedycji limitowanej SW i Fantasy Companion. Ale tutaj kwestia jest inna, jako człowiek wychowany na literaturze podróżniczej, uwielbiam czytać opisy dalekich, egzotycznych i fantastycznych krain. Poza tym, ciekawi mnie, jak inni ludzie, w tym znający system od podszewki, podeszliby do tematu "zwyczajnego fantasy". Ale odbiegamy od głównego nurtu tej notki.
18-03-2011 17:24

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.