Wieści

Wyświetlono rezultaty 1-20 z 339.
Mechanika i świat nowej Klanarchii

Mechanika i świat nowej Klanarchii

06-06-2020 01:06 | Michał 'Furiath' Markowski | Komentarze: 3

Na stronie nowej edycji Klanarchii pojawiły się obszerne wpisy dotyczące nowego wydania, mechaniki oraz świata. Dowiemy się z nich, że podręcznik będzie przypominał kolorowy komiks ze streszczeniem zasad i świata, zamieszczono także przykładowe strony nowego podręcznika, logotyp, karty postaci i karty wykorzystywane w grze. 

» więcej
Podsumowanie polskiej blogosfery RPG

Podsumowanie polskiej blogosfery RPG

01-04-2015 16:11 | Michał 'Furiath' Markowski | Komentarze: 0

Na blogu turkeyenterprises ukazało się podsumowanie statystyczne polskich blogów RPG. Możemy z niego dowiedzieć się o ilościach odsłon i użytkowników blogów oraz ilu czytelników gromadzą popularne wpisy autorów blogowych. Zestawienie nie obejmuje wpisów opublikowanych na blogach serwisu Poltergeist.

Dwadzieścia lat Magii i Miecza cz.2

Dwadzieścia lat Magii i Miecza cz.2

09-08-2013 23:50 | Michał 'Furiath' Markowski | Komentarze: 0

Na blogu gryfabularne.blogspot.com ukazała się druga część wspominek redaktorów, autorów czasopisma Magia i Miecz oraz hobbystów polskiej sceny RPG, związana z 20-leciem pisma. Akcję zorganizował Adrian 'Borejko' Kuc.

Dwadzieścia lat Magii i Miecza

Dwadzieścia lat Magii i Miecza

03-08-2013 14:47 | Michał 'Furiath' Markowski | Komentarze: 4

Z okazji 20-lecia czasopisma Magia i Miecz, na blogu gryfabularne ukazały się krótkie wypowiedzi redaktorów, autorów pisma i fanów RPG. Akcję zorganizował autor bloga, Adrian Kuc.

Technoklanyckie manewry bojowe

Technoklanyckie manewry bojowe

19-06-2010 01:11 | Michał 'Furiath' Markowski
Z okazji polskiej edycji Free RPG Day autorzy Klanarchii opublikowali Technoklancykie manewry bojowe.

Materiał wpisuje się w postapokaliptyczny koloryt systemu: bohaterowie mogą stosować triki parkour w czasie starcia, tworzyć wspólnie formację szturmową, a także walczyć ciężkimi piłami łańcuchowymi. Nowe zasady wyraźnie wspierają strzelców oraz aktywizują popleczników w starciu. » więcej
Layout Klanarchii

Layout Klanarchii

05-03-2009 14:11 | Michał 'Furiath' Markowski
Na oficjalnej stronie systemu oraz w tym samym czasie na stronie wydawcy został zaprezentowany layout Klanarchii na przykładzie 10 wybranych stron podręcznika. Autorem layoutu jest Mariusz Gandzel. Podręcznik będzie liczył 428 pełnokolorowych stron formatu A4.

Autorzy mają nadzieję, że styl zaprezentowanych stron przypadnie czytelnikom serwisu Polter.pl do gustu. » więcej
Wiedźmiarstwo

Wiedźmiarstwo

09-01-2009 14:07 | Michał 'Furiath' Markowski
"Wiedźmiarz dysponuje niemal nieograniczonymi możliwościami i przed pójściem na całość powstrzymuje go jedynie ryzyko splugawienia. Ciągłe igranie z Ciemnością i wieczna pokusa sięgnięcia po rzeczy niedostępne 'zwykłym' śmiertelnikom, stawia go bardzo wysoko w moim rankingu archetypów."

Po opisie świata, scenie dominowania Ciemności oraz koncepcji walki twórcy Klanarchii przybliżają wiedźmiarstwo – jeden z kilku sposobów rzucania czarów w tym systemie. Przykłady wprost z sesji ukazują makabrę pojedynku z Ciemnością i przybliżają archetyp okultysty wiedźmiarza. » więcej
Jak wygląda sesja Klanarchii?

