» Blog » There can be only one...
11-05-2011 13:11

There can be only one...

W działach: Krzyżowiec, Savage Worlds, dział wfrp | Odsłony: 5

There can be only one...
Khem, three. Organizatorzy Światotworzenia zdecydowali, że wydane zostaną wszystkie trzy finałowe prace. Nie ukrywam, że rozwiazanie takie cieszy mnie z kilku przyczyn. Dostaniemy (my fani rpg) więcej polskojęzycznych settingów, a każdy z nich w innej scenerii: skropiona dieslem dziwna nauka skryta pod śnieżno-lodowym kloszem, Rosja w której zamiast wódki z kawiorem czerwone zombie zaserwuje nam sierp i młot, no i krzyżowiec smazony w upiornej panierce podawany w sosie saraceńskim. Fani sf mogą mieć lekki niedosyt, ale przecie "przed chwilą" dostali Nemezis, a w przyszłym roku będzie jeszcze Interface Zero.

Co tu dużo mówić, finalizacja własnego projektu, ktorego pomysł powstał jeszcze w 2006 roku, ma tu dla mnie kluczowe znaczenie. Koncepcja, która zdążyła się kilka razy zmienić, nabrała właściwych kształtów i okrzepła. Swiat z niemal historycznego stał się mocno fantasy, choć i tak jeszcze ciągle skręcam w stronę magii, upiorów i artefaktów. Mechanika w zasadzie już jest (pierwsza przymiarka do SW była bodajże dzięki Trikiemu jeszcze w 2008 roku), ciągle jeszcze zastanawiam się nad detalami, takimi jak karta drużyny (Obrońcy krzyża ;) ), ale to szczegóły.

I choć jeszcze dużo za wcześnie żeby się cieszyć, bo przede mną sporo pracy, a w dodatku życie pokazuje, że wszystko da się schrzanić, to jestem przekonany, że tym razem będzie ok. Ze swojej strony postaram się zrobić wszytsko, aby wypaść w rywalizacji jak najlepiej, a nie watpię, że Grzesiek Nowak i Sebastian Przybyłowicz też wysoko ustawią poprzeczkę.

W związku z pracą nad K+, choć nie tylko, mój związek z redakcją wfrp.polter.pl przesunie się na płaszczyznę czysto prywatną. Bo cztery lata pracy dla serwisu, to nie tylko pisanie i redagowanie tekstów, ale także znajomości i przyjaźnie z ludźmi, których bardzo sobie cenię. Viriel, Hallu, Triki, Paskud, Ce2ar, Krystian, Rochu, Radowid, Fadhlan dzięki za wspólną pracę, ubaw na forum, świetne sesje oko w oko i kawałek życia. Niech miłościwa Shallyia prowadzi was ścieżkami Ranalda wprost w ramiona Slaanesha, albo chociaż jego wiernych sług. Od stycznia i tak byłem w redakcji piątym kołem u wozu, teraz potoczycie się dalej bez zbędnego balastu.

Do przeczytania za czas jakiś.
Ilustracja zdobiąc notkę, jest autorstwa Kuby Redysa i jest jedną z moich ulubionych krzyżowcowych inspiracji. Jak do tej pory ;)

Komentarze


Repek
   
Ocena:
0
1. Gratzy wiesz czego. :)
2. Szkoda wiesz czego. :)
3. Dzięki wiesz za co. :)

Powodzenia. Walka toczy się więc o wydanie drukiem [jak rozumiem, przynajmniej jeden setting tak zostanie wydany], a to nie w kijek dmuchał.

Pozdr.
11-05-2011 13:28
triki
   
Ocena:
0
Ludzie popełniają błędy - przepraszam za polecenie mechaniki SW. ;)
11-05-2011 13:32
karp
   
Ocena:
0
Repku - wydane zostaną prawdopodobnie wszystkie trzy settingi, o ile autorzy się bardzo nie postarają, bo schrzanić można wszystko ;)

Triki - do soboty, a w ramach gry wstępnej: "kocham cię" ;)
11-05-2011 13:37
Repek
   
Ocena:
+1
@karp
A wszystkie drukiem? No, to by było ekstra.

Pozdr.
11-05-2011 13:41
nerv0
   
Ocena:
0
A jednak to napisał. Nic to, życzę powodzenia. Wiedz, że tobie z całej redakcji najfajniej spamowało się skrzynkę. :) Ilustracja fajna jest i nie ma o czym gadać.

Pozostaje mi życzyć sobie takiego samego uporu w dążeniu do celu bowiem sam mam w planach system bitewny z potencjałem rozwinięcia w RPG z potencjałem rozwinięcia w grę komputerową (bynajmniej nie RPG ani strategię, a FPSa z pewną porcją RPGowatości i zabaw logicznych ;)).
11-05-2011 13:46
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0
@ repek - wszystkie zostaną wydane, ale w jakich terminach i w jakiej formie, będzie ustalone dopiero, kiedy wydawnictwo zapozna się z pełnymi, ostatecznymi wersjami settigów.

Pewnie najlepszy wydadzą drukiem, a pozostałe - zależnie od jakości, być może w pdf-ach.
11-05-2011 14:10
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
W sumie nie powinien chyba być "K+", tylko "+owiec". ; )

Jak będziesz potrzebował wsparcia sevedżowatego - wal.
11-05-2011 15:04
~Chaos Spawn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
K-owiec to taki Pan który za komuny organizował wycieczki i dansingi dla zakładów pracy ... :)
11-05-2011 15:48
CE2AR
   
Ocena:
0
Czyli ten wpis to chyba dobra okazja by pożegnać się w jakiś mądry sposób.

Dzięki za zajefajną współpracę. Te parę lat sporo mnie nauczyło i za to dzięki szczególne. Wybacz moje skrajne lenistwo i dziesiątki zawalonych spraw.

Bosz, zabrzmiało pewnie strasznie sentymentalnie ;)
11-05-2011 16:45
GRAmel
   
Ocena:
+4
Teraz na pewno wszystkie beda wydane w formie ksiazki - wszystko zalezy od tego, jak duzo materialu bedzie i na co ja bede mogl sobie pozwolic :)
Walka toczy sie o kolejnosc i o to, kto dostanie dozywotni karnet do sklepu GRAmela.
11-05-2011 16:56

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.