» Blog » [#3] WAAAAAGH! [WIP]
12-03-2012 22:16

[#3] WAAAAAGH! [WIP]

W działach: Bitewniaki, Malowanie, Figurki | Odsłony: 15

[#3] WAAAAAGH! [WIP]

#1: LINK

#2: LINK

 

Poprzednia notka utonęła na społecznościówce pod zalewem wpisów, niczym Yellow Orkmarine, wrzucam więc kolejne focie postępów w pracach do nowej notki.

 

W głównej fotce zdobiącej wpis widzicie już cały squad ukończonych w ~50% marynatek - trzech Crimson Fistów i siedmiu Charandon Granite Templarów. Uznałem bowiem po orkowemu, że absolutnie nie podobają mi się płaskie czarne figurki, więc dostali porządny fakebrush tą właśnie farbką. Potem wash Badab Blackiem, też od serca. Efekt widać na zdjęciu, IMO jest fajnie. CFy to, jak pisałem wcześniej, Necron Abyss // Mordian Blue i na to Asurmen Blue Wash po całości.

W kolejce czeka jeszcze stareńki (bodaj trzecioedycyjny) Devastatorek z Heavy Bolterem na ramieniu. Zamaluję to, co jest na nim obecnie, uprzednio go rozebrawszy i nieco oczyściwszy, po czym dołączę do Tactical Squadu, żeby mieli gościa od ciężkiej. SM w starym pancerzu, w "stary" sposób trzymający HB - w sam raz pośród Templarów.

 

Do notki dołączam jeszcze jedną rzecz, którą się bawię - jedna z czterech Rackhamowskich figurek w moim posiadaniu, prześliczny i wielki (~7 cm!) Wolfen z Konfrontacji. Na jego przykładzie uczę się malowania na białym podkładzie. Idzie mi żwawo, położyłem mu Charandon (wydało się, że uwielbiam ten kolor, co? :P) na sierść i futro, będę je jednak różnie cieniował i washował. Na sierści pod ChG poszedł Badab, ciekaw byłem czy będzie różnica - niewielka jest, ale Charandon jest zbyt nasycony by była znaczna.

 

 

Komentarze


Behir
   
Ocena:
0
Templarzy na tę chwilę trochę niewyraźni, Crimsonki, mimo że narazie bez czerwonych łapek coraz ładniejsi^^.

BTW, any idea jak mógłbym na tych swoich oznaczać rangę weterana? W sensie, co najlepiej by było z hełmem zrobić. Myślałem o srebrze, że niby taki odwrócony ripoff z Blood Angeli. A i do zielonych elementów pancerza ogólnie dochodzą naramienniki.
12-03-2012 23:15
38850

Użytkownik niezarejestrowany
    @Behir
Ocena:
0
Białe hełmy.
12-03-2012 23:58
AD.ryan
   
Ocena:
0
Za grubo kładziesz farbę, najlepsza fabra to taka, która ma konsystencje mleka 0%-towego i nakładając warstwę uzyskujesz półpraźroczysty kolorek, co na białym świetnie pozwala bawić sie kolorami. I dodatkowo nie zgubisz drobnych szczegółów na rakhamowskich figurkach.
13-03-2012 00:05
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
AD.ryan, może wrzucisz jakieś własne przykłady, ktore pomalowałeś, z objasnieniem jak to zrobiłeś?
13-03-2012 08:52
Drachu
   
Ocena:
0
Oh, zastanawiałem się kiedy rozpoczniemy wzywanie do tablicy krytykantów :P

Że zacytuję "A zrobiłes kiedyś własny konwent? Nie! To milcz."
13-03-2012 11:10
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie, broń borze dziewiczy! Chciałbym to zobaczyć po prostu, żeby sobie wyrobić opinię/zmałpować/cokolwiek :)

A swoją drogą to fakt, często też pojawiają się doradcy którzy mają kupę teorii a rzadko potrafią coś zaprezentować w praktyce :)

Bynajmniej nie mówię że AD.ryan nie umie malować a się wyrywa z pouczaniem, tylko nie za bardzo łapię zarzuty - zresztą aparat pogrubia :)
Najwyraźniej farbę też :)
13-03-2012 12:27
AD.ryan
   
Ocena:
0
No właśnie 2 i trzeci akapit jest trafny, nie mam obiektywu odpowiedniego i na najbliższy czas nie kupię. I nie tyle krytykuje, co raczej doradzam, mi tak samo doradzali jak zaczynanęłem malować pampelki i jestem za te rady szalenie do dziś "dźwięczny" ;]
13-03-2012 16:49
Behir
   
Ocena:
0
@zigzak

Białe hełmy są chyba wyróżnikiem smerfów? Tzn. widziałem też i u nich czerwone (to chyba wyróżnik sierżantów), albo białe z czerwonym pasem (sierżant termosów chyba tak ma), ale w zasadzie to ultrasowe kolory.

No i nie wiem czy do zielono-szarego patterna biały hełm by się nadawał. Opinie?

Ah, no i zastanawiam się czy nie malować termosów na czarno jako hołd dla starego Legionu zanim się zbiesił :D.
13-03-2012 18:22
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

Jacyśtam consuls (zieloni) też mają białe hełmy. Death Spectres (czarni) też. To są chaptery post Guillamowskie, więc jak najbardziej moga miec białe hełmy.
13-03-2012 21:56
-DE-
   
Ocena:
+1
Klasyczne oznakowanie wyglada nastepujaco:
- helm czerwony dla sierzantow, czerwony z bialym paskiem lub wiencem laurowym dla sierzantow w oddzialach weteranow, bialy dla weteranow.
- na lewym naramienniku czarwona czaszka (czesto zintegrowana z symbolem zakonu).

Jednak z tego co wiem to Crimson Fists nie posluguja sie powyzszym. Nie oznaczaja kompanii ani sierzantow, maluja jedynie lewa dlon na czerwono. Weterani maja pomalowane obie dlonie, zwiadowcy zadnej.
14-03-2012 09:02
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Zalezy od tego z ktorego descendant chapter są. Jak od Guilimana to mogą miec jak ultrasi - poza tym devastatorzy dodatkowo mają żółte kaski.
14-03-2012 13:50

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.