string(15) ""
» Blog » Wioska Fantasy rusza w świat!
07-01-2013 20:17

Wioska Fantasy rusza w świat!

Odsłony: 30

Wioska Fantasy rusza w świat!
Może na razie nie wygląda to spektakularnie, ale jednak - od wczoraj Wioska Fantasy rusza w świat za pomocą serwisu crowdfundingu indiegogo. Przygotowanie całej akcji zajęło nam kilka tygodni, chcieliśmy mieć pewność, że dopracowaliśmy ją w każdym szczególe - w efekcie puszczamy w świat zbiórkę, która jest unikatowa nie tylko w polskiej skali, ale, mamy nadzieję, też na świecie.

Naszą zbiórkę społecznościową możecie znaleźć pod tym adresem - http://igg.me/p/288749/x/1848291 . Jesteśmy całkiem zadowoleni z naszej akcji, biorąc pod uwagę że jest to nasze pierwsze, ale nie ostatnie podejście do tego typu zbiórek. Nie wiemy jeszcze czy zbierzemy kwotę, o jakiej piszemy, nie wiemy, czy się nawet do niej zbliżymy - ale liczy się dla nas to, że spróbowaliśmy i że jesteśmy gotowi zmierzyć się z hejterami z całego świata :)

Nie jesteśmy pewni, ale wydaje nam się, że jest to pierwszy projekt na crowdffundingu dotyczący budowy żyjącej osady. Chcemy żeby Wioska w przyszłości stała się wizytówką polskich fantastów. Czy uda nam się to osiągnąć, zależy to przede wszystkim od Was.

Co możecie pomóc?
Oczywiście zależy nam na wpłatach, ale zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma taką możliwość, albo zaufa nam na tyle, żeby przeznaczać nam swoje ciężko zarobione pieniądze. Ale każdy z Was ma znajomości w kraju i na świecie, a teraz przekazywanie wiadomości to kwestia jednego kliknięcia. Więc jeśli podoba Ci się nasz projekt - proszę, daj znać przynajmniej znajomym, że coś takiego powstało i że szukamy wsparcia.
Po drugie - nie tylko osoby indywidualne mogą wpłacać, ale także kluby, stowarzyszenia, bractwa rycerskie - jeśli chcecie, żeby u nas w Wiosce zawisł Twój herb, albo żeby logo organizacji znalazło się w Internecie - można skrzyknąć się ze znajomymi po parę złotych, a cel uda się osiągnąć.
Po trzecie, chodzi nam nie tylko o pieniądze, ale też inspirację. Że mając pasję i chęć do pracy można stworzyć coś spektakularnego, zamiast narzekać na to, jaki świat jest niesprawiedliwy. Już teraz stworzyliśmy miejscówkę, która daje nam mnóstwo radości i możliwości. Tego projektu nigdy nie porzucimy, z każdym miesiącem Wioska będzie stawać się większa i bardziej kolorowa, aż w końcu naprawdę stanie się wizytówką dla nas, dla regionu i może dla polskich fantastów.
Po czwarte, liczymy także na dobre rady. Jeśli macie doświadczenie w projektach crowdfundingowych, albo mówicie w językach innych niż angielski i chcecie nam pomóc - przyjmiemy Was z otwartymi ramionami. Wszystkim, którzy nam pomogą będziemy się odwdzięczać najlepiej jak potrafimy.
Po piąte, oprócz zarabiania i dobrej zabawy Wioska będzie parkiem tematycznym do promocji regionu, promocji fantastyki, edukacji dzieci, będziemy też organizować akcję charytatywne opierając się na Wiosce. Na przykład miejmy nadzieję że jeszcze dziś uda nam się uruchomić aukcję na WOŚP - zwycięzca przez jeden dzień będzie sprawował funkcję Lorda naszej osady ze wszystkimi tego przywilejami, oczywiście z korzyścią dla dzieciaków.
Po szóste - może chcelibyście zlot polterowców na naszej Wiosce?

Jeśli więc uważacie, że nasza Wioska ma potencjał, żeby zaskoczyć cały świat, pomóżcie nam w dowolny sposób. Działamy we wspólnej sprawie - promocji polskiej fantastyki. Jeśli macie parę wolnych groszy żeby nam przekazać, będziemy wdzięczni. Jeśli szepniecie o nas dobre słowo swoim znajomym - również.

Na koniec jeszcze filmik, który nagraliśmy podczas naszego larpa Gry o Tron: http://www.youtube.com/watch?v=Y3GoH5YHoUs

Serdeczne pozdrowienia
Oskar, Wircyn i reszta ekipy Wioski Fantasy

Komentarze


Fenran
   
Ocena:
+1
A, zapomniałem o jeszcze jednym - od tego roku Wioska Fantasy będzie gospodarzem konwentu Fornost. Zapraszamy na przełomie lipca i sierpnia :)
07-01-2013 20:39
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
boshhh co za guffno czy gandalf bedzie papierzem wioski ewangelizowac po elfiemu ?
08-01-2013 08:00
Jasny
   
Ocena:
+1
Cóż. Chylę czoła. Brawo.
A tylda niech nauczy się pisać papież.
08-01-2013 14:29
Fenran
   
Ocena:
0
Co do komentarza tyldy - ktoś sobie robi żarty, czy gimbusiarnia wpadła też na Poltera?
08-01-2013 17:36
KFC
   
Ocena:
0
często wpada :)
08-01-2013 17:49
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
fenran sam jestes gimbusiarnia
08-01-2013 19:28
~kickstarter

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
No tak. Polska to wiocha, każdy to powie. Dzięki tobie Fenran cała Europa nas wyśmieje.
08-01-2013 19:39
Scobin
   
Ocena:
+1
@Fenran

Masz możliwość kasowania komentarzy, korzystaj z niej. ;-) Ten oczywiście też możesz skasować. :)
08-01-2013 20:18
Szary Kocur
   
Ocena:
0
Niestety czasami otwierają się Wrota Chaos... Znaczy się, Onetu, i wpada tu trochę takich. Tu chyba jeden buszuje po wszystkich blogach, bo przypadkiem tu trafił. Ale to i tak nic w porównaniu z recenzją bodajże Killing Floor, pod którą utworzyły się istne Otchłanie.
08-01-2013 21:26
Fenran
   
Ocena:
+6
Scobin: wiem, że jest taka możliwość, ale jak kiedyś byłem aktywnym userem poltera to nie musiałem. Owszem, były kłótnie i dyskusje, ale zawsze pewien odsiew debilizmu następował. A teraz ze smutkiem stwierdzam, że dzieciaki powoli przejmują całego neta i widzę że zaraza dotknęła też poltka.

W każdym razie, pochwalimy się: kasy na razie dużo nie jest z tego projektu, ale i tak dobrze się bawimy. Nawiązaliśmy wiele fajnych kontaktów za granicą, zgłaszają się do nas ludzie z całego świata z gratulacjami. I co ciekawe: tylko polacy marudzą, cała reszta świata tylko chwali :)
08-01-2013 21:58
42017

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Psyt... Fenran, popraw błąd. A potem wykasuj moją komcię.
09-01-2013 11:48
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Bo wiadomo cały świat chce polaków oszukać, a my są szczerzy ... do bólu ;)
A poważnie to powodzenia z tym ambitnym projektem.
09-01-2013 13:46

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.