string(15) ""
» Blog » Klanarchia by Wojtass
07-04-2007 17:01

Klanarchia by Wojtass

W działach: RPG, Klanarchia | Odsłony: 10

Wizje Wojtassa to wyrazisty komiks. Wojtek nie bawi się w kolory, ani delikatne pociągnięcia. Rysunek musi być eksponować postaci. Panienki zmysłowe i drapieżne, faceci to wynik pędzlowo-genetycznych krzyżówek wyrachowanych siepaczy z barbarzyńskimi berserkerami.

Poniżej zamieszczam Wam kilka wizji Wojtka:

 

 

Kompania Soldacka Dwugłowego Orła (kliknijcie, by powiększyć, wczytuje się szybko), najlepsi wojownicy Rubieży. Pełen przekrój: potężny barbarzyński rębajło, niebezpieczna i seksowna zabójczyni (z pazurami jak w Diablo a ta opaska na oku podkręca jeszcze jej wdzięk;), doświadczony chorąży o łbie wyciągniętym z ekranizacji Sienkiewicza, kapitan Kompani w stroju kniaziowskim oraz ciężkozbrojny, zakuty w pancerz siepacz. A jaki ładny proporzec. :)

 

 

Koroder Wielkiego K, kapłan kultu głoszącego prymat maszyn. Jego wyznawcy udoskonalają ciało poprzez zastępowanie je nekrotechnicznymi protezami. Cwaniacy, na podstawie matematyki i prawdopodobieństwa opracowali styl techno-katy, jaki bezczelnie wyciągnąłemz Equlibrum. Koroder należy do tych złych, których lepiej nie spotkać na swojej drodze.

 

 

Egzorcystka Zakonu Rytulistów. W ręku trzyma ceremonialną maskę, nieodłączny element tej Wolnej Rodziny. Przy pasie kołyszą się fetysze i inne niezbędne akcesoria do przetrwania konfrontacji z demonem. I ten seksowny alchemiczny kapturek...

 

 

Nożowniczka, assasinka Hanzy. Zabójczyni na usługach rodu Scorsezów. Realizuje konfrontacyjną politykę pater familias: zastrasz przeciwnika przez eliminację przywódców, okaleczanie ich krewnych. Jeśli zaczną lękać się o swoje życie i zdrowie swych ukochanych, wówczas złożymy im ofertę nie do odrzucenia.
0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


644

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Miodzio! Rewelacja, imo.
07-04-2007 17:12
beacon
   
Ocena:
0
Bardzo fajne ilustracje. Ale nie wiem na ile pokazują one specyfikę Klanarchii. To są postaci do poprowadzenia?
07-04-2007 17:28
Furiath
    re Beacon
Ocena:
0
W Klanarchii już zaczynasz opowieść specjalistami, fachowcami w swej dziedzinie. Jesli walczysz - jesteś naprawdę groźnym rebajłą, jeśli bierzesz okultystę - nie przechodzisz drogi od zera do bohatera, lecz już startujesz posiadając duży potencjał. Możesz wcielić się w każdego z podobnych Soldatów, egzorcystka to również jeden z podstawowych archetypów.

Koroder to ten zły - w niego wcielić się nie będzie można, biorąc za podstawę proces kreacji bohatera.

Z assasinką sprawa jest bardziej skomplikowana - stworzenie siepacza z Hanzy daje mozliwośc podobnego stylu życia i walki, to jednak assasin jest w pisany w profesje, które możesz zdobyć wyłącznie w trakcie opowieści (rozwój bohatera). Przypomina to trochę profesje przygodowe Warha bądź klasy prestizowe D&D: chciaż możesz nosić się jak arcymag, to dopiero po spełnieniu pewnych warunków zostaniesz mistrzem magii. Tak jest w Klanarchii z assasinem.
07-04-2007 17:34
~iron_master

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Bardzo fajne ilustracje, choć przyznam, że nigdy nie rozumiałem w czym skąpy strój bohaterek tego typu rzeczy ułatwia im krzywdzenie bliźniego;P

P.S Czemu wszystkie ilustracje poza pierwszą się nie powiększają, tylko przenoszą na info o Klanarchii?
07-04-2007 17:49
Furiath
    Re iron_master
Ocena:
0
oryginalne rozmiary tych obrazków przypominają prawie billboardy, jakie mijasz tramwajem ;). Skalowanie Soldatów do rozmiaru jaki widzisz w rozszerzeniu trwał na moim gruchocie chyba z pół godziny. Uznałem, że tylko Soldaci wymagają powiększenia, gdyż ukazują panoramę. Pozostałe ilustracje są na tyle duże i nie widzę potrzeby aby dodawać je w większym formacie, po drugie - nie chce mi sie tego po rpostu robić ;)

