string(15) ""
» Blog » A&A - Darmowe RPG
18-09-2012 21:06

A&A - Darmowe RPG

W działach: Ambition & Avarice, Darmowe gry | Odsłony: 7

A&A - Darmowe RPG

Solidny gamedesigner spod znaku darmowych erpegów Greg Christopher, atakuje ponownie, tym razem na Drivethru pojawiła się publiczna beta 1.0 nowej gry Chubby Funstera, o nazwie Ambition & Avarice - w skrócie A&A.

 

Jak możecie się domyślać, gra jest w klimacie OSRu, ale nie stara się odtwarzać wiernie starych edycji D&D, raczej inspiruje się samą ideą tego jak grało się kiedyś.

Obecna wersja 1.0 to wersja przeznaczona do beta testów - o feedback gorąco prosi sam autor już na drugiej stronie pliku. Będzie na pewno w przyszłości poszerzona i doszlifowana.

Póki co mamy 60 stronicowego PDFa, karty postaci + pregeny.

Jeśli nie przejadła wam się jeszcze moda na retro granie, to tę całkiem elegancką grę możecie potestować zupełnie za darmo po ściągnięciu jej z tego miejsca.

 

p.s. 

Jeśli jeszcze nie znacie polecam też zapoznać się z innymi darmowymi grami tego autora, np. Novarium, Cascade Failure, Synapse, itp.

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Krzyś
   
Ocena:
0
KFC, fajnie by było, jakbyś może w swoich notkonewsach przybliżał nieco systemy o których mówisz. Tak w kilku zdaniach, np. czym akurat dzisiejsze A&A wyróżnia się na tle innych systemów z tego 'nurtu'? (chyba że sam jeszcze nie zagłębiałeś się i tylko informujesz)
Ja na przykład nie wiem czy interesować się czy nie, ale nie mam ochoty przeklikiwać się gdzieś tu i tam, tylko żeby przekonać się, że wspominany tytuł w ogóle mnie nie interesuje...

Wiem wiem, to tylko moje wygodnictwo i takie tam...
18-09-2012 21:13
KFC
   
Ocena:
0
Ja też się nie zagłębiałem, nie grałem. Gdybym grał pewnie bym napisał parę słów więcej ;)
Wygląda solidnie, poprzednie gry Grega były całkiem niezłe, po prostu informuję że jest.

Czy się czymś wyróżnia?
Trudno powiedzieć, pewnie niekoniecznie, bo z grubsza oferuje to samo co inne gry z tego nurtu. Chyba jest dość prosta skoro podstawowa mechanika mieści się na 2-óch stronach.
Z resztą czy dany tytuł Cię interesuje najlepiej przekonać się samemu a nie z czyichś tam subiektywnych wypocin w internetach ;)
Klikania też nie ma tak dużo, nie przesadzajmy w porywach z 7 klików.
18-09-2012 21:24

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.