» Blog » Fajerbolem w nMiMa
11-06-2014 23:16

Fajerbolem w nMiMa

Odsłony: 1015

Fajerbolem w nMiMa

Jesteśmy na finiszu zbiórki, rekordowej zbiórki jak na polskie RPG - 40 kawałków to nie w kij dmuchał, pewnie dobije do 50, a może i więcej? Kto wie. Osiągnięcie to imponujące tym bardziej, że taką kasę zrobiono JEDYNIE na nostalgii za starymi dobrymi czasami, niestety taka jest prawda, do tej pory nie wiemy dosłownie NIC co znajdzie się w pierwszym ani kolejnych numerach pisma, poza mglistym "ooo będą te gry i te, stare i nowe, zadowolimy wszystkich, tylko sypnijcie goldem!", jakoś mnie to nie przekonuje.

W starym MiMie wspierano głównie te kilka gier które wydawał MAG przez 20 lat zmieniło się sporo, wydano kilka nowych gier po polsku, ludzie grają w setki tytułów zza granicy i pewnie po cichu liczą, że w nowym MiMie znajdą coś dla siebie, no a niestety tego się nie da fizycznie zrobić.

Do tego 100 stron raz na kwartał w formacie B5 to nie oszukujmy się ile 30 może 40 stron maszynopisu? Jeśli mają się tam znaleźć i materiały almanachowe, i poradniki, i jakieś teksty przekrojowe i jeszcze LARPy i konwenty? To ile gier fizycznie są w stanie 'obsłużyć' w jednym numerze 2, 3, 4, 5?

Dlatego moim zdaniem dużo uczciwiej byłoby na samym początku napisać, zwłaszcza że podobno cały pierwszy numer jest już prawie gotowy, skoro ma wyjść jakoś w lipcu tak(?), co będzie w pierwszym i kolejnych numerach. Tak jak się to robi w każdej normalnej zbiórce crowdfundingowej, jeżeli mam dać te parę złotych to wolę wiedzieć na co i czy warto.

Tego nie zrobiono minęły ponad 3 tygodnie a na facebookach króluje tylko hurra-optymizm i jedyne co jest publikowane szerszej publiczności to zdjęcia bród szanownych redaktorów, współpracowników, wydawców i innych znajomych królika, chyba nie tego oczekiwałem po rekordowej i największej zbiórce RPG w Polsce ever...

Dwa śmieszne fakty, jedyny konkret jaki do mnie dotarł, po 3 tygodniach zbiórki (sic!) to info z drugiej ręki czyli od samych autorów retro-gry o wdzięcznej nazwie Fajerbol, że owszem ukaże się ona w którymś z numerów nMiMa, co prawda nie wiadomo jeszcze w którym... ale taki mglisty konkret to jednak MEGA KONKRET w porównaniu z brodami, czy innymi japonkami prezentowanymi na oficjalnej społeczności reaktywowanego nMiMa.

Zabawne, że jakieś konkrety i szczegóły na temat pisma mają podobno być ujawnione podczas spotkania z wydawcami w Krakowie 15 czerwca o ile mnie pamięć nie myli w pewnej knajpie. Czyli praktycznie na dzień przed zakończeniem zbiórki dowiemy się czegokolwiek konkretnego na temat pisma. Brawo!

Liczyłem jednak, że stopniowo tak jak wcześniej zapowiadano będą ujawniane szczegóły odnośnie zawartości pisma. Widać brody redaktorów ciekawsze są i generują więcej golda niż jakiś lichy spis treści, albo ze 3 tytuły gotowych już artykułów, cóż pewnie się nie znam i hejcę. A najlepiej żebym sobie sam wydał pismo a nie tylko narzekał nie? No chyba macie rację.

 

Chłopakom gratuluję bo to bardzo dobry wynik, dotarli do wielu osób spoza fandomu, super. Będzie pismo, będą nowe numery, będą w tych kilku bibliotekach wszystko ekstra.

