» Blog » Zrobiliśmy razem konkurs...
21-07-2014 21:44

Zrobiliśmy razem konkurs...

W działach: RPG, Kufel, konkurs | Odsłony: 624

Zrobiliśmy razem konkurs...

Hmmm

... i wyszło jak wyszło. Chciałoby się powiedzieć, że było przy Kuflu sporo pracy, że to była ciężka harówa i walka z przeciwnościami losu. Że czasami pytałem się w duchu "Andrzej, ale po co Ci to?". Naprawdę chciałbym, móc napisać, że było ciężko, ale było warto. Niestety nie mogę. Przepraszam. 

Organizacja Kufla była chyba najłatwiejszą rzeczą jaką robiłem w ostatnim okresie. Tfu.. jaką zarządzałem. Bo tak naprawdę konkurs sam się robił. Tfu... Wy go robiliście! Srsly

Poniższa notka jest podziękowaniem dla tych wszystkich, którym się chciało.

Tak więc jedziemy po kolei, chronologicznie, tak jak rozwijała się akcja...

Z, za jego pomysł "Uratuj Polter", który zaowocował pierwszą edycją konkursu (swoją droga nadal czekam na wygraną u Z grę eh...)

Gorathowi, silowi, Kratistosowi, Krzemieniowi, Aniołowi, Aesowi, Petrze i Thronaarowi - uczestnikom pierwszej edycji, którzy mimo spontaniczności całej akcji, wzięli ją na poważnie i udowodnili, że w ogóle tego typu zabawa ma sens 

Gorathowi raz jeszcze, szczególnie, bo to podczas wspólnego piwka Wojtek powiedział, że jeśli chcę, on może dorzucić się do nagród na drugą edycję. Ot tak. Spotkaliśmy się bym przekazał mu nagrodę, a ostatecznie to on mi przekazał podręczniki (a swojej wygranej i tak nie odebrał :P). To wtedy zrozumiałem, że prośba o wsparcie innych userów to żaden wstyd i że można zrobić ten konkurs razem.

Senthe, za pomysł zrzutki niepotrzebnych sztonów, który ostatecznie przerodził się w sztonowy crowdfunding

Agrafce, Czarnotrupowi, Kratistosowi i paru innym, którzy nie czekali nawet aż zaaprobuje pomysł Senthe i przekazali mi w ciemno ilość sztonów przekraczającą, wszystko co sam kiedykolwiek zebrałem, pozostawiając mnie bez wyjścia

23 innym użytkownikom poltera, którzy dobrowolnie dorzucili się do puli, ostatecznie przekazując te 1800 sztonów

Drakerowi, za wsparcie w kwestii nagród (btw. wiecie, że 14 prac zgłoszono bezpośrednio przez poltera, a co za tym idzie Draker będzie musiał oddać 14 książek ot tak? się wpakował!), oraz za udostępnienie domeny i postawienie oficjalnej strony konkursu 

Kadu, za sugestię aby postawić stronę kufla na polterze, oraz za szczwany pomysł na wybrnięcie z patowej sprawy tzw. "Quentin reunion"

Eli, mojej narzeczonej (od ponad tygodnia!), którą swoją drogą poznałem na jednym z RPGowych czatów, gdy bawiliśmy się w klany RPG, na długo przed polterem, za przygotowanie loga kufla, oraz grafik na stronę 

Wektowi, za sugestię aby zrobić puchar w kształcie kufla

Włodiemu, za to, że sugestię Wekta perfekcyjnie zrealizował (podziwiać można na załączonym obrazku)

11 innym osobom, które zaproponowały przekazanie swoich własnych podręczników w ramach nagród, nie oczekując niczego w zamian

Wydawnictwom Cyfrografia, MenhirPortal, za zaoferowanie nagród od siebie

Seji'emu, za zaoferowanie miejsca dla zwycięzców na łamach Spotkań Losowych 

Krzysiowi z Fajnych RPG, za reklamę konkursu

Michałowi Bańce, od Baniaka Baniaka, za filmik na youtubie, który zmontował jako promocję konkursu, dzięki czemu przyciągnął część uczestników (wiem bo sami się przyznali!)

Ekipie od Panie i Panowie, zagrajmy w RPG, za to, że zgodzili się pociągnąć Kufel Publiczności (i przy okazji osobie, która w komentarzach do pierwszej edycji konkursu zasugerowała, że fajnie by było dać ankietę w której czytelnicy mogą głosować - tak to Ty jesteś ojcem tego pomysłu!)

88 osobom, które zechciały oddać głos w głosowaniu Publiczności

Ekipie od słuchowiska Siedzicie w Karczmie, za to, że bez wahania wzięli na siebie Kufel SwK i zaoferowali nagrodę, jakiej jeszcze nigdy w żadnym konkursie nie było. To ich pomysł nagrania realizacji wyróżnionego scenariusza dał mi olbrzymiego kopa i uświadomił, że naprawdę Kufel może być wielkim konkursem. 