Co do uwagi o skąpych wdziankach - Klanarchia nie udaje realizmu, bawimy się w fantasy horror: salta, piruety niczym z braterstwa Wilków, a skąpe odzienie. Cóż... W baśniach dla dorosłych erotyka to jedna ze składowych. I na pewno znajdzie się w Klanarchii. :)
07-04-2007 17:57
ja-prozac
    @iron master
Ocena:
0
Do glownych winowajcow troche im brakuje. Obadaj to:

http://www.drivethrustuff.com/cata log/product_info.php?products_id=200 9

Cala seria, patrz na proponowane tytuly.

http://www.drivethrustuff.com/cata log/product_info.php?products_id=543

To sie nazywa crotch shot.

Ze obrazkom do poziomu Sin City brakuje, to inna sprawa. kewstia gustu, prewnie.
07-04-2007 18:15
~Czarodziej.goblin

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Super! Grafiki są doskonałe! Po ich obejrzeniu od razu czuć specyficzny klimat gry. Oby w podręczniku było mnóstwo rysunków.
07-04-2007 18:30
Jakub_Bartoszewicz
   
Ocena:
0
@ja-prozac - fakt, panią z Savant&Sorcerer mam w moich dokumentach. Ach, estetyko przesady, cna estetyko.

@notki - chciałbym napisać coś pozytywnego, bo sercem całym jestem za Klanarchią. No to napiszę, że mi się assasinka podobała (swoją drogą, dziwna wersja pisowni, takiej jeszcze nie widziałem, a przy okazji pisowni - "rytuliści"?), choć i uniej coś zgrzyta z perspektywą.

Ogólnie, z daleka ilustracje fajne, z bliska, raczej już nie. To pewnie skrzywienie grafika - sam bym w życiu nie odważył się tak operować plamą, ale obrazki czasem gryzą się z kompozycją, czasem z anatomią.

3,5/6
07-04-2007 19:25
~Michał "Markol" Markowski

Użytkownik niezarejestrowany
    dobry i zamieżony kicz
Ocena:
0
Rysunki nareszcie bardziej uplastyczniły mi klanarchie. Wiem teraz gdzie droga podczas opisu.
Specyficzny klimat skóry, lateks, metal u panienek im mniej tym lepiej.

Pachnie to oczywiście kiczem ale kiczem zmierzonym, a kicz zmierzony jest plusem a nie minusem. W końcu kicz towarzyszy zarówno filmom grozy jak i większości Fantazy.

Zresztą taka stylistyka jest wyrazista i działa na wyobraźnię, czyż nie.

07-04-2007 23:36
Furiath
    A czy wspomniałem Wam już
Ocena:
0
że kody paskowe na sprzecie korodera Wielkiego K (nazwa bóstwa pochodzi z opowiadania Dicka) to imiona upiorów zaklętych w maszyny, które integrują protezy z ciałem i naznaczają artefakt nadnaturalnymi mocami? Taki mały smaczek, który wymysliliśmy podczas wstepnych szkiców korodera.

Co do tego uplastycznienia - ilustracje Chrzana lub Kuby Jabłońskiego są w zupełnie innym stylu, więc nie przezyjcie szoku, kiedy je zamieszczę za jakiś czas :P
07-04-2007 23:50
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Kuba
'nuff said, +1, ode mnie 3/6 nawet.

Soldaci są fajni i obrazowi, szkoda że tam tak gęsto - widzę fajne inspiracje Abrarem Ajmalem czy czymś podobnym (dziary i łysy typek rodem z okładki dodatku "The Pure"), ale i "Cyganem" Mariniego (heraldyka).

Koroder zaniża średnią, wygląda jak ze Strefy Śmierci rodem, fuj.

Egzorcystka jest dość nijaka. Doceniam pieczołowitość detalu (wyszywane znaki) z czystością bieli materiału, ale anatomia literalnie kuleje. Au.

Assasynka jest bardzo ciekawie i ryzykownie sprawiona, chyba najlepsza z całości. Bardzo fajny spotlight, bardzo w Tima Bradstreet'a. Szkoda tylko nieco że nie jest precyzyjniejszą i ostrzejszą kreską pociągnięta. Coś też nie klika z relacją dłonie-noże, dałoby się to jakoś zręczniej chyba rozwiązać. Ale fajna.