Ale najwidoczniej nie potrzebują tych moich 100 zł które miałem na ten cel odłożone, przez 3 tygodnie nie zostało zrobione literalnie NIC aby mnie przekonać do wyłożenia tej sumki, może na dzień przed końcem w końcu czegoś się dowiem? Mhm. Dobra...

Heh, no trudno brody lepiej się sprzedają, płakał nie będę, 99 zł w kieszeni zostaje, 1 zł w ciemno mogę dać nie zbiednieję.

Wrzućcie może w piątek zdjęcia paróweczek albo coś? W końcu eurowizja, brody, te sprawy...

 

RPG-pozdro.

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Malaggar
   
Ocena:
0

Tyle hejtu w jednym wpisie...

11-06-2014 23:33
oddtail
   
Ocena:
0

Co za różnica, co będzie w pierwszym numerze?

Legend się tak łatwo nie wskrzesza. Problem w tym, że legenda jest w emocjach i w (ułomnej) pamięci. I takiej legendzie żadna rzeczywistość nie dorówna.

Oczywiście, ja oryginalnego MiMa nie czytalem i nie kupowałem, więc i hype'u nie umiem podłapać. Ale miałem swoje, w innej dziedzinie, ukochane całym sercem czasopismo lub dwa, i ich reanimacja po latach była cokolwiek żenująca. Więc i co do MiMa jestem sceptyczny.

Poza tym czy to tylko ja, czy czasy się zmieniły i na papierowe pisemko już dużo trudniej znaleźć miejsce na tym świecie?

11-06-2014 23:48
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Z innej beczki, kto był multikontem Jakkubusa?
11-06-2014 23:49
FireFrost
   
Ocena:
+1

Bardzo dobrze chłopaki robią, że nie ujawniają za dużo, bo nie ważne co by miało się znaleźć w spisie treści pierwszego numeru wywołało by potężną falę hejtu. Tak to już jest, że dla polaczka zawsze będzie źle. Powinno być 200 stron, co dwa tygodnie, za 5 złotych i dlaczego w numerze nie ma nic o mojej ulubionej grze z Indonezji w którą gram ja i 2k4 innych osób w Polsce, a tak w ogóle to od 15 lat wszyscy ściągają podręczniki zza granicy,  po angielsku, rosyjsku i w suahili i przez to każdy gra w inną grę, a na chusteczkę mi MiM skoro Wacław takie zajefajne notki robi na swoim jakże poczytnym blogu. I gdyby zbiórka nie była taka zjebana to wpłaciłbym im 1000 zł i namówił 50 ludzi, z których każdy wpłacił by po stówie najmniej. A, że osobiście Lucek nie przyjechał do mnie do domu wytłumaczyć mi się z tego, co będzie w pierwszym numerze to mam ich w dupie i im nie wpłacę i nie polecę i hejcić będę i może upadną i wtedy będę taki mądry, że ich nie wsparłem, bo przecież i tak upadli, więc miałem rację, że ten MiM to niepotrzebny, bo to jakaś kaszana jest. Bla, bla, bla, bla.

Po co te śmieszne emocje i narzekanie na entuzjazm. NARZEKANIE NA ENTUZJAZM. No niech mnie gęś kopnie i okopci smok, niech wszyscy, którzy wpłacili zbiorowo i każdy z osobna przeproszą, że nie narzekają i, że coś im się podoba. I, że byli najzwyczajniej w świecie w stanie zaufać ludziom, którzy są dobrze znani w polskim mikrozaścianku RPG.

Nie można by tak po prostu wpłacić kasy i czekać na pierwszy numer? Ja tak zrobiłem.

 

11-06-2014 23:51
Malaggar
   
Ocena:
+1

Czekam, aż notka zniknie za bełkot zmieszany z przekleństwami, który zaserwował nam FireFrost.

