string(15) ""
» Blog » Dość, do diaska.
23-03-2009 23:56

Dość, do diaska.

W działach: Polter | Odsłony: 3

~apo co wam to wiedzec
Użytkownik niezarejestrowany
Ocena: -1 (- /+) {nick członka redakcji WoD.polter} tak to myślisz {męski narządzie rozrodczy} że nie potrzeba {synu wszetecznej matki} żadnej moderacji. Ot odezwł się zasmarakany zwolennik wolności słowa. Jeszcze {samicy psa} co matką zwie nie zapłacił za melko a już opinie wydaje. A teraz szanowna modracjo jesli sakusjecie mi tem post to kij wam w {kontrafałdę}. [pokaż treść] 23-03-2009 23:16

Powyższy cytat pochodzi z komentarza z bloga lucka, wersje nieco złagodzone mojego autorstwa, w oryginalne ordynarny bluzg za bluzgiem. Poza nawiasami klamrowymi zapis oryginalny.

 

OK? Śmiejemy się z trolla? Moderujemy jego posta, usuwając go? Udajemy, że nic się nie stało?

 

Nie.

 

 

Dziś zobaczyłem tak ogromny stos wulgaryzmów na Polterze, że przechodzi to ludzkie pojęcie. Męskie i żeńskie narządy rozrodcze, wszelakie obelgi i ubliżanie rodzinie. Wszystkie zaś, co do jednej, w komentarzach wpisanych przez anonimowych niezalogowanych. Stąd moja prośba:

 

 

Administracjo Poltera - Draker, to przede wszystkim do ciebie - w regulaminie napisaliście, że wulgaryzmy są zakazane przez wzgląd na odwiedzające nas dzieci. Ten zakaz jest jednak martwy, jak tylko przepis martwym być może. Nie ma najmniejszego problemu z tym, by całkowicie bezkarnie nabluzgać na Polterze i żeby wisiało to długie godziny, czasem nawet dniami. Nikt z nas nie powinien był nawet tego zobaczyć.

 

Wnioskuję więc o usunięcie możliwości komentowania dla niezalogowanych, lub przynajmniej udostępnienie opcji zablokowania przez zalogowanego usera wyświetlania komentarzy osób niezalogowanych.

Ufam, iż większą troską darzymy jednak bezpieczeństwo naszego serwisu dla nieletnich, niż wygodę kilku okazjonalnie piszących VIPów, oraz cenne czasami dyskusje niezalogowanych. Ci, którzy mają coś wartościowego do przekazania, naprawdę mogą raz się poświęcić i odebrać maila potwierdzającego rejestrację.

Dzięki temu jednak nigdy nie zobaczymy już Poltera w stanie takiego rynsztoku, w jakim znalazłem go dzisiaj.

 

PS: Nie, to że go zaminusują w końcu i będzie "zwinięty" w niczym nie pomaga. Widziałem go jak miał tylko -1, a do tego nie powinno dojść. Równie dobrze mogło to widzieć jakieś dziecko. Proszę o koniec pobłażliwości dla anonimowych trolli, które kpią z tej społeczności i bezkarnie ją opluwają.

Komentarze


Erpegis
   
Ocena:
-1
Powiem to jeszcze raz.

W byle piaskownicy na blokowisku słyszałem gorsze obelgi. Bluzgi w wypowiedzi człowieka świadczą o jego nastawieniu wobec świata i bliźnich, bo słyszałem też ludzi z doktoratami nadużywających przekleństw w zwyczajnej rozmowie.
Jeśli twoje wrażliwe uszy rani rozmowa np. w Psach, zmień kanał. Nie podoba się strona? Wchodź na inną.

W dawnych czasach damy mdlały, gdy dżentelmen wypowiedział dopełniacz liczby mnogiej od słowa 'doba'. Ale wtedy damy też mdlały, kiedy ten sam dżentelmen chciał zrobić w noc poślubną, to co się w noc poślubną robi. Czasy są inne.

Wolę człowieka, który mówi prosto i szczerze że jestem skurwielem od takiego, który nie ma mi tego odwagi powiedzieć prosto w twarz.
24-03-2009 00:15
996

Użytkownik niezarejestrowany
    Kastor
Ocena:
-1
jesteś przeczulony :P
24-03-2009 00:16
Kastor Krieg
   
Ocena:
+5
@Erpegis
W byle piaskownicy na blokowisku słyszałem gorsze obelgi.

