string(15) ""
» Blog » PR Kuźni Gier - GRATULACJE! :>
12-06-2012 20:35

PR Kuźni Gier - GRATULACJE! :>

W działach: Ad absurdum, RPG, Wydobyte z odmętów Internetsów | Odsłony: 62

Prowokacje kibolskie (gość z flagą ZSRR), a po powyższym sądząc, bluzgi będące także komentarzem do zajść na ulicach, a nie tylko nadchodzącego meczu.

Jak to dobrze, że nie tylko CYFROGRAFIA profesjonalnie podchodzi do wizerunku firmy! :)

Komentarze


Atum
   
Ocena:
+12
Groteskowość całej tej sytuacji jest po prostu porażająca. Kastor wrzuca na bloga screen z FB, na którym widać, że rozemocjonowany Żucho walnął jakąś głupotę. Przy okazji porównuje samego siebie do gwizdkowego, żałuje, że posiada na półce Wolsunga, a nastawionych sceptycznie uświadamia, że mają "koszmarne wręcz problemy moralno-etyczne". Nie wspominam już o tym Czarniakowie, który wymieniony w tym konkretnym kontekście świadczy o jakiejś kompletnej paranoi.

A wszystko odbywa się na serwisie poświęconym grom fabularnym. GROM.

Spełniając swój obywatelski obowiązek apeluję do administracji o usunięcie wpisu i dożywotni ban dla Kastora.

Atum, whistleblower
12-06-2012 23:04
Xolotl
   
Ocena:
+5
Żałosne jest zachowanie Żucha i rozumiem Twoje oburzenie, ale zachowujesz się nazbyt emocjonalnie, a w rezultacie trochę dziecinnie.
A wpis potwierdził regułę, że w każdym środowisku(w tym przypadku wydawców, którzy powinni zachowywać określony poziom) znajdzie się jakiś oszołom. Szkoda, ale z drugiej strony masz takiego Garnka, który jest fantastycznym człowiekiem i teraz zlinczuj jego dzieło za debilizm kogoś innego. Wyluzuj trochę Kastor.
12-06-2012 23:05
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+16
@ Kastor - ja osobiście powstrzymałbym się od publicznego nazywania innych użytkowników "prawicowymi bucami" czy pisania do nich "WON!" - ale to ja. Na marginesie: co ma oznaczać "KJP"? Wujek google podaje mi tylko "Kernel Jumbo Patch" i "Kerama, Japan", a oba rozwinięcia skrótu jakoś nie pasują mi do kontekstu.
12-06-2012 23:07
Urko
   
Ocena:
+9
Dożywotni ban skończyłby się oskarżeniem o rasizm i nalotem czerniakowskich łotrów o złotych sercach, zdecydowanych dawać odpór brunatnej zarazie w fandomie i na prywatnych profilach FB! Póki co cały Czerniaków bojkotuje Kuźnię Grę, aż im pewnie w pięty pójdzie!
12-06-2012 23:08
leto_ii
   
Ocena:
+15
Internet to takie medium, gdzie zawsze coś wycieknie, niewygodna wypowiedź czy zdjęcie. Takie czasy, że jak się jest PR & MARKETING DIRECTOR to powinno się doskonale wiedzieć , że nawet na prywatnym profilu nie wszystko wolno. Teoretycznie nie powinno tak być, w końcu to prywatny profil, ale praktyka jest taka, że i tak to leci rykoszetem na firmę (o ile ma się odpowiednio wysokie stanowisko).

Wypowiedź Piotra jest żenująca, to fakt. Ale ma do niej prawo, to jego prywatny profil. Teraz jednak mleko się rozlało i kto wie czy nie zostanie wezwany na tzw. dywanik i rozmowę dyscyplinującą, bo jednak jest pewien niesmak w tym, że ktoś kto zajmuje się PiaRem w szanowanej firmie pozwala sobie na pisanie na FB (SIC!) takich głupot... Kuźnia to nie ROL, nie może sobie pozwolić na takie głupoty, bo jej opinia jest zgoła inna, mało konfliktowa, profesjonalna itd. A tu taki klops.