Jak wygląda sesja Klanarchii?

13-10-2008 21:11 | Michał 'Furiath' Markowski
Twórcy systemu zapraszają do lektury szczegółowego raportu sesji w Klanarchię pt. Fetysz Tercjana, dzięki któremu zorientujecie się, jak wygląda typowa przygoda w świecie okultystycznej cywilizacji: od założeń cyklu i stworzenia bohaterów, przez przebieg fabuły, po scenę dominowania Ciemności. » więcej
Walka, krwawe widowisko

Walka, krwawe widowisko

22-08-2008 15:33 | Michał 'Furiath' Markowski
"Każdy człowiek, któremu droga jest Tradycja i ideały Unii Omamu musi przywdziać pancerz z symbolem klanu, zaopatrzyć się w medaliony i fetysze przeciw demonom, sięgnąć po oręż i dać ujście swej wściekłości. Kiedy wróg wydaje się niepokonany, mocą wolnych klanów staje się gniew i furia."

Na oficjalnej stronie Klanarchii ukazał się artykuł omawiający walkę w świecie okultystycznej cywilizacji. » więcej
Znana okładka Klanarchii

Znana okładka Klanarchii

06-08-2008 23:47 | Michał 'Furiath' Markowski
Autorzy Klanarchii zaprezentowali okładkę systemu reklamowanego jako mroczna baśń dla dorosłych w dekoracjach okultystycznej cywilizacji. Jej autorem jest Jakub Jabłoński i, jak informują twórcy, jego koncepcja jako jedyna spełniała pięć podstawowych warunków wymienionych dokładniej na oficjalnej stronie systemu. Twórcy udostępnili również ilustrację okładkową w formie tapety na pulpit. » więcej
Horror w Klanarchii

Horror w Klanarchii

22-07-2008 20:02 | Michał 'Furiath' Markowski
"Bohater w Klanarchii nie może przypadkowo zginąć. Ze wsparciem Ciemności jest w stanie zrealizować większość swych zamiarów i pokonać każdego przeciwnika. Ale gdy narrator wypowie złowieszcze 'mrok nadchodzi', zwiastuje to brutalną śmierć w drużynie."

Na oficjalnej stronie Klanarchii pojawił się artykuł pt. Mrok nadchodzi!, z którego dowiemy się, czym jest scena objawienia Ciemności oraz w jaki sposób twórcy połączyli dwa oblicza horror-fantasy: grozę i pulp. » więcej
Zaćmienie - recenzja

Zaćmienie - recenzja

16-07-2008 11:11 | Michał 'Furiath' Markowski
"Żeby móc określić "miejsce" cyklu Stephanie Meyer na półce z literaturą, trzeba sięgnąć do Wywiadu z wampirem Anne Rice, Hotelu Transylwania Chelsei Quinn Yarbro oraz wszystkich późniejszych dzieł, które wyrwały postać wampira z tradycyjnego dlań schematu horroru."

Ewa 'senmara' Haferkorn recenzuje Zaćmienie. Zapraszamy do lektury! » więcej
O tym, jak ratowaliśmy jednorożca - opowiadanie

O tym, jak ratowaliśmy jednorożca - opowiadanie

02-07-2008 10:17 | Michał 'Furiath' Markowski
"Było to wiosną, ledwo stopniały śniegi i kaczeńce rozkwitły nad strumykiem. Przyszedł z miasta, odziany w gruby, skórzany płaszcz z rogatymi naszyciami na ramionach i szerokoskrzydły kapelusz kryjący siwe długie włosy zwieszające się w strączkach przy twarzy."

