Wieści

Wyświetlono rezultaty 1-8 z 8.
Nowy konkurs Kuźni Gier

Nowy konkurs Kuźni Gier

28-09-2010 19:19 | Paweł 'Gerard Heime' Jasiński
Wydawnictwo Kuźnia Gier ogłosiło nowy konkurs na jednostrzałową przygodę do Wolsunga. Hasła konkursowe zostały wylosowane za pomocą generatora scenariuszy z mini-dodatku o nazwie Przydatnik.

Nagrodami w konkursie są dwa podręczniki Operacja Wotan i trzy Przydatniki. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 24 października. » więcej
Mordercza gra na Avangardzie

Mordercza gra na Avangardzie

05-06-2009 21:28 | Paweł 'Gerard Heime' Jasiński | Komentarze: 0
Redakcja wod.polter.pl serdecznie zaprasza na LARP-a, który odbędzie się na konwencie Avangarda.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Ze względu na konwencję reality show, postanowiliśmy zorganizować casting dla tych wszystkich, którzy już teraz wiedzą, że chcą zagrać na naszym LARP-ie. Możecie wysyłać swoje zgłoszenia na adres p.i.jasinski (małpa) gmail.com.

Powinny mieć one charakter krótkiego opisu postaci, jej charakteru i życia. Zastanówcie się, jakiego rodzaju postacie mogłyby trafić do programu - z pewnością powinni to być indywidualiści, o nietuzinkowych zainteresowaniach i charakterystycznym stylu. Osoby, które publiczność może pokochać lub znienawidzić. Rekwizyty i strój będą również mile widziane, poinformujcie nas, jeśli zamierzacie się przebrać!

Najciekawsze zgłoszenia zostaną przez nas przepisane na role, które następnie otrzymacie przed LARP-em. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w nadesłanych opisach.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija o północy 21 czerwca (niedziela).
Red Alert do pobrania za darmo!

Red Alert do pobrania za darmo!

04-09-2008 22:37 | Paweł 'Gerard Heime' Jasiński | Komentarze: 60
W związku z 13. rocznicą powstania serii i zbliżającą się premierą trzeciej odsłony Red Alert, firma EA postanowiła sprawić fanom niespodziankę i udostępnić pierwszą część gry za darmo.

Ze strony EA można pobrać dwa pliki, zawierające obrazy płyt niezbędnych do gry (dla kampanii Aliantów i Sowietów), patch umożliwiający grę pod Windowsem XP, oraz tapety promujące Red Alert 3.
Kuźnia gier wyda Wolsunga. Dwa razy

Kuźnia gier wyda Wolsunga. Dwa razy

17-07-2008 12:02 | Paweł 'Gerard Heime' Jasiński | Komentarze: 34
Nakładem wydawnictwa Kuźnia Gier ukażą się dwa produkty osadzone w świecie Wolsunga. Będzie to od dawna wyczekiwana gra fabularna Wolsung: Magia Wieku Pary (premiera przewidywana na pierwszą połowę 2009 roku) oraz niezapowiadana wcześniej gra planszowa, która swą światową premierę będzie miała w październiku, podczas targów Spiel '08 w Essen.

Wszystko wskazuje na to, że Wolsung doczeka się własnej linii wydawniczej, gdyż już na tym etapie Kuźnia Gier zapowiedziała wydanie dwóch dodatków do gry fabularnej, jeszcze w 2009 roku.

Na stronie Wolsunga można zapoznać się z pełną treścią wieści, oraz obejrzeć nowe logo systemu.
Next Gen - nowe dziedzictwo

Next Gen - nowe dziedzictwo

06-09-2007 20:38 | Paweł 'Gerard Heime' Jasiński
"Wszyscy spodziewali się, że na żyznej glebie nowych technologii wyrośnie niejedno technognostyczne Dziedzictwo magiczne. Mimo to, gdy gdzieś w okolicach 2005 roku Przebudzeni zdali sobie sprawę z istnienia NextGen, nawet Wolna Rada nie była pewna swoich odczuć. Jedno z najmłodszych Dziedzictw powstało w świecie nowych technologii i napędzane jest mechanizmami społecznymi, których nie było jeszcze dwie dekady temu. Jednak od wyidealizowanych gibsonowskich neuromantów różni się niczym kreskówki z Cartoon Network od Mony Lisy."

Dział Świata Mroku ma przyjemność zaprezentować technognostyczne dziedzictwo magiczne autorstwa Artura 'Garnka' Ganszyńca. Z artykułem można zapoznać się, kilkając w nagłówek wieści. » więcej
Demo Warhammera 40 000 na Polconie

Demo Warhammera 40 000 na Polconie

28-08-2007 14:34 | Paweł 'Gerard Heime' Jasiński | Komentarze: 5
Mirosław 'Xaric' Kowalski, koordynator bloku RPG na Polconie poinformował w komentarzu pod jednym z naszych artykułów, iż zapowiadana w programie konwentu "Premiera systemu RPG toczącego się w świecie Warhammera 40 000" to nic innego, jak pokazy demo gry, które zostało pozyskane dzięki uprzejmości polskiego przedstawicielstwa Games Workshop od producenta, firmy Black Industries.

Podczas trwania konwentu będzie można zagrać sesję w Dark Heresy, a nawet otrzymać demo-pack by móc zapoznać się z systemem w domowym zaciszu.
The Pure - Recenzja podręcznika

The Pure - Recenzja podręcznika

04-08-2007 23:03 | Paweł 'Gerard Heime' Jasiński
"The Pure to dodatek poświęcony głównym wrogom Wyklętych - plemionom Czystych. Do tej pory jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe, czemu trzeba było tak długo czekać na dodatek opisujący najpopularniejszych antagonistów w Wilkołaku i aż do końca 2006 roku wymyślać ich praktycznie od zera, opierając się jedynie na szczątkowych informacjach. Na szczęście The Pure został w końcu wydany i okazało się, że warto było czekać."

Dział Świata Mroku ma przyjemność przedstawić recenzję dodatku do gry Werewolf: the Forsaken autorstwa Krzysztofa 'Szczura' Hryniów. Z artykułem można zapoznać się, klikając w nagłówek wieści. » więcej
Klasyka horroru - do ściągnięcia za darmo!

Klasyka horroru - do ściągnięcia za darmo!

15-06-2006 23:06 | Paweł 'Gerard Heime' Jasiński
Dla wszystkich miłośników horrorów o zombie mamy doskonałą nowinę - klasyczny horror George'a Romero, Noc żywych trupów, można ściągnąć za darmo ze strony Archive.org. » więcej