string(15) ""
» Blog » Z Wojsławic do Brukseli
04-06-2009 18:29

Z Wojsławic do Brukseli

W działach: bez sensu | Odsłony: 2

Z Wojsławic do Brukseli
Mieliśmy już kilku takich fantastów, co księżyc chcieli ukraść, i nie tylko. Aspiracje do politycznego moralizatorstwa Rafała Ziemkiewicza są znane. Autor Pieprzonego losu kataryniarza, kierując się powołaniem, stworzył też (nie)sławne dark fantasy o ponuro brzmiącym tytule Michnikowszczyzna, pisał również felietony w prasie. Czarnym koniem warszawskiego PiS był Artur Szyndler (m.in. przedstawiciel Games Workshop i autor Kryształów Czasu), któremu jednakże nie poszczęściło się w wyborach do sejmu w 2007 roku (zdobył 230 punktów głosów - armii sobie za to raczej nie zbuduje).

Jednak najwytrwalszym z fundomowych aktywistów jest nie kto inny, jak słynny pisarz literat, Andrzej Pilipiuk. Związany z Warszawą przez swą archeologiczną edukację, postanowił polepszać losy jej mieszkańców na salonach europejskich. Tak jest! Zaszczytną, dziesiątą lokatę na liście nr 1 (Unia Polityki Realnej) w okręgu wyborczym nr 4 w Warszawie zajmuje przyszywany ojciec Jakuba Wędrowycza. Andrzej najwyraźniej nie zraził się porażką, odniesioną 4 lata wcześniej - kiedy to startował w wyborach do sejmu z listy PJKM (nie, nie Partii Jego Królewskiej Mości, lecz Platformy Janusza Korwina-Mikke). Wtedy dążył do polepszania losów mieszkańców Gliwic. Każdemu można jednak wybaczyć błędy, gdy reprezentuje sobą taki upór i wolę polityczną.
Do wyborów już bardzo blisko, lecz do tej pory fantaści (naturalni wyborcy Andrzeja) nie usłyszeli żadnych wyborczych obietnic. Jak to, można zapytać - do wyborów bez kiełbasy? Zwłaszcza, że Andrzej, jako sarmata pierwszej klasy, zna zapewne kilka doskonałych przepisów garmażeryjnych.

Być może trzeba naszego fantastycznego kandydata zachęcić, sugerując mu jakieś chwytliwe hasła. Macie jakieś sugestie? Podzielcie się nimi! Mi, niestety, przychodzi do głowy tylko "Bimber z trocin dla wszystkich!".

Komentarze


Urko
   
Ocena:
+1
Po raz pierwszy w życiu żałuje, że nie mieszkam w Warszawie ; P. Nie dość, że Pilipiuk, to jeszcze UPR!
04-06-2009 19:10
Kot
   
Ocena:
+1
Ale - nareszcie ktoś by się rozprawił z tymi wszystkimi krwiopijcami...
04-06-2009 19:16
Repek
    To na pewno...
Ocena:
+1
...o nim Paradowska pisała, że [cytat niedokładny] "przez wewnętrzną walkę w Polsce, która mobilizuje partie, mamy w tych wyborach całkiem dobrą listę kandydatów". :P

Swoją drogą - w necie jak zwykle kicha. Znaleźć programy kandydatów to masakra, nawet dowiedzieć się czegoś więcej o części z nich to mission impossible.

Ba! Proszę kogoś uczynnego o znalezienie strony, na której W PROSTY sposób opisane jest, jak się głosuje w tych wyborów i na ilu kandydatów. Nie, nie chcę przepisów ordynacji.

Pozdrówka
04-06-2009 21:07
Maciass0
   
Ocena:
0
Od lat sympatyzuję z UPR'em. Fantaści głosują na konserwatywnych liberałów!
04-06-2009 21:21
Jeremiah Covenant
   
Ocena:
0
O co chodzi z Ziemkiewiczem na początku?
04-06-2009 22:42
Gerard Heime
   
Ocena:
+1
Generalnie Ziemkiewicz jest znany z ostrych, prawicowych artykułów, publikowanych m.in. w Rzeczypospolitej, i antylewicowych publikacji takich jak Michnikowszczyzna. Wydaje mi się podręcznikowym wręcz przykładem zaangażowania fantasty w politykę, więc wymieniłem go w notce.

Dla porównania, o poglądach takiego Szyndlera wiem na przykład tyle, co nic - dla mnie to aktywista sezonowy. Ale startował w wyborach, więc zasłużył na wzmiankę.
04-06-2009 22:54
Jeremiah Covenant
   
Ocena:
0
Wiem z czego jest znany Ziemkiewicz, po prostu nie zrozumiałem zestawienia go z tymi "aktywistami sezonowymi" o których piszesz, dzięki :)
05-06-2009 00:57
Jade Elenne
   
Ocena:
0
O poglądach imć Pilipiuka ciut dokładniej:
http://www2.kandydaci2009.pl/osoba .php?osoba=2497&osoby=2497


Repku: w miarę dobrze jest to opisane na http://www.wyborca.pl. Ciężko jest znaleźć na ten temat coś dobrego, np., UKIE się nie popisało - ich strona jest fatalna. O ile mi wiadomo, oddajesz głos na jednego kandydata i tylko na jednej liście, stawiając krzyżyk przy nazwisku (jak zawsze) - tylko jedna osoba z karty, nie jedna z każdej listy. Natomiast po podliczeniu głosy są dzielone metodami d'Hondta i Hare-Niemeyera (nie chce mi się tu dłuższych wyjaśnień pisać) i na podstawie tego 50 osobników trafia do Brukseli. Ten, na którego zagłosujesz, może być jednym z nich, więc głosujta ludzie z rozwagą;]
05-06-2009 22:10
Repek
    @JAde
Ocena:
0
Dzięki. :) Krzyżyk postawiłem, choć ledwo się wyrobiłem... :)

Pozdrówka
08-06-2009 01:09
Faviela
   
Ocena:
0
"Sukcesu nie odniósł także znany pisarz fantasy Andrzej Pilipiuk, startujący z warszawskiej listy UPR. Uzyskał 1 799 głosów."
09-06-2009 19:19

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.