string(15) ""
» Blog » Oryginalność Pewnej Gry
15-06-2012 20:17

Oryginalność Pewnej Gry

W działach: bitch please | Odsłony: 15

Oryginalność Pewnej Gry


Gra przedstawia alternatywną wizję świata, koncentrując się na Ameryce, w której ziściły się futurystyczne sny wizjonerów z lat 50-tych i wszystkie lęki z tamtych czasów.

FALLOUT


Historia świata i realia są oryginalne – zostały wymyślone specjalnie na potrzeby tego settingu, podobnie jak niekonwencjonalna mechanika „ADRENALINA”. Akcja rozgrywa się w trakcie III Wojny Światowej, trwa druga faza inwazji komunistów na USA i walka z obcymi. Chociaż ludność cywilna postrzega gatunek intruzów w kategoriach kosmitów, w istocie przybył on z innego wymiaru, by zdobyć przestrzeń życiową. Nie jest to zatem motyw UFO w klasycznym ujęciu, lecz nasza autorska wizja.

a np. pierwsze z brzegu RIFTS, AFTER THE BOMB (sic!), GAMMA WORLD, SYSTEMS FAILURE (robale z innego wymiaru), MUTANT FUTURE, DARWIN'S WORLD, może nie ma tam komunistów opanowanych przez obcych, no ale czy to aż takie wyżyny oryginalności?... Są mutanty i robale z innego wymiaru.
A nie wróć, zdaje się że w PARANOI byli post-apo komuniści, obcy też się tam gdzieś znajdą.

Gra zawiera liczne elementy groteski, ukazuje przeszłość w krzywym zwierciadle, prześmiewa nieomal histeryczne obawy Amerykanów, wszechobecną propagandę i paranoję, które miały miejsce w latach 50-tych minionego stulecia.

Znów FALLOUT?

Idea połączenia postapokalipsy z retrofuturyzmem stwarza okazję do zestawienia skrajnie różnych motywów, dzięki czemu gra wyróżnia się oryginalną konwencją i dzięki temu stanowi świetną alternatywę dla osób, które chcą odpocząć od wyeksploatowanych już do granic możliwości systemów, jakie są obecnie dostępne. Nasza gra jest dla tych, którzy chcą doświadczyć czegoś nowego, innego, na oryginalnych zasadach, ale w granicach ulubionej, postapokaliptycznej konwencji.

FALLOUT? Bitch please..

Jeśli zaś chodzi o porównanie z inną grą o podobnym tytule, nie dość, że nasz system diametralnie się różni od tamtej pozycji, posiada także inną nazwę. Na tym etapie posługujemy się jedynie pierwszym członem tytułu, ponieważ taka forma jest odpowiednio krótka i należycie sugestywna. Poza tym nie chcemy zdradzać Czytelnikom absolutnie wszystkich szczegółów. Unikamy spoilerów.


Diametralnie??!! Bitch please... co u wuja nowego?

a no tak,
posiada inną nazwę,
(póki co bez członka), bo inaczej nie odróżnilibyśmy jej od każdej innej gry postapo z której zerżnęliśmy.


a kolejne członki pojawią się, jak będziemy promować plakatami na mieście ekskluzywną edycję dla panów o wyrafinowanych gustach i dla pań lubiących długie ... nazwy.

- Autorzy(na czyli ja.)

[komentowanie zostało zablokowane dla zdrowia i nerw zachowania - dr. P. Repeczko]

a teraz czas na chwilę relaksu, przyjemności i odprężenia..
bonus dla tych naBombie:
[Moderacja: sorry, nie. :) Zawartość niezdrowa i niezgodna z regulaminem.]
Komentarze pod tą notką zostały zablokowane przez autora.