I pewnie tak właśnie powinno być, dzieci powinny się oswajać!

... Oo'

Bluzgi w wypowiedzi człowieka świadczą o jego nastawieniu wobec świata i bliźnich, bo słyszałem też ludzi z doktoratami nadużywających przekleństw w zwyczajnej rozmowie.

Mylisz ekpresję emocji w mowie potocznej z zamieszczanymi z czystą premedytacją zapisanymi bluzgami. Poza tym, nie mówię, że doktorem nie można być będąc skończonym chamem. Jeśli jednak posiadacz doktoratu zacznie przy mnie, czy przy jakichś dzieciach bluzgać, nie obędzie się bez mojej stanowczej reakcji.

Nie życzę sobie.

Jeśli twoje wrażliwe uszy rani rozmowa np. w Psach, zmień kanał. Nie podoba się strona? Wchodź na inną.

Jak lubisz takie bagno i trzy metry mułu, to idź sobie na forum Onetu. W głowie ci się chyba poprzewracało, żeby przez odrazę na temat ordynarnych bluzgów MNIE stąd wypędzać.

Gdy ostatnio sprawdzałem, Polter nie był serwisem na który się wchodzi żeby sobie bluznąć. Co więcej, jego regulamin tego zakazuje. Przestań więc się wydurniać.

W dawnych czasach damy mdlały, gdy dżentelmen wypowiedział dopełniacz liczby mnogiej od słowa 'doba'. Ale wtedy damy też mdlały, kiedy ten sam dżentelmen chciał zrobić w noc poślubną, to co się w noc poślubną robi. Czasy są inne.

Non sequitur.

Wolę człowieka, który mówi prosto i szczerze że jestem skurwielem od takiego, który nie ma mi tego odwagi powiedzieć prosto w twarz.

To niech ci powie w twarz, a nie na łamach portalu, gdzie przeczyta to +- kilka tysięcy osób. Może lubisz prostych chamków walących ci zzakrętosyństwem po uszach, natomiast nie wszyscy sobie życzą to słyszeć / czytać. Pobluzgajcie sobie prywatnie, na PW.

@Craven
Nie, to ty jesteś po prostu znieczulony. Współczuję, także co wrażliwszym w otoczeniu tak znieczulonych osób.

PS: Nie mówię, że sam nie używam przekleństw. Co więcej, owszem, również uznaję je za normalną część mowy.

Poza uzasadnionymi przypadkami jednak (np. stylizacją tekstu, bluznąłem sobie parę razy wzorem autorów w przekładzie WoDu), w miejscu tak publicznym, nie wyobrażam sobie stosowania "ciężkich" wulgaryzmów.

To poniżej godności mojej, oraz jak zakładam, mojego czytelnika.
24-03-2009 00:30
Rastif
   
Ocena:
+1
Generalnie zgadzam się z Erpegisem, choć mam jeszcze jedną uwagę. To, że zdarzają się wypadki samochodowe, jest marnym argumentem przeciw używaniu samochodów. Nawet, gdy w tych wypadkach giną dzieci.
24-03-2009 00:34
Kastor Krieg
   
Ocena:
+3
@Rastif
To jakaś moda na non sequitury?

Przypuszczam, że w takim razie nie widzisz nic zdrożnego w przejeżdżaniu 160 km/h, na czerwonym, po przejściu dla pieszych przed szkołą podstawową? Bo - przecież! - dzieci "i tak" giną w wypadkach samochodowych.

Weź się zastanów.

Jest konkretny przepis i jest nagminnie łamany. Do tego, łamane są podstawowe zasady współżycia społecznego. To, że nikt prawie nie widzi w tym niczego zdrożnego, to jakaś straszna patologia.
24-03-2009 00:36
Rastif
   
Ocena:
-1
@Kastor

Zakaz przejeżdżania 160km/h na czerwonym to polterowy zakaz przeklinania. Policji też nie ma na każdym skrzyżowaniu, nie wszędzie są fotoradary. Możliwość złamania prawa to jedna z jego cech. Idąc twoim tropem to może w ogóle wprowadzimy moderację każdej wiadomości, bo broń Boże ktoś zarejestrowany przeklnie (zdarza się przecież) i zobaczy to jakaś niewinna dziewica? Cel uświęca środki.

