Outpost 2
string(15) ""
» Blog » Snuff RPG
21-09-2006 10:10

Snuff RPG

W działach: RPG | Odsłony: 8

Snuff RPG

Czy wy też sądzicie, że Poetyka krwi w grach fabularnych to artykuł i podejście do RPG, które promuje bezmyślną przemoc, wskazuje jak należy grać w sesje pełne wygrzewu, zachęca do mordów, gwałtów tudzież obdzierania sąsiada ze skóry w czasie sesji?

 

A może uważacie, zgodnie ze starym radzieckim spotem potepiającym muzykę jazzową: "najpierw gra w RPG, potem zacznie zabijać"?

 

Ilu z Was po rundce w Diablo II/ Queka, Counter Strike'a ruszyło masakrować przechodniów na ulicy? Ilu z Was przeczytało art na Kulcie pt. Zabójstwa na tle seksualnym a następnie poczęło mordować dziewczynki z okolicznego przedszkola?

 

Czyżby nowa klasa prestiżowa w D&D Pana Szwów skłoniła Was do zaszywania w pośladku widelca, aby nastepnie wyrzuć go w bryzgach krwi, kiedy mama prosi o sztućce?

 

Czytając zarzuty, że mój art Poetyka krwi w grach fabularnych, traktujący o walce w rpg + komenty pod nim, demoralizują dzieci i promują bezmyślną przemoc), miewam ponure myśli, głównie pod adresem osób, które głoszą podobe mądrości. Właśnie przez taką hipokryzję popkultura w Polsce i jej rynek ogranicza się do nieopłacalności sprowadzania i wydawania u nas ciekawych filmów/ książek/ komiksów/ RPGów. W zamian za to kryptointelektualne miernoty promują pasjonujace festiwale azerbejdżańskich filmów dokumentalnych i głoszą apoteozy dobrego europejksiego gustu (przeciwstawiając go płyciźnie i degrengoladzie popkultury Zachodu).

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Rebound
    +1
Ocena:
0
Choć nie zgodzę się, że w Polsce nie da się wydać dobrego "krwawego" komiksu. Sam pasjami zaczytuję się w "Kaznodziei" Ennisa, wydawanego przez Egmont względnie regularnie ;).

Ale ogólnie - masz całkowitą rację.

I dzięki za widelec w pośladku ;).
21-09-2006 10:39
Seji
    Nie
Ocena:
0
Nie sadze, o czym dorbze wiesz. Gdybym sadzil, to bym tekstu nie puscil.

Art jest fajny. Walka na sesji jest fajna. Korrory sa fajne. Marwtica mozgu jest fajna. I tak dalej.

I polecam art z MiM #10 o graniu hiena cmentarna - z poradami jak najbardziej na serio.
21-09-2006 11:35
beacon
    Sam potępiam zgniliznę Zachodu
Ocena:
0
Ale nie czuję się z tego powodu gorszy. Chodzę do kina na filmy zachodnie (USA), ale dostrzegam też ich wady (na równi z zaletami). ^^

I nie zgadzam się z Tobą, Furiath, bo jakoś Sapkowski się wydał, wspominany Kaznodzieja, Lobo. Chyba operujesz troszkę sloganem, bo nie jest w rzeczywistości tak, jak piszesz.
21-09-2006 11:50
Furiath
    Nie chodzi mi tyle
Ocena:
0
o walke miedzy Wschodem, czy Zachodem, ile dojrzalość rynku.

Na Zachodzie rynek jest bardzo rozwinięty - masz tam znacznie większą swobodę kreowania swego dzieła, pojawia się mnóstwo tandety, ale tez dużo fajnych dzieł. Stany są bogate, tam mozesz miec najbardziej odjechane hobby i znajkdziesz sklepy tylko dla podobnych tobie maniaków.

W Europie masz cugle obyczajowe: wypada, nie wypada, to płytkie, tamto nie, a czy Gladiator lub Braveheart był pełen bugów historycznych, itd. Stąd Europa wydaje bardzo mało rewelacyjnych rozrywkowych produktów (w większości są to kopie ze Stanów bądź Japonii). Spróbujcie znaleźć w Polsce jakąś bardziej ekstrawagancką knajpę...

Bo nie jest przecież przypadkiem, że South Park powstał w USA (nota bene słyszałem, że ma powstać polska kreskówka na wzór South Park, ale nie będzie poruszać spraw tabu, czyli de facto będą pewnie w niej jedynie przeklinać :P )
21-09-2006 12:47
senmara
    RPG demoralizuje
Ocena:
0
- krew przemoc i sadyzm. Najbardziej wycackane elementy podręcznika to b. często mechanika walki. Tak na pewno uważała moja mama słysząc przez przymknięte drzwi pokoju "dziecka": to ja go ciach, rozpruwam brzuch kawałkiem szkła nie patrząc ,że obcina mi palce:P
Właśnie, dlaczego walka a nie np. poradnik pozycji w seksie? Nie podręcznik małego uczestnika orgii? Nie opisy warzenia piwa? Uprawy ogrodu?
Bo walka rajcuje większość graczy. Tylko, skoro już się tym babrzemy, nie miejmy obiekcji przed artem o tej tematyce. Bo to już hipokryzja.
Demoralizacja? Może to byłaby prawda, ale my wszyscy już jesteśmy zdemoralizowani :P
21-09-2006 13:55
Qball
    RPG: Rozboje - Perwersja - Gwałty
Ocena:
0
Ludzie są różni i mają różne poglądy.
Najlepiej oskarżyć erpegowców o degrengoladę i promowanie nieetycznych zachowań, a potem opluć/obszczać/podeptać autorów tekstów nieco bardziej kontrowersyjnych.
RPG demoralizuje, uczy złych zachowań i zasiewa w umysłach ziarna nieprzyzwoitości - tak sądzą ksenofobicznie nastawieni do wszystkiego co z "nie ich podwórka" ludzie. Ale nie należy się przejmować, bo jest ich tylu że musiałbyś się tylko całe życie martwić czy aby nie zrobiłeś źle, pisząc tego arta.
Głupców nie sieją, sami się rodzą.
21-09-2006 14:10
Rebound
    :P.
Ocena:
0
Obrzygać, Qball - zapomniałeś o rzyganiu ;).
21-09-2006 17:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.