string(15) ""
» Blog » Numenera - Science Fantasy od Monte Cooka
09-08-2012 19:42

Numenera - Science Fantasy od Monte Cooka

W działach: Numenera, Kickstarter | Odsłony: 38

Numenera - Science Fantasy od Monte Cooka
Jak się okazuje nie bez kozery jakieś 2 tygodnie temu Monte Cook popełnił wpis o tym jak fajne jest Science Fantasy. Dlaczego ten znany i lubiany bądź też i niekoniecznie gamedesigner lubi ten gatunek i uważa za jeden z ciekawszych do oparcia na nim gier RPG możecie przeczytać jego blogu. Nie bez kozery – gdyż dziś wystartował Kickstarter z jego nową grą Numenera – jak możecie się domyślić, będzie ona osadzona w klimatach właśnie Science Fantasy z domieszką postapokalipsy. Nie takiej jak powszechnie nam ją serwują twórcy dzieł kultury z mutantami i innym radioaktywnym tałatajstwem, lecz daleką przyszłość setki tysięcy lat w przód, po narodzinach i upadkach wielu ziemskich cywilizacji. Ludzie żyją na poziomie technicznym i bytowym ~średniowiecza odnajdując od czasu do czasu pozostałości świetności dawnych cywilizacji. Na myśl od razu przychodzą książki Jacka Vance’a z uniwersum Umierającej Ziemi, przygody Johna Cartera na Marsie, czy choćby nasza Klanarchia, która też nomen omen z nową grą Monte Cooka ma coś wspólnego. Jako że jestem fanem wszelkiego Science Fantasy, nie mogłem się oprzeć i nie wspomnieć tu o tej grze. Póki co wiele informacji nie mamy, Monte zapowiada, w miarę postępu prac nad grą publikować sporo materiałów playtestów etc., zwłaszcza dla tych którzy dołożyli swoją cegiełkę do powstania gry. Zasady mają być proste i szybkie. Przewidziano szereg różnych gratyfikacji za odpowiednie dołożenie się do powstania gry. Na ten moment założony pułap 20 tyś. zielonych został osiągnięty, więc gra na pewno powstanie, znając markę Cooka i widząc, że pierwszego dnia zbiórki złożyło się już kilkaset osób, można z pewnością stwierdzić, że pieniędzy autorowi na realizację nie zabraknie. Przechodząc do bardziej prozaicznych kwestii, a propos wspomnianych pieniędzy: za 20$ dostaniemy PDFy z podręcznikiem gracza i podręcznikiem głównym, za 30$ dodatkowo przygodę tylko dla Kickstarterowców. Od 60$ rozpoczynają się fizyczne podręczniki, pełny kolor twarda oprawa, 10$ za wysyłkę poza Pn. Amerykę. Gra będzie gotowa za około rok, póki co trwają prace różnorakie. Jak na mój gust trochę drogo - wydawać ponad 200 zł za sam podręcznik, ale cóż, takie są obecnie tendencje na rynku... I tak możemy się cieszyć że Cook nie zawołał 130$, co swego czasu zrobił z proto-kickstarterem przy okazji innego swego opus magnum – Ptolusa, ale to inna bajka. Bardzo jestem ciekawy co z tego wyniknie, gdyby nie ta zaporowa cena na pewno bym zamówił, a tak liczę, że po premierze wydawca pójdzie po rozum do głowy i trochę spuści z ceny. Jeśli kogoś zainteresowałem to zapraszam do odwiedzenia Kickstartera, Strony głównej Numenery, a także bloga pana MC. Fantastycznie pozdrawiam, i być może do zobaczenia na pustyniach Numenery ;)

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Szponer
   
Ocena:
0
Ale o 'Beasts of Dominions' nie napisałeś :>

Trochę drogo, ale science fantasy brzmi fajnie.
09-08-2012 19:55
gacoperz
   
Ocena:
+2
Science fantazy brzmi jak kolejny pusty buzzword.

W dodatku mamy tu kolejny przykład traktowania kickstartera jak alledrogo z opcją kup teraz. Ponoć administracja KS miała coś z tym zrobić. Ponoć...

No i cena ciut nie na polską kieszeń.

Tak więc cięzko mi o entuzjazm związany z tym tytułem.
09-08-2012 20:05
Krzyś
   
Ocena:
+1
Brzmi jak klimaty Gene Wolfe'a i cyklu o kacie Severianie. Me like it.
09-08-2012 20:09
Krzemień
   
Ocena:
0
Cóż, podręczniki Cooka mógłbym kupować w ciemno. Dziwi mnie jednak, że nawet on dał się porwać tej maszynie do wyłudzania pieniędzy. Sam pomysł fajny ale spokojnie mógłby to wydać bez kickstartera.
09-08-2012 20:21
~

Użytkownik niezarejestrowany
    hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
Ocena:
0
przyszłościówki psują klimat
09-08-2012 20:26
KFC
    @Khorn
Ocena:
0
Nie czytałem, ale zapewne masz rację skoro Cook na linkowanej stronie się przyznaje do inspiracji ;)

@Szponer

Nic nie poradzę, że bardziej mnie kręci nowy setting, niż jakieś tam potworki ;)

Jak Gramel wypuści SzSz albo Fiasco, to na pewno o tym wspomnę ;)
09-08-2012 21:39
XLs
   
Ocena:
0
space fantazy, science fantazy = techno fantazy jestem o krok by dac im te 70 dolców!
09-08-2012 22:01
KFC
   
Ocena:
0
Troszkę maławo konkretów, niby stoi że ma być 300 stron, ale jest jeszcze 40 dni, więc można spokojnie się wstrzymać i poczekać na rozwój wydarzeń ;)

@Krzemien
Wiesz, tutaj w miesiac zarobi tak z 200 kawalkow a inaczej musial by ze 3 lata harowac - he wins :P
09-08-2012 22:53
~KFC

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
hmmm chociaż jakby spojrzeć na to z perspektywy Charakternika to i 300 zł dać to i tak będzie lepsza inwestycja ;-)
09-08-2012 23:21

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.