Nie wiem, może wychodzi ze mnie dystans do życia i internetu, ale cholera - 'zasady współżycia społecznego', 'patologia'?! Nie traktujesz tego zbyt serio?
24-03-2009 00:54
ConAnuS
   
Ocena:
+8
Pełen support dla Kastora w tej sprawie.

I dziwią mnie komentarze innych. Po prostu dziwią...

Do Oneta dorzucę WP. Chcecie, żeby Polter miał dyskusje na takim poziomie? Naprawdę?

Dno Panowie, dno...

@Erpegis
"W dawnych czasach damy mdlały, gdy dżentelmen wypowiedział dopełniacz liczby mnogiej od słowa 'doba'. Ale wtedy damy też mdlały, kiedy ten sam dżentelmen chciał zrobić w noc poślubną, to co się w noc poślubną robi. Czasy są inne."

Ciekawi mnie bardzo o jakich to czasach mówisz.
Bo wygląda na to, że znajomość kultury dawnej opierasz o Harlekiny jakieś...
24-03-2009 01:03
~bijekcjazNwR

Użytkownik niezarejestrowany
    A...
Ocena:
+2
...ja lubię Poltera między innymi dlatego, że nie muszę się rejestrować/logować, żeby napisać komentarz. :]
24-03-2009 01:09
Kastor Krieg
   
Ocena:
+4
Rastif, osoba, która przejedzie na czerwonym na pełnym gazie pójdzie siedzieć. Niezalogowanemu userowi można zaś jedynie skoczyć, chyba że ktoś wnerwi się do tego stopnia, że wyciągnie od adminów IP trolla i zacznie męczyć dział abuse jego providera.

Co więcej, część z niezalogowanych, jak Borejko, to ludzie permanentnie zbanowani z Poltera. Wyobraź sobie, że gość ma kilkanaście mandatów za znaczne przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym, po czym wjeżdża w grupkę dzieci pod szkołą. Dostaje dożywocie.

Będziesz ciepło myślał o systemie sądowniczo-więzienniczym, jeśli gość w ramach odsiadki będzie wciąż jeździł po ulicach, tylko tym razem anonimowo i już całkiem poza zasięgiem policji? Bo tak dokładnie wygląda obecna sytuacja.

O zasadach współżycia społecznego nadmieniam Erpegisowi, który najwidoczniej nie rozumie, że jeśli on chce sobie w mojej "obecności" i w miejscu stricte publicznym pobluzgać, a mi i innym to przeszkadza, to jest to jego problem, a nie mój i nie może kazać nam STFU & GTFO.

Patologią zaś jest brak zdolności odniesienia się do norm społecznych i przestrzegania ich, oraz agresywne zachowania antyspołeczne. Takie postawy nazywamy socjopatią. Jak nazwa wskazuje, jest to rodzaj patologii. Jeśli ktoś przejawia takie objawy poprzez ataki personalne lub uznawanie takich ataków za coś całkowicie normalnego, mam prawo nazwać rzecz po imieniu.

@bijekcja
Wiem, to jest wygodne i swoboda taka powinna być czymś naturalnym. Jeśli jednak ktoś jej nadużywa, trzeba to ukrócić.
24-03-2009 01:11
8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+9
Dolaczam sie do prosby KK. Dodatkowo dodalbym niemoznosc plusowania/minusowania przez osoby niezalogowane.
24-03-2009 01:23
Parsifal
   
Ocena:
+2
Cięte komentarze Borejki = wjeżdżanie autem w grupkę dzieci.

W zasadzie analizując podobnej skali oburzenie społeczne wywoływane przez oba zdarzenia, to masz rację Kastor, wychodzi na jedno.

