string(15) ""
» Blog » IPN donosi
03-06-2013 15:10

IPN donosi

W działach: Przystanek Historia | Odsłony: 23

IPN donosi
Uwaga! Dnia 4 czerwca 2013 r. w Centrum Edukacyjnym IPN przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie ok. godz. 11.00 nastąpi planowana dostawa internacjonalnego wydania gry planszowej „Kolejka” oraz dodatku „Ogonek”. W „Kolejce” po raz pierwszy dodatkowa instrukcja w języku francuskim. W „Ogonku” 24 nowe karty przepychanek kolejkowych (w 6 kolorach) opracowane według pomysłów fanów gry „Kolejka”. W każdym „Ogonku” gratis soczyste pomarańcze z bratniej Kuby. 

Z uwagi na sytuację kryzysową w kraju oraz przedłużające się czasowe niedobory towaru radzimy już teraz zrobić zapasy gry przed Gwiazdką. Tylko 4 czerwca towar nie będzie reglamentowany, choć jego ilość jest ograniczona. Po dostawie sprzedaż będzie prowadzona w w/w jednostce handlu detalicznego aż do wystąpienia pierwszych trudności z zaopatrzeniem. Jednocześnie informujemy, że w godzinach 11.00-13.00 kierownik sklepu ob. Karol Madaj będzie przyjmował interesantów i wyjaśniał reguły gry.

Przyjdź i nie pozwól, by ktoś wcisnął się przed ciebie!


Tak, oczy Was nie trollują – od jutra Kolejka i Ogonek znów będą dostępne w sklepach. Kto ma chęć i ochotę, niech wpadnie na premierę do Przystanku Historia, bo tego samego dnia odbędzie się kiermasz publikacji IPN-u oraz innych wydawnictw – można będzie się zaopatrzyć w książki, albumy, gry, komiksy, czasopisma i gadżety historyczne. A gdzieś tam będzie biegać Jade i uczyć grania w Kolejkę:-)

Kolejną imprezą, którą chcę polecić Waszej łaskawej uwadze, jest III Festiwal Komiksu Historycznego, który odbędzie się 7 czerwca (piątek). W programie: wystawy, wykłady poświęcone edukacyjnej roli komiksów historycznych, spotkania z twórcami komiksów (m. in. Tomaszem Bereźnickim, Robertem Zarębą i Jakubem Kijucem), warsztaty rysunkowe prowadzone przez Tomasza Meringa, panel dyskusyjny z udziałem Macieja Parowskiego, Tomasza Kołodziejczaka, Witolda Tkaczyka i Tomasza Nowaka, a na zakończenie – projekcja filmu Comic Book Confidential. Będą też stoiska wydawnictw komiksowych.

Dodatkowe informacje, konkursy i fotki można znaleźć na naszym facebookowym profilu.

Zapraszamy!

Komentarze


Tyldodymomen
   
Ocena:
+1
czy kiedyś te incjatyfki wyjdą poza miasto szpanerów?
03-06-2013 18:47
earl
   
Ocena:
0
To Jade, zamiast świętować 24 rocznicę obalenia komunizmu i odsunięcia czerwonych od władzy, będzie sobie biegać tam i z powrotem po IPN-ie? O tempora, o mores, co się stało z dziesiejszą młodzieżą? :P
03-06-2013 18:50
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Krzemień, IPN w Łodzi też coś organizuje.
03-06-2013 18:53
Cooperator Veritatis
   
Ocena:
+13
@earl

Świętować obalenie komunizmu będziemy, kiedy wreszcie go obalimy.
03-06-2013 18:57
Szary Kocur
   
Ocena:
+4
@earl

Rewolucja na raty nieodmiennie skutkuje tym, że w jej rocznicę flagi wiszą u połowy masztu.
03-06-2013 19:09
Bo-Lesław
   
Ocena:
+3
@Cooperator Veritatis
A kiedy ostatni raz dostałeś kartki na kiełbase?
03-06-2013 19:42
~ojej, nacjonalisci na polterze

Użytkownik niezarejestrowany
Scobin
   
Ocena:
+5
@Bo-Lesław

Z jednej strony się z Tobą zgadzam, z drugiej earl tak postawił sprawę, że ktoś, kto jest krytycznie nastawiony do Okrągłego Stołu, rzeczywiście może być rozdrażniony. Innymi słowy: komunizmu w Polsce już nie ma, ale są elementy postkomunistyczne [jak liczne i jak silne, to już kwestia mocno sporna i troszkę boję się dyskutować z historykami na ten temat :-)].
03-06-2013 20:47
Bo-Lesław
   
Ocena:
+2
@Scobin
Ja to rozumiem ALE nazywanie dzisiejszego nieidealnego państwa komunistycznym świadczy albo o totalnej niezajomości teamtu albo o ograniczonej (by nie powiedzieć ułomnej) czarno-białej wizji historii.