10 laureatom Quentina: Fedorowi (2013), Aesowi (2012), Cravenowi (2011), Inkiemu (2011), Odolowi (2008), Kadu (2007), Gorathowi (2006) (poraz trzeci!), Drachu (2005), Mayhnavea (2003) oraz Sejiemu (2002), za to, że podjęli się ciężkiej pracy sędziego w Kuflu Weteranów

i w końcu...

23 autorom prac konkursowych (StaremuMarychowi, Repkom, silowi, Salamowi, Marwełowi, Revansowi, Karolowi, Piastunowi, Wektowi, Kratistosowi, Włodiemu, Squidowi, Bogusławowi, Zuzi, Karolowi, Adamowi, Rafałowi, Neonstradzie, Kai, Thronaarowi, Plane'owi i Natalii), którym chciało się i którzy udowodnili że RPG żyje i że wciąż są ludzie chętni do tworzenia. Dziękuje wszystkim, zarówno starym wyjadaczom za to, że mimo iż konkurs był spontaniczny, amatorski i bez żadnego prestiżu, a do tego przed najważniejszym dla wszystkich weteranów Quentinem, zechcieliście poświęcić swój czas. Ale także wielkie dzięki tym wszystkim, dla których był to pierwszy konkurs na scenariusz w życiu. To dzięki wam, widać, że jest ciągle dużo ludzi świeżych, z pomysłami, którzy chcą pisać i chcą być czytani. Chwała wam za to! 

 

Dzięki Wam wszystkim! 

Zrobiliśmy razem konkurs. I wyszedł zajebiście!

Komentarze


oddtail
   
Ocena:
+1

Hurra, brawo, dziękuję i gratulacje wszystkim osobom wymienionym w notce =D

Czekam z nadzieją na trzecią edycję i trzymam kciuki, by temat był jakiś bardziej dla mnie ;)

21-07-2014 22:02
Enc
   
Ocena:
+2

Ekhm... na trzecią edycję. :)

21-07-2014 22:11
oddtail
   
Ocena:
0

Czarnotrup: poprawione ;)

21-07-2014 22:15
Wlodi
   
Ocena:
+2

*Unosi kufel z zadowoleniem* Oby do następnego! :) Gratulacje dla wszystkich

21-07-2014 22:44
MEaDEA
   
Ocena:
+2

Największe podziękowania dla Karczmarza - super się bawiłam spisując pierwszy w życiu krótki scenariusz :) To było wyzwanie i frajda. Oby Kufel doczekał się i setnej edycji!

21-07-2014 23:04
nerv0
   
Ocena:
0

Gratsy Karczmarz. :]

21-07-2014 23:21
Repek
   
Ocena:
+1

Podziękowań było już sporo, więc tym razem niech pozostanie polecanka. :)

Pozdro
 

21-07-2014 23:23
Z Enterprise
   
Ocena:
+1

Z, za jego pomysł "Uratuj Polter", który zaowocował pierwszą edycją konkursu (swoją droga nadal czekam na wygraną u Z grę eh...)

O rany, ale blamaż :(

Zupełnie mi z głowy wyleciało, odkąd mi się córeczka powiła ciężko u mnie z pamięcią (pewnie przez brak snu).  Błąd swój naprawię natychmiast zaraz, i serdecznie przepraszam.

21-07-2014 23:44
kaduceusz
   
Ocena:
+3

Świetny konkurs - gratzy dla organizujących i uczestników :-)

21-07-2014 23:45
~Anioł Anonim

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Anioł Gniewu przekazał polterpunkty pierwszy!!!!! Tradycyjnie jest marginalizowany... ;)
22-07-2014 08:10
WekT
   
Ocena:
+1

wielkie propsy.

22-07-2014 09:20
Kamulec
   
Ocena:
+3

odkąd mi się córeczka powiła ciężko u mnie z pamięcią (pewnie przez brak snu). 

Obok ognia i kwasu trzeci dobry sposób na trolla.

22-07-2014 23:17
KFC
    Order Virtuti Fandomari
Ocena:
+1

Mimo wiadomego swądku, fetoru, czy jak to nazywać, to jak najbardziej gratuluję Karczmarzu, zacnie się spisaliście organizacyjnie i pro erpego bono (jak mawiał śp. Khaki).

22-07-2014 23:58
Agrafka
   
Ocena:
0

Gratuluję Karczmarzu :) Wierzyłam, że wyjdzie dobrze i wyjątkowo się nie pomyliłam :) Mam nadzieję, że Kufel wejdzie już na stałe do tradycji fandomowych :)

25-07-2014 20:55

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.