» Blog » DDGF: Sześciostrzałowiec
16-06-2012 11:30

DDGF: Sześciostrzałowiec

W działach: Savage Worlds | Odsłony: 8

DDGF: Sześciostrzałowiec
Tak się jakoś poskładało, że w tym roku po raz pierwszy wpadłem na pomysł zrobienia czegoś większego na Dzień Darmowych Gier Fabularnych. Jedyne czego potrzebowałem do realizacji planu to czas, chęci i… pomoc kilkunastu osób. Fajnie, że na inicjatywę taką jak DDGF, ludzie reagują tak pozytywnie, że ani jedna osoba nie odmówiła chęci współpracy.

Serdeczne dzięki za fajne scenariusze dla tekściarzy: Aleksandra "Dracha" Ryłko, Tomasza "Smartfoxa" Smejlisa, Marka "Mrufona" Chrobota, Gniewka "trikiego" Trockiego, Krzysztofa "Szczura" Hryniów i Pawła "Gerarda Heime" Jasińskiego. Dziękuję ilustratorom nie tylko za prace, ale także za wysłuchiwanie mojego marudzenia: Kuba Redys, Roch Hercka, Mariusz Gandziel, Andrzej Romanowski i Justyna Ruda, która zrobiła piękne mapy. Wielkie dzięki dla hallucyona i jego korektę. Cholera, już i tak jest jak przynajmniej na Oscarach, ale jeszcze na zakończenie - Triki, bez Ciebie całości by nie było, zatem mamy kwiatki do nadrobienia, a konkretnie Four Roses :)

Ci, którzy nie mają co robić w sobotę rano, pewnie widzieli już link na FB, lub nawet zdołali pobrać plik ze strony Gramela. Sześciostrzałowiec to przygotowany przez fanów dla fanów zbiór scenariuszy, przeznaczonych do różnych settingów Savage Worlds. Część z nich nie została wydana w języku polskim, ale bez problemu można je rozegrać korzystając jedynie z mechaniki zamieszczonej w podręczniku SWEPl.

- Akcja Rotmistrza rozgrywa się w pierwszych dniach września 1939 roku, w fikcyjnej miejscowości Opatowo. W przygodzie Dracha przeznaczonej do Weird War II, zadaniem graczy jest odesłanie do piekła trzystuletniego upiora i to w samym centrum działań wojennych.

- Pan Tumski przenosi drużynę w okolice siedemnastowiecznej Łęczycy. Scenariusz został napisany z myślą o Savage Worlds of Solomon Kane, ale bez problemu można go rozegrać w realiach Dziwnych (a nie Dzikich) Pól. Czy graczom uda się rozwikłać klątwę, która dotknęła wieś Niwki?

- Smartfox zaserwował nam osadzony w uniwersum Nemezis, Gambit w Geo. Bohaterom potrzebne będą zarówno umiejętności śledcze, jak i bojowe, ale tak to już bywa, gdy wsadza się paluchy między młot, a kowadło, czy też korporację, a przestępczy syndykat.

- Akcja czwartej przygody rozgrywa się Na rubieży cywilizacji. Dzicy ludożercy, nieumarli, piraci i tajemniczy potwór nękający tubylców, to tylko część atrakcji przygotowanych przez Mrufona. Scenariusz przeznaczony jest do Beast & Barbarians, ale i w tym wypadku wystarczy podręcznik SWEPl.

- Wydanie pierwsze to mini-kampania Trikiego, w której bohaterowie odbędą długą drogę przez południowe regiony Dziwnego Zachodu. Pradawna istota, średniowieczny artefakt, kultyści voodoo, bandyci, Indianie… Podręcznik Deadlands z pewnością przyda się do poprowadzenia tego wielostrzałowca.

- Na koniec raz jeszcze Deadlands, tym razem przedstawiony przez Gerarda Heime i Szczura. Pociąg pełen upiorytu, duch chciwego górnika i rozwścieczeni Indianie. Szykuj rewolwery hombre, w Ghostrock Expressie z pewnością będą potrzebne!

Przyjemnego czytania i grania.

Komentarze


GRAmel
   
Ocena:
+4
Dzieki.
16-06-2012 11:48
karp
   
Ocena:
+2
Się zdubluję z FB: nie ma za co Piotrze, czysta frajda :)
16-06-2012 11:50
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+2
Kapitalny materiał. Polecanka przede wszystkim (acz nie tylko) za przygodę do Solomona.
16-06-2012 12:04
Bielow
   
Ocena:
+2
Polecanka za Nemezis.
16-06-2012 12:28
Planetourist
   
Ocena:
+4
Polecanka za wszystko :)
16-06-2012 12:56
Szary Kocur
   
Ocena:
+1
Jest Deadlands, jest polecajka. Za scenariusz szlachecki dałbym drugą, ale się nie da.
16-06-2012 14:32
Drachu
   
Ocena:
+3
Jak po raz pierwszy zobaczyłem mapy do mojego tekstu, to z wrażenia zaniemówiłem. Podobnie miałem z ilustracjami.
Bardzo dziekuję :)

Zaś co do scenariuszy - wcześniej widziałem tylko Pana Tumskiego, pozostałą czwórkę przeczytałem dopiero dziś - i jestem pod wrażeniem :)
16-06-2012 15:10
WekT
   
Ocena:
+1
Wielkie dzięki za takie wspaniałem materiały. będzie co czytać w tygodniu i mam nadzieję poprowadzić.

Dobra robota ;)
16-06-2012 18:34
Viriel
   
Ocena:
+1
Super! Wielkie dzięki, chłopcy :) Kawał fajnego materiału! Idę odświeżać znajomość SW i polować na bezbronnych graczy ;P
17-06-2012 15:29
Maestro
   
Ocena:
+1
Świetny sześciopak wysokoprocentowych używek.
Dołączam do podziekowań.
18-06-2012 01:00
Ifryt
   
Ocena:
+2
Grafiki rzeczywiście świetne (tekstów jeszcze nie czytałem) - a mapy do scenariusza Drachu GENIALNE! :)
18-06-2012 11:44
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Jesteście super :)
19-06-2012 11:03

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.