Idę spać.
24-03-2009 01:25
Rastif
   
Ocena:
0
@Kastor

Sęk w tym, że to co proponujesz i tak nie załatwia problemu bluzgów, a jedynie utrudnia sprawę. Borejko ma bana na ip i co to daje? Jeżeli uważasz, że bluzgi to taki problem, to załatwić go może jedynie cenzura prewencyjna, czyli moderacja każdej wypowiedzi. Nakaz rejestracji można obejść - proxy+robienie kolejnych kont.

Tak więc - na polterze gość w ramach zawsze będzie mógł wsiąść do innego samochodu i przejeżdżać dzieci. Taki po prostu jest internet. Możemy oczywiście np. kazać skanować dowód osobisty przy rejestracji albo wysyłać listy z kodem do wklepania. To kwestia kalkulacji priorytetów.

A co do robienia czyjegoś portretu psychologicznego i orzekania o stanach chorobowych na podstawie komentarzy na polterze, to ja bym się jednak powstrzymał.
24-03-2009 01:36
Kastor Krieg
   
Ocena:
+2
@Hajdamaka
Wydaje mi się, że akurat -/+ są niedostępne dla niezalogów.

Tak czy inaczej, przydałby się tu raczej skrypt listujący kto zaplusował / zaminusował danego posta. Po pierwsze, skończyłyby się "minusy zza węgła", po drugi widać byłoby wreszcie czym różni się post z -12/+11 od takiego -1/+0.

@Parsifal
Jeśli tylko taką analogię widzisz i tyle tylko z powyższego wyniosłeś, to bardzo mi przykro. Samochód et al to doraźny przykład na łamanie prawa, a nie analog dokonanego przez trolla czynu.

Idzie zaś o chamstwo, obelgi i wulgaryzmy z rynsztoka rodem, a także nieposkromioną i całkowicie bezinteresową pasywną agresję w owych "ciętych komentarzach". Zarówno bluzgacze, jak i docinacz-Borejko, dawno przekroczyli granice dobrego smaku i przyzwoitości.

Dałeś się mi poznać jako autor trzech świetnych tekstów, nie zmieniaj się proszę w osobę usiłującą erystycznie manipulować kontekstem. To byłoby bardzo przykre rozczarowanie.
24-03-2009 01:37
996

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Nie, to ty jesteś po prostu znieczulony. Współczuję, także co wrażliwszym w otoczeniu tak znieczulonych osób.

Oj tak. Mają ze mną straszliwe utrapienie :)


Wolę człowieka, który mówi prosto i szczerze że jestem skurwielem od takiego, który nie ma mi tego odwagi powiedzieć prosto w twarz.
+1. Bawią mnie natomiast okrężne i zawoalowane próby dissowania i obrażania rozmówcy pomiędzy "innymi pojmowaniami terminów" i kurtuazyjnymi "pozdrówkami".

No i bawi mnie okrutnie postawienie znaku równości między przekleństwami a poziomem onetu. Każdy film w którym fruwają f-words wpada wór z opisem "poziom merytoryczny onetu". Alleluja i do przodu.
24-03-2009 01:38
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
@Craven
Jeśli masz zwyczaj bluzgać sobie, ot tak, to miałbym z tobą utrapienie i w przestrzeni publicznej zapewne domagałbym się, żebyś zbastował.

Dissowanie półgębkiem nie ma tu nic do rzeczy, jeszcze jeden non sequitur. Może tak po prostu nie dissować, a jeśli czujesz potrzebę powiedzenia userowi jaki jest głupim xujem, powiedz mu to na priv? Po co ja mam o tym czytać, zwłaszcza że nie mam najmniejszej ochoty?

I znowu erystyka. Jeśli chcesz stawiać chochoła i w niego bić, to rób to proszę na własny użytek, z własnymi wypowiedziami. Nigdzie nie postawiłem takiego znaku równości. Natomiast przyzwolenie na bluzgi to początek równi pochyłej, na końcu której czekają rozwarte mordy Onetowych troll.
24-03-2009 01:48
Alfar
    ...
Ocena:
+6
Nie sposób nie zgodzić się z treścią notki. Ludzie przeważnie zamiast komentować treść artykułu i wyrażać o nim swoje subiektywne opinie, wyrażają subiektywne opinie o autorze, którego nie do końca lubią/szanują, żeby nie powiedzieć - zalazł im za skórę. Takie zachowanie jest szczeniackie i zaniża tylko wartość merytoryczną forum (w kwestii blogów takoż).