Zapraszamy do lektury opowiadania O tym, jak ratowaliśmy jednorożca autorstwa Ewy 'senmary' Haferkorn. » więcej

Groza na sesjach w 13 punktach

01-07-2008 14:05 | Michał 'Furiath' Markowski
Na łamach serwisu Wieża Snów ukazał się artykuł podsumowujący całą dotychczasową wiedzę 'teatralnej szkoły' RPG na temat wywoływania grozy na sesjach. Autorem kompendium jest Tomasz 'Magnes' Kucza. » więcej
Nowe ilustracje z Klanarchii

Nowe ilustracje z Klanarchii

19-06-2008 10:37 | Michał 'Furiath' Markowski
Do twórców Klanarchii dołączył znakomity grafik Mariusz Gandzel, którego czarno-białe prace zdobiły Monastyr i Neuroshimę oraz dodatki do anglojęzycznego Shadowruna. Wraz z Klanarchią Mariusz rozpoczął przygodę z kolorowymi ilustracjami. Jego cechą charakterystyczną są dziwaczne detale i tradycyjna technika tworzenia (akwarele i tempery).

Przykładowe ilustracje Mariusza na oficjalnej stronie Klanarchii. » więcej
Obejrzyj się królu - recenzja

Obejrzyj się królu - recenzja

23-05-2008 13:06 | Michał 'Furiath' Markowski
"Główny bohater, Mateusz Król, jest studentem czwartego roku historii, mieszka z dziewczyną (która go utrzymuje), podkochuje się w koleżance z roku i w zasadzie robi wszystko, żeby zrobić Wielką Karierę, Wielkie Pieniądze i odnieść Sukces."

Ewa 'senmara' Haferkorn recenzuje Obejrzyj się królu autorstwa Agnieszki Pietrzyk. Zapraszamy do lektury! » więcej
Swiat z klocków

Swiat z klocków

19-05-2008 12:46 | Michał 'Furiath' Markowski
"Nasza baśń dla dorosłych nie koncentruje się na szczegółowych mapkach i faktografii politycznej, tylko na wielkiej bazie pomysłów. Postanowiliśmy stworzyć świat na zasadzie modułów. To gracze uznają, które cegiełki pragną wykorzystać do budowy swojej opowieści."

Na oficjalnej stronie systemu ukazał się artykuł Świat z klocków, który opisuje modułową koncepcję świata Klanarchii. » więcej
Po spirali - trzecia recenzja

Po spirali - trzecia recenzja

26-04-2008 20:42 | Michał 'Furiath' Markowski
"Urok nowości i chęć przeczytania książki "z innej beczki" stawia daną pozycję na dobrym miejscu startowym. Tak też było z powieścią Piotra Rogoży Po spirali. W tym przypadku duży wpływ miał także fakt, że autor jest Polakiem, historia rozgrywa się w małym miasteczku o swojskiej nazwie Cielęcin, a zapowiedź na okładce sugerowała absurdalny humor."

Ewa 'senmara' Haferkorn recenzuje Po spirali. Zapraszamy do lektury! » więcej
W cieniu płonących świec - druga recenzja

W cieniu płonących świec - druga recenzja

16-04-2008 14:23 | Michał 'Furiath' Markowski
"Można się zastanawiać, na ile wydarzenia 'magiczne' są 'prawdziwe' i czy nie są tworami umysłu dziewczynki o dużej wyobraźni, która w ten sposób radzi sobie z światem rzeczywistym. Jest to pytanie, które czytelnik często zadaje sobie podczas lektury i zapewniam, że pojawia się ich więcej."

Ewa 'senmara' Haferkorn recenzuje W cieniu płonących świec. Zapraszamy do lektury! » więcej

Szaro-zielony koc - opowiadanie

04-03-2008 09:39 | Michał 'Furiath' Markowski
"Było mu zimno. Gazeta, którą się przykrył, już dawno przemokła i nawet gdzieniegdzie prześwitywał przez nią gruby, szaro-zielony koc. Leżał tak już jakąś godzinę. Wcześniej mógł swobodnie zmieniać pozycje. Teraz jednak nie chciał zwracać na siebie uwagi."

Zapraszamy do lektury opowiadania Domicjana 'synoda' Maraszkiewicza, Szaro-zielony koc. » więcej