» Blog » Nieregularnik działu RPG, marzec '08
20-03-2008 06:55

Nieregularnik działu RPG, marzec '08

W działach: dział RPG | Odsłony: 0

Nieregularnik działu RPG, marzec '08
Ani się obejrzeliśmy, a tu już kolejne święta tuż tuż. Właściwie ta notka miała być z okazji przygotowywanej przez nas niespodzianki, ale ona ciągle rośnie i transformuje, także zostawimy ją na inna okazję (i inne medium, że tak powiem). Tymczasem małe podsumowanko i kilka zapowiedzi.

Ponieważ jestem generalnie leniwym człowiekiem, to spis publikacji przekleję żywcem z odpowiedniego tematu na redakcyjnym:

Styczeń:
7-11 - http://rpg.polter.pl/erpegowe-podsumowanie-07-t2545
18 - http://rpg.polter.pl/Zasada-1k20-c14907
25 - http://rpg.polter.pl/Jak-zostac-Mistrzem-c14961
31 - http://rpg.polter.pl/Legend-of-the-Five-Rings-3rd-Edition-c15038

Luty:
8,9 - http://rpg.polter.pl/Co-mnie-uwiera-w-od-zera-do-bohatera-c15194
.......http://rpg.polter.pl/Zalety-stopniowego-rozwoju-c15214
14 - http://rpg.polter.pl/Hospiterror-Psycho-Role-Play-c15327
21 - http://rpg.polter.pl/Star-Wars-RPG-Saga-Edition-c15401
27 - http://rpg.polter.pl/Postac-improwizowana-c15503

Marzec:
4 - http://rpg.polter.pl/Maszynopis-znaleziony-w-chat-roomie-c15586
10 - http://rpg.polter.pl/Thousand-Suns-c15643
14 - http://rpg.polter.pl/Po-co-komu-GNS-c15693
20 - http://rpg.polter.pl/HrnWorld--A-Real-Fantasy-World-c15757
23 - http://rpg.polter.pl/Dirty-Secrets-c15776
28 - http://rpg.polter.pl/Dogs-in-the-Vineyard-c15811

Także jak widzicie jest tego sporo i co miesiąc rośnie. Staramy się nie być monotonni i a to almanach machniemy (w czym przoduje Karczmarz, który poza tym bryluje na swoim blogu), to recenzję czegoś nowego albo ciekawego i trochę inszych inszości. Generalnie trzebaby być wyjątkowym malkontentem, żeby nie znaleźć czegoś dla siebie.

Ze zbiorku polecam Wam szczególnie tekst Gerarda Heime o PMMie - konkurs już niebawem, a dobra rada zawsze w cenie (or sumtin’). Zresztą zachęcam do brania udziału, bo w tym roku uparłem się na bycie sędzią i nie startuję, także musicie tylko zlać Wojtka i Skałę, bagatela :o)

Warty odnotowania jest też solidny i ciekawy artykuł Borysa o graniu w erpegi przez IRCa (tak, zgadliście, to ten z maszynopisem w tytule). W komentarzach pod nim Erpegis zauważył, że tekst jak z MiMa, i słusznie, bo cos mi wygląda na to, ze my tu na polterze jesteśmy nowym MiMem (ciekawe co na to resztą redakcji :oP) i zaiwaniamy jak za starych dobrych czasów erpegowych magazynów.

Zapewne umknął Wam tez niuans, że udało nam się wyprzedzić konkurencję i jako pierwsi (na świecie) opublikowaliśmy solidną recenzję nowowydanych Thousand Suns. Mała rzecz, a cieszy.

Z innych trudnych do wychwycenia faktów – przemodelowałem menu w dziale erpegowym – moim zdaniem jest teraz bardziej intuicyjne, niż wcześniej. Zgodnie z uwagami reszty redakcji erepgowego ogólnego podzieliłem recenzje i almanach na osobne kategorie. Mamy teraz też widoczny jak na dłoni zbiorek tekstów, które mogą się przysłużyć ewentualnym projektantom erpegów.

Druga sprawa – nasze działy Kultu i Zewu Cthulhu połączyły się i teraz figurują w menu jako jeden wspólny dział – Horror RPG. Możecie wyczaić sobie nowy wygląd (w tym słitaśnego kultulu-płodzika) i pierwsze owoce wspólnej pracy. Szykujcie się na więcej – vanderus i LiAiL mają spore plany (za które trzymamy kciuki :-).

