» Blog » Jakiej wikipedii nam brakuje?
26-01-2013 12:15

Jakiej wikipedii nam brakuje?

W działach: rpg, Warhammer | Odsłony: 2

Dziś znów wpis nieco nerdwoski, ale z drugiej strony trudno powiedzieć, że świat Warhammera zarezerwowany jest tylko dla pryszczatych miłośników figurek i wielościennych kości  Już dawno przecież zmagania Imperium z hordami Chaosu (zarówno w wersji klasycznej jak i pięciocyfrowej) przeniknęły do mainstreamu - wystarczy wspomnieć popularne gry komputerowe na licencji Games Workshop. Dlatego tym bardziej dziwi mnie, że wciąż nie ma porządnej wiki poświęconej tylko Warhammerowi.

Ten wpis jest pokłosiem dyskusji na Google+ i pod wpisem na blogu Borejki. Generalnie pojawiły się nieśmiałe głosy, żeby zrobić taką wiki gromadzącą wszelkie informacje o Warhammerze. Być może to porywanie się z motyką na słońce, ale wychodzę z założenia, że lepiej realizować pomysły niż zastanawiać się czy w ogóle warto się za nie zabierać.

Zaraz pewnie rozlegną się krzyki - przecież mamy Lexicanum! Rzeczywiście to spora wiki i to jeszcze dostępna w ludzkim języku jakim jest angielski, niemniej to wciąż bardzo skromny zbiór na to jak bogaty jest świat Warhammera (naprawdę, o stolicy Kisleva można napisać tylko tyle?). Ilość materiałów źródłowych, książek, komiksów i gier wideo jest tak ogromna, że można stworzyć naprawdę wielkie kompendium  Naprawdę jestem zdziwiony, że tak znany świat jak Warhammer nie został jeszcze odpowiednio skatalogowany i opisany.

Marzę o wiki pełnej warhammerowego stuffu. Wpisujecie w wyszukiwarce "Nuln" i pojawia wam się obszerny opis miasta, z mapami dzielnic, mieszkańcami i najważniejszymi wydarzeniami. Wszystko poparte linkami do oficjalnych materiałów i z opisami różnic pomiędzy edycjami. Przeglądacie listę sławnych postaci z Warhammera, które w mieście się pojawiły, a w artykule znajdują się linki do wyczerpujących wpisów o poszczególnych lokacjach w mieście. W czasie czytania rodzi wam się tysiąc pomysłów na przygody i do tego wiecie gdzie szukać materiałów źródłowych.

Teraz myślę o tym jak te marzenia zrealizować.
 
[Komentarze jak zawsze na Bałaganie właściwym] 
Komentarze pod tą notką zostały zablokowane przez autora.