string(15) ""
» Blog » Napisałem grę - RPG: Bingo!
31-10-2013 17:07

Napisałem grę - RPG: Bingo!

W działach: RPG | Odsłony: 550

Napisałem grę - RPG: Bingo!

Hmmm

Tydzień temu, w przypływie chwilowej weny, spłodziłem własną grę fabularną, która chętnie się z wami podzielę. Zupełnie za nic, za friko, za frajer, za wieczny fejm i uścisk ręki prezesa, tudzież kogokolwiek, kto chciałby uścisnąć mi rękę. Gra ta na zawsze zmieni wasze spojrzenie na RPG, ba zmieni sposób w jaki gracie, w jaki będziecie grać a kto wie, może zmieni nawet sposób w jaki graliście do tej pory! No dobra, nie jest to do końca gra, a raczej narzędzie, ale słowo 'gra' brzmi o wiele poważniej (na tyle na ile poważnie może brzmieć coś co z definicji służy do niepoważnego spędzania czasu).

Ponieważ w dobie szerokopasmowego internetu męczy nas raczej nadmiar contentu niż niedobór, poniżej kilka słów, czemu warto kliknąć i pobrać RPG:Bingo!

  1. Instrukcja podstawowa (choć może powinienem napisać Podręcznik Podstawowy?) składa się z 200 słów. Słownie dwustu słów! To mniej niż 1/3 kartki A4. To mniej niż 2 minuty czytania. Jeśli nie masz 2 minut aby poznać nową grę, to nie wiem czy chcę mieć Cie za swojego blogoczytacza
  2. W chwili obecnej, przy jednym zestawie zasad podstawowych można grać na aż 6 sposobów! To tak jakbyś dostał nie jedną, a 6 gier, a wszystko to poznasz w czasie krótszym niż potrzeba do zaparzenia wody na herbatę
  3. Ale po co RPG:Bingo! skoro jest Warhammer? Pomyślałem i o tym - w RPG:Bingo! da się grać podczas gdy grasz w Warhammera. I to bez żadnych zmian w mechanice tej pramatki polskiego RPG!
  4. Nie czytasz podręczników w których dominują ilustracje samców? RPG:Bingo! promuje równouprawnienie - nie ma żadnych ilustracji, więc wszyscy dostają po równo
  5. Nie chcesz grać w system bez ilustracji? Zamiast tego RPG:Bingo! oferuje cały zestaw kolorów, które inspirująco ubarwią twoje sesje!
  6. Szukasz systemu w którym możesz grać kimkolwiek, ale jednocześnie nie masz pomysłu na to kim grać (co za paradoks)? RPG:Bingo! jest stworzone dla Ciebie! Pozostawia Ci całkowitą dowolność jeśli chodzi o kreacje bohatera, jednocześnie dając wytyczne jak tym bohaterem powinieneś grać!
  7. Próbujesz znaleźć jeszcze jakąś wymówkę, dlaczego nie warto poświęcać 2 minut na poznanie tej szlachetnej gry? Przestań, bo w czasie w którym zastanawiasz się nad pretekstem, zdążyłbyś nie tylko 3 razy przeczytać zasady, ale nawet stworzyć swój własny Arkusz gry
  8. Tak, w tej grze gra się na Arkuszach
  9. A tak w ogóle, to gra się w to w Excelu
  10. Żartuje, gra się normalnie, z kumplami, przy świecach, czy tam pizzy, ale Excel się przyda.

 

Gdy już zbiłem każdy Twój argument dlaczego nie powinieneś poznać tej gry, czas by ją po prostu poznać. Oto i ona:

RPG: Bingo!

 

Ściągając powyższy pliczek dostaniesz 6 wariantów gry: Bingo: Vanila!, Bingo: TriColor!, Bingo: Generator Przygód!, Bingo: Bonus!, Bingo: Turbo!, Bingo: Emocje!

Za mało wariantów? Napisz swoje własne! Dodawanie nowych opcji i zasad specjalnie stworzonych pod Twoją drużynę jeszcze nigdy nie było tak łatwe (i to przy błogosławieństwie autora)

 

Zassałeś? Przeczytałeś? Zagrałeś? Podziel się opinią, lub sheruj w świat!

 

PS. Przy okazji podziękowania dla ekipy z RPGManufacture - bardzo pozytywne i motywujące miejsce na naszej rpgowej mapie sieci :)

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
+1

Gratuluję. Jako światowej klasy specjalista od gry kółko i krzyżyk dostrzegam pewną inspirację tym charakterystycznym modelem rozgrywki i muszę przyznać, że jestem pełen uznania dla Twojej pracy.

31-10-2013 17:34
Skavenloft
   
Ocena:
0

"Gra fabularna" to wielkie słowa, ale skłamałbym mówiąc, że nie jest to użyteczne narzędzie dla Mistrza Gry. Zresztą tak w sumie to ja lubię wielkie słowa, więc powię szczerze, że fajne to Bingo! jest oj fajne ono łojdana siup - hej!

31-10-2013 18:22
Eliash
   
Ocena:
+1

Dla mnie super XD

01-11-2013 01:37

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.