string(15) ""
» Blog » Zamiast forum dla fanów Fate'a RPG
04-04-2013 08:53

Zamiast forum dla fanów Fate'a RPG

W działach: FATE | Odsłony: 12

Ostatnio wspominałem o poszukiwaniu alternatywy dla forum Fate'a. Być może społeczność fanów "systemu z tymi dziwnymi kostkami" nie jest specjalnie duża, ale i tak przyda się nowe miejsce dla dyskusji. Padły dwie propozycje - grupa na Facebooku albo społeczność na Google+. Wybrałem tę drugą.

Fate RPG PL już działa, więc bez większych wstępów możecie się zapisywać. Dla tych, którzy zastanawiają się nad słusznością tego wyboru należy się kilka słów wyjaśnienia. Po pierwsze, chciałem się podpiąć pod jeden z portali społecznościowych, bo znacznie łatwiej zobaczyć co tam panie w Fate przy okazji sprawdzaniu innych aktualności. Na starym forum owszem pojawiały się tematy, ale dyskusje rzadko kiedy rozwijały się, bo zwyczajnie rzadko kto tam zaglądał.

Dlaczego więc G+ a nie FB? Zdaję sobie sprawę, że ten drugi jest znacznie bardziej popularny, ale ma jedną podstawową wadę - grupy można przeglądać jedynie będąc zalogowanym do Facebooka. Na G+ grupy publiczne można podglądać nawet nie mając konta Google, dzięki temu każdy może skorzystać z zasobów społeczności. Dodatkowo spora część geeków RPG-owych już jest na G+ więc nie trzeba specjalnie ich tu ściągać.

Zapewne Fate RPG PL to będzie nisza niszy, ale dla tych k10+2 osób zainteresowanych Fatem w Polsce będzie w sam raz. Szczególnie, że po sąsiedzku jest oficjalna społeczność Fate Core.

A i byłbym zapomniał. Jagmin vel Kartmistrz przygotował polską wersję karty postaci do Fate Core. Radujcie się!

 

[Komentarze jak zwykle na Bałaganie właściwym]

Komentarze pod tą notką zostały zablokowane przez autora.