@reszta
Poczekajcie tylko, aż zobaczycie komplet ilustracji do Anomalii ;P~

@Furiath
Smaczek pycha. A "odmiennego stylu" jestem niezmiernie ciekaw, ufam iż stwierdzę, że to odmienność in plus :)

08-04-2007 01:34
Qball
   
Ocena:
0
IMO rysunki ciekawe. Fakt że w niektórych miejscach brakuje im tego czegoś (wystarczy popatrzeć na pierwszy rysunek i panią z przepaską na oku) ale ogólnie sprawiają wrażenie pozytywne. No i ta masa sylwetek czających się z tyłu na pierwszej ilustracji robi wrażenie :)

A asasynka Hanzy wygląda jakby miała jedną noge krótszą, bleh. I silikony jakieś nierówne ma.

Zaś koroder jest ok. Tylko że prawe ramie mu nieco opada względem lewego. Ale to nic, pewnie wszczep mu ciąży:P
Smaczek z kodem kreskowym jest świetny:)
08-04-2007 11:15
Brat_Draconius
    Marudzicie panowie
Ocena:
0
Mi ilustracje się podobają, może dlatego, że lubię czerń i biel a może dlatego, że biorę namiar w stylu "Byłbym w stanie narysować lepiej?"

A co do konceptu "prestiżówek" w Klanarchii to mam pytanko. Czy bardziej zaakcentujesz wymagania fabularne czy mechaniczne czy też będzie to coś pomiędzy? Cały pomysł oczywiście jest dla mnie na duży plus bo zawsze lubiłem mieć jako gracz jakąś wymierną nagrodę za pogłębianie rysu postaci. A jako MG też było przyjemne zafundować coś takiego graczom.

A na ilustracje innych osób z chęcią poczekam, ponieważ lubię zawiesić oko na ładnym grafiku.
08-04-2007 17:02
Furiath
    Re: Brat_Draconius
Ocena:
0
Aby zdobyć prestiżówkę należy spełnić kilka warunków z większej listy. Przykładowo - aby zostać legatem, urzędnikiem Unii Omamu (m. in. otrzymujesz 10-osobowy oddział pod swoją komendę), należy spełnić dwa spośród warunków:
- 2 mechaniczne
- 2 fabularne
A zatem ludzie lubiący immersję i historię opwoieści mogą skonentrować się na fabularnych warunkach - a preferujący motorykę - na mechanicznych.
Sam motyw takich prestiżówek (nazwaliśmy je roboczo specmistrzami) ma dać graczom radochę i motywację do rozwoju postaci - a to nie takie proste, skoro zaczynasz już z bohaterem - specjalistą.
08-04-2007 17:08
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Mi ilustracje się podobają, może dlatego, że lubię czerń i biel a może dlatego, że biorę namiar w stylu "Byłbym w stanie narysować lepiej?"
Jedynie IMO tylko w branżach w których jest to dla mnie wymierne, czyli np. w przekładzie - przy ilustracjach w/g mnie właściwe pytanie osoby nie rysującej brzmi "czy znam artystów którzy robią podobne rzeczy, a lepiej?". Znam, wymieniałem powyżej, mam więc do czego porównywać.

A na ilustracje innych osób z chęcią poczekam, ponieważ lubię zawiesić oko na ładnym grafiku.
Ja tam wolę ładne ilustratorki :P
08-04-2007 17:10
lucek
   
Ocena:
0
Łoooooo!


l.
08-04-2007 17:23
Brat_Draconius
    Ktoś chce załączyć mi Berserk Mode
Ocena:
0
@Kastor
Tia, fakt to skrót myślowy spowodowany przeżarciem i przepiciem (Procentowym). Więc tu masz rację. A co do tekstu poniżej...

Mam wyłączyć tryb "Brat" i załączyć "Draconius"? Chyba nie chcemy bym stał się wredny i niemiły co? Człowiek wypił trochę i już się czepiają doboru słów...

A ładne ilustratorki jak najbardziej :) Najlepiej rude oraz niewieszakowate.

@Furiath
Czyli złoty środek proszę waszmości. Słuszna koncepcja i duży plus dla twojego systemu.
08-04-2007 18:04
Siman
   
Ocena:
0
"Aby zdobyć prestiżówkę należy spełnić kilka warunków z większej listy. Przykładowo - aby zostać legatem, urzędnikiem Unii Omamu (m. in. otrzymujesz 10-osobowy oddział pod swoją komendę), należy spełnić dwa spośród warunków:
- 2 mechaniczne
- 2 fabularne"

Świetne rozwiązanie! Bardzo prosto dające wolną rękę graczowi w proporcjach mechanika/klimat (kolor).

Reklamujesz się być może nachalnie, ale z pewnością skutecznie. Każda twoja notka coraz bardziej zachęca mnie do tego systemu.

Rysunki - cóż, nie powalają technicznie, fakt. Ale wkręcają w klimat, więc jak dla mnie in plus.
10-04-2007 01:35

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.