I wreszcie trzecia rzecz – Seji wrócił, yay! :-] Ostudzę jednak Wasz entuzjazm – wrócił na chwilkę ledwie, bo mu się poprzewr... tfu, poprzestawiały priorytety i nie chce się za bardzo skusić na polterowe punkciory :-) Tak, czy owak, jego recenzja Harna do przeczytania na stronie otwiera nieregularny cykl - stare, ale jare. Czujcie się zaproszeni do zrecenzowania waszego ulubionego starego erpega.

Z rzeczy, które przypadkiem (to inne sformułowanie na moje niechcemisie) udało się zaniedbać, muszę wymienić nasz narastający zbiorek recenzji indiasów. Obiecuję tego Uniwersalisa, obiecuję, ale w międzyczasie udało mi się ze dwie inne gry zrecenzować. Ale bez paniki, w najbliższym czasie nadganiamy i zamiast stale rypać w nowe rzeczy (patrzcie moja sygnaturka na forum, LOL), postaram się trochę o nich popisać. Szykujcie się m.in. na recenzje Dirty Secrets oraz Dogs in the Vineyard.

Z innych zapowiedzi – być może odbędzie się jakieś wskrzeszonko (nie pytajcie) albo coś z zagranicy przetłumaczymy ciekawego (tu akurat najprędzej przeciwnie – coś o zabijaniu). Ale to zobaczymy – będę jak Portal i powiem – żadnych terminów! (BTW – nowy Gwiezdny Pirat przedrukował kilka naszych starszych tekstów, możecie chcieć zerknąć).

Tyle mi się przypomina. Z pewnością udało mi się coś pominąć, ale to taki ficzer pana naczelnika, czy innego poltermeistra. Odpowiedzialność zrzucę niżej, do redakcji.

Pozdrawiam i do następnego razu,
Duce

PS. Piszcie na Quentina, termin do niedzieli! Ja, Fenran i Drachu nie startujemy, żeby dać Wam fory (ale tylko w tym roku, bo w przyszłym znów wygrywamy!).

PPS. Jak widzicie po oprawie bloga - wystartowała już strona Constaru. Szykujcie się powoli, bo będzie się działo. A oprawę zmienia się w ustawieniach, jakby ktoś pytał :o)
0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Ifryt
   
Ocena:
0
A mi się ta constarowa oprawka rozjeżdża. :P

Ktoś nie mógłby tego poprawić? (używam Internet Explorera, jakby co)
20-03-2008 09:04
Deckard
    Redakcjo merytoryczna, where are thou?
Ocena:
0
Mi też, mam FF ;)


Jak zwykle dbając o przejrzystość informacji:

Także jak widzicie jest tego sporo i co miesiąc rośnie

Ta przepowiednia spełni się dopiero wtedy, gdy w Marcu będzie 6 (są 4) pozycje do czytania ;)


Ze zbiorku polecam Wam szczególnie tekst Gerarda Heime o PMMie - konkurs już niebawem, a dobra rada zawsze w cenie (or sumtin’). Zresztą zachęcam do brania udziału, bo w tym roku uparłem się na bycie sędzią i nie startuję, także musicie tylko zlać Wojtka i Skałę, bagatela :o)

Już bardziej hermetycznie być nie mogło? :P Przypomnij sobie ostatni PMM - ile do licha osób wiedziało kim jest Skała a kim Wojtek? Mam takiego kolegę, znaczy się o nim piszesz? A potem ktoś pisząc na forum o braku korekty merytorycznej jest traktowany jak pies, ech...


Zapewne umknął Wam tez niuans, że udało nam się wyprzedzić konkurencję i jako pierwsi (na świecie) opublikowaliśmy solidną recenzję nowowydanych Thousand Suns. Mała rzecz, a cieszy.