11-06-2014 23:54
KRed
   
Ocena:
+1

W zasadzie zgoda (konkretów brak, a kasę to by brali), tylko co z tego?

Złotówka za demo jest OK. Doceniam marketing, zaciekawili mnie. Daję w ciemno.

Jeśli nie zapomnę, oraz nie zdenerwują mnie do końca zbiórki, to sypnę 11 zł (a zdenerwować mnie mogą chyba tylko, jeśli w piśmie wykroją miejsce na stałą rubrykę "Feministyczne spojrzenie na RPG").

Jak nie będzie konkretów na temat zawartości to nie dam nic więcej. Kupię za to coś fajnego do WFRP3 i będę zadowolony. Nie masz na co wydawać pieniędzy, że się tak dopominasz?

11-06-2014 23:59
Malaggar
   
Ocena:
0

Kupię za to coś fajnego do WFRP3 i będę zadowolony.

takie tam

12-06-2014 00:00
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
KFC weź lepiej za te 100 złotych poderwij jakąś dziewczynę w pubie.
12-06-2014 00:01
Headbanger
   
Ocena:
+1

ja dam kasę na 1 pisemko i zobaczymy co dalej. Entuzjazmu ja nie mam po tym jak beamhit i jego lemingi powiedzieli mi, że liczą na pirackie przygody jako 90% objętości pisma...

12-06-2014 00:08
Malaggar
   
Ocena:
+1

Liczyć mogą. W końcu nie oni odpowiedzą prawnie.

12-06-2014 00:10
KFC
   
Ocena:
+3

Wiesz FF entuzjazm entuzjazmem, tylko kilka osób może się później na tym przejechać "bo myślałem/am że będzie coś innego", więc moim zdaniem uczciwiej postawić sprawę jasno a nie do ostatniego dnia owijać w bawełnę. Tylko tyle.

Jeśli jesteście takimi entuzjastami super, tylko czemu wspominasz o tym hejcie? Zakładasz, że po zobaczeniu spisu treści połowa z tych entuzjastów wycofałaby kasę? To faktycznie niezły entuzjazm ;)

A co do Twojego pytania, można ale po co, skoro i tak nie ma konkretów to lepiej poczekać na pierwszy numer w sprzedaży i pierwsze recenzje, tylko wtedy dowiem się czy warto, bo jakoś broda Darkena czy Puszona mnie nie przekonuje do wydawania pieniędzy na cokolwiek.

12-06-2014 00:13
Headbanger
   
Ocena:
+1

A broda Lucka?

12-06-2014 00:21
Malaggar
   
Ocena:
+2

Zależy z którego podbródka.

12-06-2014 00:23
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
 "Z innej beczki, kto był multikontem Jakkubusa?"
O co chodzi?
12-06-2014 00:34
Headbanger
   
Ocena:
+1

o multikonto.

12-06-2014 00:40
Krzyś
   
Ocena:
+1

Treść pisma będzie niedługo ujawniona, tekst na ten temat czeka na akceptację do wrzucenia.

12-06-2014 01:52
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
a dowiemy sie kiedy placzacy "bu-hu, dziewczyna mnie rzucila" malaggar wyprowadzi sie na swoje? czy jeszcze nie dostal ostatecznego ultimatum dla bulki (jak to drachu pisal) - synu, pora sie wyprowadzic, poszukac pracy, stac sie mezczyzna?
12-06-2014 06:27
Krzyś
   
Ocena:
+7
~Bannerman

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Jak Drachu pisał, że buła ogląda każdą złotówkę 5 razy przed daniem jej wydawcom to się uśmiałem. Patrząc na spis treści już wiem czemu buły tak robią.
12-06-2014 10:29
Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

Jest warhammer - jest impreza!

Teksty Łukasza Fiemy od "mrocznych zaułków miasta " pasowały mi klimatem wiec nMiM zdecydowanie kupie. 

12-06-2014 11:01

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.