Blog - punkt K

Wyświetlono rezultaty 1-10 z 14.

Kontrakt Oldenhallera, RPG umiera (i inne w punkcie K)

10-04-2015 10:32
10
Komentarze: 15
W działach: punkt K
Kontrakt Oldenhallera, RPG umiera (i inne w punkcie K)
Ostatnio nieco się uaktywniłem na moim zewnętrznym blogu. Pisałem o: o tym jak to RPG "umiera": Zawsze, gdy słyszę takie biadolenie, patrzę na swoją półkę z erpegami [...] i zawsze mam [tam] dość rzeczy, do których jeszcze nawet na serio nie podszedłem, że myślę sobie – nic, tylko siadać i grać.  o tym, jak odświeżałem sobie Kontrakt Oldenhallera: Nie wiem, jak Wy zapamiętaliście ten scenariusz, ja – umiarkowanie pozytywnie. Prowadziłem go bodaj raz, w pamięci zostało mi klimatyczne drzewo pełne ogłoszeń, atak na graczy w nocy w karczmie i...

Odludzie i Wstęga 4 w punkcie K

13-03-2015 13:07
3
Komentarze: 0
W działach: punkt K
Odludzie i Wstęga 4 w punkcie K
Na moim zewnętrznym blogu rozpocząłem publikację wpisów z rozgrywanej przez moją drużynę kampanii w Odludzie na Wstędze 4. Odludzie to nasz autorski setting z pustynią, magią, tajemnicami i odrobiną westernu. Wstęga 4 to czwarta wersja mojej mechaniki autorskiej, tym razem oparta na k12 i kartach, z nietypowymi wynikami generowanymi przez figury.  Robocza rozpiska mechaniki i dwa pierwsze wpisy o sesjach są już do przeczytania na blogu, kolejne będę publikował co tydzień w poniedziałki. Kampania jest improwizowana a mechanika sroga, co prowadzi do nierzadkich zgonów i niespodz...

Quentin a polskie RPG - wpis w punkcie K

25-09-2014 15:38
15
Komentarze: 0
W działach: punkt K
Quentin a polskie RPG - wpis w punkcie K
Quentin przez swoje istnienie stworzył osobną kategorię scenariuszy, jaką są sprofilowane jednostrzały, nazwijmy je – „quentinowe jednostrzały”. Nie od dziś wiadomo, że pisząc scenariusz pod określone postacie, odwołując się do nich bardzo mocno, o wiele łatwiej jest uzyskać świetny efekt, niż pisząc scenariusz dla nieokreślonej grupy bohaterów. Pokusiłem się o spisanie notki okołoquentinowej - rozbudowanego komentarza do uwagi Kleberna na temat użyteczności quentinowych tekstów. Zainteresowanych zapraszam na swojego zewnętrznego bloga.

Kufel: komentarze kadu

19-07-2014 11:20
18
Komentarze: 2
W działach: punkt K
Kufel: komentarze kadu
Na moim zewnętrznym blogu, w punkcie K, opublikowałem moje komentarze do tegorocznej edycji konkursu Kufel. Edycja była bardzo udana, dużo ciekawych prac, naprawdę trudno było wybrać. Jeżeli ktoś jest zainteresowany co sądziłem o pracach, gdzie jakieś sceny rozegrałbym inaczej lub co mnie zdegustowało, to zapraszam.

punkt K znów o scenariuszach

31-01-2014 15:58
11
Komentarze: 0
W działach: punkt K
punkt K znów o scenariuszach
Zebrałem się w sobie i w ramach kończącego się właśnie Karnawału Blogowego napisałem notkę o tym, jak zmieniało się moje podejście do erpegowych scenariuszy. Zainteresowanych zapraszam do lektury na moim zewnętrznym blogu.

Rdzeń 16:2 - raport

21-06-2013 15:09
3
Komentarze: 2
W działach: punkt K
Rdzeń 16:2 - raport
"W czasie, gdy BM tłukł komendanta, Raven dorwał się do Ostatniego Sprawiedliwego. Facet chciał porozłączać stację, ale to skończyłoby się dla niej katastrofą. Raven nie miał do frajera cierpliwości i rozwalił jego łeb o wspomnianą wcześniej konsoletę przy okazji wyłączając wszelkie procedury rozłączania. Sam niedawno stworzył tego człowieka, teraz sam go zniszczył." Zapraszam na mojego zewnętrznego bloga, w punkt K, gdzie opublikowałem raport z drugiej sesji Rdzenia 16.

Rdzeń 16:1

14-06-2013 13:51
6
Komentarze: 1
W działach: punkt K
Rdzeń 16:1
"Pobity przez Desdero zamachowiec próbuje uciekać. Black Monkey hackuje jedną z kamer Kruka, ale w efekcie Kruk zdaje sobie sprawę z zagrożenia dla Judy. Wyciąga jeden ze swoich trademarkowych rewolwerów i wali na postrach. TERAZ wybucha panika." Na moim zewnętrznym blogu wrzuciłem obszerny raport z pierwszej sesji Rdzenia 16. Zainteresowanych zapraszam do lektury :-) EDIT: A i byłbym zapomniał. Spisałem też ponownie mechanikę tak, żeby dało się zrozumieć o co w niej chodzi.

Rdzeń 16 w punkcie K!

06-06-2013 14:31
15
Komentarze: 7
W działach: punkt K, mechanika
Rdzeń 16 w punkcie K!
dat title, c'nie? ;-) Na swojego zewnętrznego bloga, w punkt K wrzuciłem dziś trzy notki erpegowe - nową wersję mojej autorskiej mechaniki oraz dwie notki o świecie sci-fi, w którym będę prowadził kampanię. W skrócie: + łowcy nagród + wirtualne światy tworzone przez śniące dzieci + rebelianci i ruch oporu + szalone media, brutalne sporty, celebryci Nie jestem do końca pewien, czy dla kogoś, kto nie brał udziału w naszej burzy mózgów, będzie to czytelne, ale co tam. Na punkt K tędy! Ilustracja to postać viagroma. Wzięta z pintresta, nie znam autora.

punkt K o Borderlandsach 2

22-04-2013 08:36
4
Komentarze: 3
W działach: punkt K
punkt K o Borderlandsach 2
Na swojego zewnętrznego bloga importowałem notki o grach video, w jakie grałem ostatnimi czasy, a także sieknąłem wpis z okazji platyny w Borderlandsach 2. Zapraszam do lektury.

Jednostrzały i Kampanie - K style

05-02-2013 15:56
14
Komentarze: 0
W działach: punkt K
"Na moim dysku leży niedokończony stary tekst o jednostrzałach. Kilka lat temu, kiedy spinałem się na pisanie scenariuszy, jednostrzał jawił mi się ukoronowaniem sesji RPG. Fabuła i jej potencjalne przebiegi dopicowane na połysk, może nawet jakieś handouty, konkretny pomysł, jeden z naszych najlepszych - nic tylko grać i wspominać latami." Na moim zewnętrznym blogu wrzuciłem notkę o tym jak ja podchodzę do kampanii i jednostrzałów. Zainteresowanych zapraszam. Miłej lektury :-)