Recka na Drive Thru - 10 luty 2008

Recka na Indie Press revolution by Markus wagner - wisi od lutego 2008

Pierwsza w Polsce - ok, na świecie - err, nawet papież tak nie wykrzywił kalendarza ;)

Poza tym jest ok - tylko pamiętaj, abyś nie sypnął zbyt dużej liczby recenzji indie w jednym momencie - po pierwsze pogorszysz statystyki działu, po dalsze zmęczysz ludzi ;) I myślę, że dobrym pomysłem jest traktowanie tekstów Karczmarza publikowanych na blogu jak tekstów redakcyjnych (z uwagi na zawartość).

Aha - i dodałbym linki do tego tekstu - zasługuje na to zwłaszcza materiał Vanderusa o planach Kulthulhu :)
20-03-2008 09:22
18

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Deckard, coś strasznie agresywnie ostatnio odpowiadasz na posty redaktorów Poltera (zwłaszcza Tomka). Dziwne, strasznie dziwne.
20-03-2008 10:57
Deckard
   
Ocena:
0
Agresywny jestem z zasady, jeżeli chodzi o trzymanie pionu i poziomu - Tomek pamięta mnie z forum redakcyjnego, więc z pewnością nie będzie zdziwiony.

Zresztą spójrz do wątku dot. korekty - gdzie ja tam przejawiam coś więcej, niż troskę o (m.in. również swoje) doznania związane z lekturą? A na deser spójrz pod reckę Harnu :D

A o statystyki trzeba dbać - pamiętam ilość odsłon Mountain Witch i Shocka (chociażby playtest review mojego autorstwa) i nie sądzę, aby zbyt duża liczba małoznanych tytułów dobrze wpłynęła na ranking oglądalności działów. Wiesz, zboczenie zawodowe w utrzymywaniu efektywności ;)
20-03-2008 12:05
18

Użytkownik niezarejestrowany
    @Deckard
Ocena:
0
Odnośnie rankingu - nie sądzę, by w fanowskim serwisie na pierwszym miejscu stawiano licznik. Wydaje mi sie, że o wiele milej widziana jest wszechstronność Poltera, dbanie o mniej popularne gry, jak choćby indie.

W kwestii agresji - śmierdzi mi to mocno agresją wybiórczą, ale nie będę się kłócił o styl prowadzenia dyskusji. ;)
20-03-2008 12:35
13918

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Chiałoby się rzec tysiąńcpińcset % normy. A jako że piszę na polterze to nawet 1600%
20-03-2008 15:53
~Misiek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nołłanie Kadu - zmień skórkę bloga, bo ta się krzaczy... [komentarz wyłazi poza swoją ramkę z prawej strony] ;)

4 - 5 - 4 - jak to jest ciąg rosnący, to ja trzeźwieję na rzeszowskim rynku :P

Porównanie do MiMa rzecz śmiała...
20-03-2008 18:08
kaduceusz
   
Ocena:
0
Nic nie będę zmieniał, choć faktycznie się krzaczy. Strange :-)

Nie bójcie żaby, misiaczki, do końca marca jeszcze 10 dni, starczy na dwa teksty, LOL.

Hermetyka PMMowa - coż, Deck, warto wiedzieć, kto wygrywal konkurs, w którym się startuje. Przykro mi, że dla Ciebie to hermetyka.

Recenzje w sklepach - och, tak, przytocz jeszcze jakies customers review z rebela, yay, będzie fajnie. Poza tym recenzja IPRowa nie jest starsza od mojej, sorry :-)

> Poza tym jest ok - tylko pamiętaj, abyś nie sypnął zbyt dużej liczby recenzji indie w jednym momencie - po pierwsze pogorszysz statystyki działu, po dalsze zmęczysz ludzi ;)

Dzięki za rady, szefie. Na razie to Ty męczysz mnie swoimi ego-komciami. So stop.

[...]
20-03-2008 22:10
Qball
   
Ocena:
0
Trochę się rozpędziłeś Duce, hehe.

Ja chętnie recenzję indiasków poczytałbym. Tylko takie bez patosu i pieprzenia że mainstream jest fuj.


@Borejko - ostatnio Ci forma spadła, albo po prostu nie masz czasu na aktualizowanie P.O.G.R.O.M.u. Skrobnij coś bo zaczynam się nudzić ;)
20-03-2008 23:33
Qball
   
Ocena:
0
Wiem, czasu nie miałem. Właśnie zasiadłem do kompa żeby je przeczytać :)
28-03-2008 22:08

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.