Pamięć zwana imperium
string(15) ""
» Blog » Najlepszy cRPG wszech czasów powraca!
07-03-2013 08:32

Najlepszy cRPG wszech czasów powraca!

W działach: gry komputerowe | Odsłony: 12

Ciężko mi powiedzieć jak długo marzyłem o kontynuacji Tormenta. Prawdopodobnie od momentu jak po raz pierwszy udało mi się go przejść. A potem jeszcze za każdym razem, gdy tego dokonałem (przynajmniej 6 razy). Mówcie co chcecie - Planescape: Torment jest najlepszym komputerowym RPG wszech czasów i teraz nadchodzi jego duchowy następca. Szykujcie portfel, zacierajcie ręce i oddajcie się sentymentom - nadchodzi gra na którą wszyscy czekaliśmy.

Można się śmiać z mojego over-entuzjazmu Torment pokazał, że gra może być jednocześnie wciągającą, głęboką i wielowątkową historią z genialnymi bohaterami i zwrotami akcji, jednocześnie nie zamieniając się w interaktywną książkę. Dopracowana w najmniejszych szczegółach, świetna klimatem (te grafiki, ta muzyka) i z mnóstwem motywów zapadających w pamięć.

Teraz Brian Fargo obiecuje, że to wszystko powróci. Co prawda zmieni się setting (zamiast settingu do D&D, będziemy mieć zupełnie inny, ale równie tajemniczy świat - Numenerę), ale wszystkie najlepsze cechy wielkiego poprzednika zostaną zachowane. Dziś rozpoczęła się zbiórka na Kickstarterze. Już udało się zebrać ponad 2/3 potrzebnej kasy (czyli 600 tys. dolarów!). Czekam na kolejny rekord.

Waham się czy też się dorzucić - z jednej strony chciałbym mieć wydanie pudełkowe (pomimo zamiłowania do wersji cyfrowych), ale czekać aż ktoś wyda grę w Polsce wcale mi się nie uśmiecha. Szczególnie, że już teraz zapowiedziano, że będzie wersja polska i na Linuksa. Więc w sumie na co ja czekam?
 
[Komentarze jak zwykle na Bałaganie właściwym]

Komentarze pod tą notką zostały zablokowane przez autora.