Tak czy siak nazywanie demoliberalnego państwa jakie jest dziś komunizmem jest obrazą i opluciem pamięci tych wszystkich pomordowanych i zagłodzonych przez zbrodniczy ustrój.
03-06-2013 20:52
Scobin
   
Ocena:
0
Ja bym się nie wgłębiał w to, co o czym świadczy, tylko pozostałbym przy ocenie argumentów (a nie osób). :)
03-06-2013 20:58
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Odszedł PRL, zmienił się design style.
03-06-2013 21:18
Kamulec
   
Ocena:
0
Kim jest IPN i czy jego teczka nie jest sfałszowana?
03-06-2013 21:52
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Kogo obchodzi płatna kolejka, kiedy darmowe są Aniołki Karolki? Wchodźcie na http://zigzak.monochrome.pl/ i ściągajcie to wiekopomne dzieło. Polecajcie znajomym i rodzinie. Niechaj każdy dowie się, że ta gra wspaniała jest!
04-06-2013 00:31
Kot
   
Ocena:
0
@Scobin: Ja bym powiedział, że o tym można dyskutować z politologami raczej.
04-06-2013 08:33
~Szary Kocur

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Przybyłem, Jade nie spotkałem. Buu...
04-06-2013 15:34
Jade Elenne
   
Ocena:
0
Byłam tylko do 13, potem musiałam biec, żeby zdobywać wyższe wykształcenie.
04-06-2013 16:00
Cooperator Veritatis
   
Ocena:
+6
"Tak czy siak nazywanie demoliberalnego państwa jakie jest dziś komunizmem jest obrazą i opluciem pamięci tych wszystkich pomordowanych i zagłodzonych przez zbrodniczy ustrój."

@Bo-Lesław

Nie wchodząc w dyskusję (bo to nie ma żadnego sensu na tym portalu), powiem tyle:

opluciem pamięci tych wszystkich pomordowanych i zgładzonych przez zbrodniczy ustrój jest nierozliczenie majątku PZPRu, haniebna polityka grubej kreski, niepociągnięcie do odpowiedzialności prawnej generała Jaruzelskiego i innych wywołańców Moskwy, szarganie pamięci żołnierzy niepodległościowego podziemia, co czyni się poprzez zarówno publikacje, jak i obstrukcje prawne przy ekshumacjach, zaniechanie lustracji, przedstawianie PRLu jako poprzednika niepodległej Polski, którą rzekomo jesteśmy, indoktrynację młodzieży w duchu materialistycznym, prześladowanie chrześcijan w imię "tolerancji", zezwolenie na uczestnictwo w życiu publicznym osób o agenturalnej przeszłości, nazywanie 4 VI wolnymi wyborami demokratycznymi, nazywanie przeciwników politycznych faszystami. Nie czyniąc tego, nie opluwam pamięci represjonowanych i zamordowanych.

Bez poważania
04-06-2013 17:15
Szary Kocur
   
Ocena:
+4
Cała PRL pozostaje dla obecnej wizji tylko drobnym wykroczeniem. Jeśli pół setki trupów i tysiąc rannych to coś wartego kilka lat w zawiasach dla dwóch osób, a zatłuczenie syna opozycjonistki przedawnia się w dwie dekady, to widać, że pamięć ofiar to ostatnie co tu kogokolwiek obchodzi.

Komuny nie obalono-uległa ona samorozwiązaniu.
04-06-2013 17:29
jakkubus
   
Ocena:
+1
@earl

A jak świętować? Skakać przez płotek? Bić pokłony przed portretem Tow. Bolka?

@Bo-Lesław

Tak czy siak nazywanie demoliberalnego państwa jakie jest dziś komunizmem jest obrazą i opluciem pamięci tych wszystkich pomordowanych i zagłodzonych przez zbrodniczy ustrój.

Dla tych ludzi nie ma chyba różnicy, skoro w dzisiejszej Polsce tak samo jak za komuny uwłacza się ich pamięci (vide Witold Pilecki, Ryszard Kukliński, Tadeusz Zawadzki).
A czerwoni (min. Jaruzelski, Kiszczak) mają się dobrze.
04-06-2013 17:55
Bo-Lesław
   
Ocena:
0
@Cooperator Veritatis/jakkubus

Wybaczcie ale z wami się nie zgodzę. NIE macie pojęcia jak wyglądał komunizm skoro dzisiejszy system tak nazywacie. Ile jest łagrów obecnie w Polsce? Jak często pałuje się związkowców? Kiedy SB było u Ciebie w Domu?

Nie mówię, że polityka grubej kreski była dobra. Nie mówię też, że była konieczna ALE na litość boską znam umiar i nie nazywam tego państwa jakie obecnie komunistycznym. Może dlatego, ze trochę PRL pamiętam, może dlatego że znam trochę prześladowanych opozycjonistów (łącznie z założycielami NZSu na mojej Uczelni) a może dlatego że jak chcę poczytać coś historycznego to czytam opracowania np. IPNu a nie "Uważam Rze".

Z tej też przyczny polecam proste zadanie z "Oral History" znaleźć kogoś co coś robił w opozycji w tamtych czasach i przeprowadzić wywiad. Mnie szok po naturalistycznych opisach wywieszania studentów z IV roku oko przez okno na 6 piętrze długo nie przeszedł. I jak zestawiam takie wspomnienia z tym co mam za oknem to mnie szlag trafia.

Sam na "Oral History" naciąłem sie zdrowo. Kiedyś byłem zafascynowany opowieściami o żołnierzach wyklętych póki nie poznałem opowieści z mazowieckich wsi (kolega swą babcie na dyktafon nagrał) i teksty "Panie najgorsze to były partyzanty, Konie ze wsi pozabierali i sołtysa co komunistami się dogadał zabiły" mnie otrząsneły. Polecam poczytać w kwestii wyklętych biuletyn IPN numer o Ogniu (i tamtejsze wspomnienia).

@jakkubus
Od okazywania czi i pamięci tym osobom zasłużonym mnie nie zwalnia nic. Szacunek Pileckiemu i Zoście się należy (o Kuklińskim mam nieco inne zdanie zwłaszcza po zapoznaniu się z amerykańskimi planami wobec PRL jakie powstały po dostarczonych przez niego informacjach) jednak nie może on przysłaniać trzeźwej oceny rzeczywistości.
04-06-2013 18:31

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.