To, że dzieci w piaskownicach przeklinają nie jest winą owych dzieci, a dorosłych, którzy w ich świat puszczają przekleństwa. Mówienie prosto i szczerze nie wiąże się z przeklinaniem.
24-03-2009 07:00
sethisse
    100%
Ocena:
+4
poparcia dla treści notki,

nie czarujmy się, każdy czasem używa wulgaryzmów, szczególnie, gdy czuje potrzebę podkreślenia swojego stanu ducha,

co bynajmniej nie znaczy, że mam ochotę czytać je w komentarzach

podobno jesteśmy nadzieją tego narodu i tymi, co powinni mobilizować innych do rozwoju?

protestuję przeciwko epatowaniu chamstwem i wulgarnością, jeśli ktokolwiek czuje się tak tolerancyjny, że wyraża przyzwolenie na takie zachowanie, niech się poważnie zastanowi nad swoją postawą i tym, czy liberalizm zawsze jest dobry

wolność każdej osoby sięga li i jedynie do granic wolności innych

zachowania chamskie i wulgarne, jakkolwiek szczere i ekspresyjne by nie były, przekraczają moją własną granicę, a nie pozwolę sobie, by ktoś się za nią ładował z ubłoconymi buciorami

popieram wniosek
24-03-2009 08:04
Raziell
   
Ocena:
+3
Wybaczcie ale to co teraz robią ludzie blisko związani z Polterem (redaktorzy, wieloletni użytkownicy) w komentarzach pod tym wpisem jest aż żałosne.

Wy nie zgadzacie się z Kastorem tylko dla zasady? I jeszcze jego odsyłacie do innej piaskownicy kiedy sami zachowujecie się jak co najwyżej trzy letnie dzieci? No ludzie, Borejko pokazywał wam błędy regulaminu to go zminusowaliście i w końcu zbanowaliście, teraz Kastor pokazuje że owszem jest ale redakcja ma go w dupie i co? Nie zgadzacie się z nim i walicie mu minusy i osobą które popierają jego stanowisko.

Czasem się zastanawiam jak to jest możliwe że osoby tworzące ten serwis potrafią napisać dobre teksty do RPGów ale swym zachowaniem nie wskazują na zbyt wysoką inteligencję.

Po prostu żałosne.
24-03-2009 08:50
Aesandill
    Popieram wniosek
Ocena:
+4
Jak się denerwuje, tez czasami bluzgam. Bluzgam przy dzieciach(na dobra, przesadzam, przy dzieciach sie powstrzymuje), bluzgam przy dorosłych... Jestem w cholerę nerwowy i nadpobudliwy.

Ale bluzgam sobie tam, gdzie mogę. A na Polterze zgodnie z regulaminem ma być czysto.

Ale do cholery, to jest łamanie zasad juz ustanowionych!

Szanowni Moderatorzy, szanowni Administratorzy. Zróbcie coś. Bo jak każdy kto ma ochotę będzie sobie łamał zasady, to zrobi się tu szambo. Juz zaczyna to tak wyglądać.

Kurcze, najbardziej mnie boli, ze zgadzają sie a nawet popierają to osoby które szanuje z tych czy innych względów. Wygląda to jak kolesiostwo, innym nie wolno, ale nasi mogą. Aż czasem mam ochotę napisać do każdego z was z osobna.


No to jak...
Robimy z Poltka szambo?
Łamiemy regulamin?
Mam czasem ochotę... ale jest już po fakcie...

Tak, to jest żałosne...

(i po co niezalogowani mają pisać komenty? Ile jest takich coś wartych? Logowanie sie nie zajmuje dużo czasu, ja tak robie kilka razy dziennie, i przestrzegam regulamin. )
24-03-2009 09:21
Kastor Krieg
   
Ocena:
+2
Ja się w ogóle nie loguję. Mam na laptopie i desktopie ustawione autologowanie. Loguję się tylko jeśli musiałem wyrzucić ciastka. Zupełnie nie wiem gdzie jest problem w tym, żeby VIPy też tak robiły. Autologowanie działa.
24-03-2009 09:35

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.