No nic, stało się. Piotr zaliczył niewątpliwą wpadkę, ale ja bym nie palił podręczników z tego powodu. Chetnie przeczytałbym odpowiedź Piotra, co miał na myśli, może przeprosiny za ten wybyrk, może elaborat potwierdzający jego trzywyrazową opinię z FB.

Teraz, jako szef PR, ma okazję pokazać czy jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu i czy potrafi odpowiednio zareagować na jak by nie patrzeć to nadszarpnięcie wizerunku - może i spore dla niego, raczej niewielkie dla firmy. Ale zawsze nadszarpnięcie.

A co do Kastora - chłopak po prostu zwrócił uwagę i tyle. Nie bardzo rozumiem dlaczego od razu pod donosicielstwo to podciągacie, przesłał to do Kuźni? Chyba nie. Czy Kuźnia się o tym dowie? Pewno tak, ale to Piotr powinien się zastanowić zanim takie rzeczy pisze na profilu. Fakt, prywatnym, ale... Takie czasy. Niestety.
12-06-2012 23:12
Kamulec
   
Ocena:
0
@Salantor
Kupowałem w jednym z Wrocławskich sklepów z RPG w pewnym momencie głównie dlatego, że sklep lubiłem, dzięki niemu jako absolwent podstawówki mogłem kupić pierwszy podręcznik.

Jeżeli ktoś rozwija rynek RPG, to pierwsza myśl jest taka: dobrze człowiek robi. I wiele osób w jakiś sposób taki interes wspiera. Jeżeli jednak właściciel rzeczonej firmy będzie nielubiany, musi liczyć się z tym, że podejście klientów będzie oparte tylko na chłodnej kalkulacji.
12-06-2012 23:14
Szary Kocur
   
Ocena:
+4
,,Bucerka" jest internacjonalistyczna i niezależna światopoglądowo, drogi Kastorze. Miałem okazję wiać (prosto w objęcia patrolu) przed rozochoconą grupką jej przedstawicieli o światopoglądzie postępowym, która ,,gonić k****" przekładała na ,,gonić mnie".

Kiedy spojrzałem na obrazek, miałem wrażenie, że ktoś wyraża swoje emocje związane z meczem w sposób nie licujący z zasadami jakimi rządzi się publiczne wyrażanie swoich poglądów. Dopiero twoja interpretacja podsunęła mi możliwość, że chodzi o dzikusów tłukących się po
gębach.

Swoją drogą cieszmy się, wygraliśmy 1:1.

EDIT:Ale zachęta do zadymy zawsze jest głupotą i powinna być piętnowana.
12-06-2012 23:15
Kastor Krieg
   
Ocena:
+2
12-06-2012 23:18
Scobin
   
Ocena:
+2
Swoją drogą cieszmy się, wygraliśmy 1:1.

+dużo :-)
12-06-2012 23:21
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
@leto_ii
Dzięki za trzeźwy ogląd. Cenne i budujące.

@Szary Kocur
Biorąc pod uwagę zdjęcie profilowe, fakt że Żucho jest znany w fandomie jako narodowiec i fotkę kibolskiego prowokatora spod Mostu Poniatowskiego poniżej, z takim a nie innym komentarzem Żucha?

Nie ma mowy za bardzo o innej interpretacji, nawet przy nader życzliwym podejściu do wyżej wzmiankowanego.
12-06-2012 23:21
37965

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Pozostawiając pierdoły bez komentarza, wielokrotnie wyrażone w wypowiedziach przekonanie, że konto prywatne PRowca != PR firmy rozbraja głupotą.
12-06-2012 23:22
jakkubus
   
Ocena:
+1
Niczego mądrego nie zrobił tym gestem, ale czy to powód by karać także innych pracowników tej firmy? Kuźnia Gier to nie tylko Piotr Żuchowski.

