string(15) ""
» Blog » Fate Core - prawdopodobnie najlepsza mechanika RPG
22-05-2013 10:20

Fate Core - prawdopodobnie najlepsza mechanika RPG

W działach: FATE, RPG | Odsłony: 303

Pod koniec zeszłego roku na Kickstarterze rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na Fate Core. Szybko okazało się, że  kwota przekroczy wielokrotnie potrzebną sumę a system zyska sobie nowych fanów i rozgłos. Teraz, po pół roku od tego momentu, wreszcie otrzymujemy pełne wydanie podręcznika.

Pliki pdf na razie dostępne są jedynie dla tych, którzy wsparli projekt na Kickstarterze. Autorzy proszą aby dzielić się nimi jedynie z najbliższymi i na razie nie rozpowszechniać dokumentu. Ale spokojnie, już wkrótce będzie można dostać podręcznik do Fate Core i Fate Accelerated Edition na stronie głównej, w systemie płać ile chcesz. Coś czuję, że zapowiada się wysyp nowych konwersji różnych systemów RPG

Tymczasem na polskim rynku fani nie próżnują. Zuhar jest w trakcie przygotowywania tłumaczenia FAE - dzięki stary! Wszyscy pamiętamy Twoją ciężką pracę przy starym FATE więc i tu należą się podziękowania. Mała społeczność fanów Fate Core z pewnością zajmie się również tłumaczeniem dużego podręcznika i udostępni polską wersje gdy tylko oryginalna znajdzie się na licencji OGL.

Wielokrotnie podkreślałem, że Fate to system bliski mojemu ideałowi. Właśnie nadchodzi najlepszy moment, żeby się nią zainteresować, jeśli tego jeszcze nie zrobiliście. Na pewno nie pożałujecie.
 
[Komentarze na Bałaganie właściwym] 
Komentarze pod tą notką zostały zablokowane przez autora.