» Blog » Nieregularnik działu RPG, styczeń '08
06-01-2008 03:18

Nieregularnik działu RPG, styczeń '08

W działach: dział RPG, społeczność | Odsłony: 4

Nieregularnik działu RPG, styczeń '08
Heca hecą, a latka lecą, jak to kiedyś napisali w Przekroju. Ten rok, jak już zapewne wszystkim wiadomo, otwiera zmiana szefa działu RPG Poltergeista – od stycznia będą miał przyjemność objąć nad nim pieczę. W tym miejscu pragnę podziękować moim poprzednikom – Marcinowi 'Seji'emu' Segitowi oraz Michałowi 'Furiathowi' Markowskiemu. Dzięki chłopaki – bez Was ciężko byłoby dojść tak daleko. Mam nadzieję być równie dobrym szefem, choć z pewnością nie będzie to łatwe.

Styczeń wita nas zresztą sporymi przetasowaniami osobowymi. Z działem ogólnym RPG żegnają się Łukasz 'Deckard' Lenard oraz Furiath właśnie. Życzymy powodzenia we własnych inicjatywach i liczymy, że nasze drogi jeszcze nie raz się zejdą. Tymczasem witamy na pokładzie dwójkę polterowych nowiakow: Marka 'Mar_cusa' Szumnego jako stałego współpracownika oraz Andrzeja 'Karczmarza' Benczka, jako full wypas redaktora. Z Mar_cusem zajmiemy się wspólnym tłumaczeniem darmowych indiasków, zaś Karczmarz, którego erpegowego bloga trudno było w ostatnich tygodniach przeoczyć, będzie pomocą przy pisaniu almanachu. Jak znam życie zaklimatyzowanie się w redakcji nie zajmie im zbyt długo czasu i wkrótce ich teksty znajdą swoje miejsce w ramce promocyjnej na rpg.polter.pl

W dziale na stanowisku pozostaje nasz szpieg w juesej – Drozdal, niestrudzony wędrowiec ścieżką indie, czyli kaduceusz oraz Gerard Heime, który rzadko, bo rzadko, ale jak przywali solidnym artem, to nie pozostaje nic do dodania. Do pełnego składu brakuje tylko Ysabell, w roli niezmiennie sceptycznej redaktorki. Jak widać mamy tutaj silną grupę pod wezwaniem, ale jeżeli macie ochotę współtworzyć najlepszy dział ogólnoerpegowy w tym kraju – walcie do nas śmiało. Zawsze przychylnym okiem patrzymy na nadsyłane do nas teksty. Aktywny fandomowiec to cenna rzadkość.

Być może niejaką inspiracją będzie krotka lista planowanych na najbliższe miesiące artykułów. Zamierzamy się zająć erpegami zarówno nowymi, jak i tymi, które warte są przypomnienia. Spodziewajcie się zatem uzupełnienia zbiorku recenzji co ważniejszych indiasów, ale także otwarcie nowego nieregularnika o erpegowych evegreenach. Nie zabraknie almanachu ani tłumaczeń darmowych anglojęzycznych gier. Niewykluczone też, że śmielej zaczniemy kroczyć ścieżką, którą rozpoczęła publikacja kontrowersyjnego cyklu Chrisa Chinna, i zaczniemy publikować więcej tłumaczeń ze stron zachodnich. Bez dwóch zdań liczymy na to, że jeszcze niejednego flej... że jeszcze niejedną konstruktywną dyskusję uda nam się, tu w dziale, wywołać.

Ale, ale, żeby nie wybiegać przed orkiestrę zapowiem tylko, że styczeń upłynie pod znakiem podsumowań oraz almanachu – zarówno większego jak i mniejszego kalibru. Z pewnością pojawią się też poprawione wersje dotychczasowych tłumaczeń Mar_cusa – mowa o Cieniach i zwariowanych Nikotynowych Dziewczynach. Enigmatycznie dodam, że na koniec miesiąca szykujemy coś o wiele większego, ale o tym zapewne następnym razem.