"Prawicowy buc"? Wybacz, ale wypowiedź szefa PR Kuźni utrzymana jest raczej w klimatach Niesiołowskiego.
12-06-2012 23:23
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Atum - "rozemocjonowany Żucho walnął jakąś głupotę" a "rozemocjonowany Kastor rozdmuchał sprawę". Teraz zaś "rozemocjonowany Atum spełnia obywatelski obowiązek", równocześnie próbując Żucha usprawiedliwic, że to tylko "jakaś głupota". Dla kogoś to może byc cos więcej niż głupota.

Rozemocjonowany Żucho walnął publicznie dośc nieprzyjemny tekst, i jakkolwiek reakcja Kastora jest bardzo emocjonalna, to ma trochę racji "moralnej" - nawoływanie do "jazdy z k....." jest niesmaczne najoględniej mówiąc. Poglądy poglądami, każdy ma prawo do swoich, ma też prawo do konsekwencji ich głoszenia, czy prywatnie czy nie.
Ja już od takiego PRu wolę pannę Agnieszkę w kasku :)

Wszystkim zaś rozemocjonowanym - zimny prysznic.
12-06-2012 23:23
Krzyś
   
Ocena:
+6
Nie znam Wolsunga, ale wydaje mi się że 'twórcy' nie równa się 'wydawcy' w tym wypadku. Nie rozumiem czemu Kastorze bojkotujesz tworzywo jednej osoby za coś co zrobił ktoś inny.
12-06-2012 23:26
de99ial
   
Ocena:
+10
Kastor - profil prywatny Żucha jest profilem prywatnym i do jego wpisów mają dostęp jedynie osoby zainteresowane, a nie szeroka publika. Twoje działanie to zmieniło.

IMHO sam jesteś buc. Co pięknie pokazujesz tu i ówdzie.
12-06-2012 23:27
Atum
   
Ocena:
+1
Ciekaw jestem kto kogo dodał do znajomych! To bardzo ważna informacja w kontekście tych moralnych rozważań.

@zigzak
Dzięki za pogłębioną analizę!
12-06-2012 23:34
Xaric
   
Ocena:
+10
Chciałbym, jeśli pozwolicie, skomentowac to błyskotliwie: ale pier**lenie.... Bartku, znajdź pracę w końcu, spełnij się intelektualnie w czymś innym, być może pożytecznym. To juz trochę męczące, i ciągnie gdzieś do bliżej nieokreślonych nizin, potencjał jaki sobą reprezentujesz :)
Serio ciagle mam wrażenie że produkujesz na okrągło masę nikomu niepotrzebnego contentu, poświęcasz na to czas i wydawać by się mogło, że tak bystry i ambitny gość gdzieś zajdzie. Ja natomiast mam wrażenie że znajduje się ciągle w tym samym miejscu od ładnych paru lat. Może czas zadbać o nieco bardziej produktywną samorealizację? Nie piszę tego złośliwie bynajmniej, ale subiektywnie rzecz biorąc wszelkie hejtjazdy mnie straszliwie znużyły. A może by tak dla odmiany coś konstruktywnego?
12-06-2012 23:55
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
13-06-2012 00:07
Xaric
    @Kastor
Ocena:
+4
Przytyk o pracy związany był z pięknym opisem rekrutacji w której brałeś udział, którym tez nie omieszkałeś się podzielić - po co? nie wiem. Ty rzucasz w sieć treści ja na jej podstawie wyciągam wnioski - nie znając być może wszystkich przesłanek. Ale mam do tego prawo, chyba.
13-06-2012 00:12
Atum
   
Ocena:
+2
Xaric nie rzucaj słów na wiatr. Wklejaj screena.
13-06-2012 00:13

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.