Oczekując na nowości możecie rzucić okiem do naszych działów tematycznych, które nie pozostają w tyle, jeżeli chodzi o śledzenie wydarzeń nie tylko na naszym rodzimym poletku, ale też i w zagramanicznym światku gier fabularnych. Viriel i jej chłopaki przygotowali Liber Fanatica – polską wersję jednego z bardziej znanych sieciowych, fanowskich dodatków do drugiej edycji WFRP. Zapewne pozazdrościli dedekowej ekipie Zsu, która publikuje kolejne już tłumaczenie rozszerzeń sieciowych ze strony Wizardów. Natomiast wodnikom udało się skompletować recenzje podstawek linii nowego WoDa (polecam chociażby reckę Promyka). Nie byli by też sobą, gdyby nie zapodali erraty do polskiego wydania podręcznika podstawowego. Inne działy też starają się nie próżnować, może z wyjątkiem działu Monastyru, który postanowiliśmy zamknąć. Bywa, zwłaszcza, przy znikomym zaangażowaniu wydawnictwa w system.

Uważam, że jak na pierwszy odcinek nieregularnika i tak dość konkretnie się rozgadałem, także tyle na dziś. Pozdrawiam i zachęcam do śledzenia tego bloga,
Tomasz 'kaduceusz' Pudło
0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Brat_Draconius
    heh
Ocena:
0
Znajome gęby widzę :).

Ogólnie fajnie, że coś się dzieje. Myślę, że 2008 będzie dobrym rokiem. W końcu szykuje się wiele. Encowy Nemesis, DnD 4, więcej nWoD PL.

Duce bądź na Polconie w ZG. Będzie trzeba browca wypić ;).
06-01-2008 07:47
kaduceusz
   
Ocena:
0
Hum, polcon w ZG? Trzeba będzie zrobić dwa bloki poltera - jeden na prelekcjach i drugi wieczorem ;-)
06-01-2008 08:10
Brat_Draconius
    Tia
Ocena:
0
a ja będę skakać pomiędzy ludźmi z V a P XD. Muszę potruć komu trzeba to może jakąś prelkę wykręcę.

A blok wieczorny jak najbardziej. Lokalizacja wszak ta sama co na Bachanaliach w 2007 :) Pub u ojca i te sprawy. Cholera, żałuję, że miałem zjazdy akurat wtedy :P.

To teraz pytanie: Jakie jest ulubione zawołanie rycerskie studentów historii?
06-01-2008 08:24
Jeremiah Covenant
   
Ocena:
0
Czekam na kolejny nieregularnik jako podsumowanie stycznia. A nie dobrze by było to wrzucać w formie artykułu? Przypomnienie tego, co było, może ktoś, kto przeoczył jakiś artykuł z jakiegoś powodu, będzie miał szansę rzucić okiem?
06-01-2008 10:32
13918

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A co z Nałką Panie Red. Naczelny?
06-01-2008 11:05
Qball
   
Ocena:
0
Powodzenia duce :)

I podpisuję się pod pytaniem Borejka
06-01-2008 12:35
Brat_Draconius
    Nałka
Ocena:
0
a cóż to jest?

Je siem pytam bom niewyedukowan jak niektórzy pro i Tr00 rpgowcy? Ja prosty człowiek jestem...
06-01-2008 13:36
Jeremiah Covenant
   
Ocena:
0
Nauka czeka na Ciebie, Borejko.
06-01-2008 13:57
~Misiek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Gratulacki i powodzenia, Tomku :P
Piwo w tym kontekście już dostałeś ;)
06-01-2008 14:49
13918

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ale nie wiem czy przyjmują. Ja mam tylko telewizyjne technikum rolnicze, a na rzetelnego i fachowego portera siem nie nadajem.
06-01-2008 15:09
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Duce, ale masz teraz przewalone :P
06-01-2008 16:20
Jeremiah Covenant
   
Ocena:
0
Borejko, nie wymiękaj, wystarczy Ci. Masz doświadczenie w RPG, a to niezbędny czynnik by być dobrym naukowcem.
06-01-2008 16:32
Siman
   
Ocena:
0
Jakoś się nie zebrałem, żeby ci pogratulować w newsie, to pogratuluję tutaj.

Gratsy. ;)
06-01-2008 17:57
13918

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Doświadczenie to ja mam w skakaniu do nocnego.
06-01-2008 21:31
kaduceusz
   
Ocena:
0
SPAMerzy, dość tego, bo Was potnę :-P

Jeremiah
Pomyślimy tym comiesiecznym podsumowaniu, ale póki co stosujemy politykę małych kroków.
06-01-2008 21:57

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.