string(15) ""
» Blog » Fandom goes to Hel!
15-10-2010 22:01

Fandom goes to Hel!

W działach: RPG | Odsłony: 3

Fandom goes to Hel!
Mieliśmy już w tym roku Puckon 2010. Był fajowy, jak wszystkie. Trzy dni świetnej zabawy w Porzeczu. Nie zdołała nam przeszkodzić pogoda (cały czas padało), nie przeszkodziło, że Porzecze jest pośrodku niczego (i to dosłownie) i to, że jak zwykle, mimo szumnych zapowiedzi była połowa zapowiadanych ludzi. Alieny ganiały dzielnych Marines po lesie,, obejrzeliśmy najgłupszy na świecie film o zombie - co roku powtarzamy sobie, że Widłak nie znajdzie już głupszego, a jednak nadal mu się udaje - graliśmy w jedynego na świecie RTSa na żywo i zadecydowaliśmy o przyszłości księstw granicznych na obrzeżach Starego Świata. Słowem - było rewelacyjnie.

Tak nam się spodobało, że robimy drugi Puckon w tym roku, tym razem jesienny, w zupełnie innym niż dotychczas klimacie. Z Porzecza przenosimy się na Hel i możemy z czystym sumieniem powiedzieć - tak, dalej już się nie da!

Hel jesienią to dziwne miejsce, które mógłby pokochać Lovecraft. Wyludnione uliczki (bo bez turystów nie ma tam życia), puby w którym spotkać można garstki rybaków. Poskręcane od wiatru drzewa, wszechobecne wydmy i porozrzucane tu i ówdzie wojenne fortyfikacje. Ci, którzy zdecydują się na przyjazd i sami zapoznają się z jesiennym klimatem powiedzą zapewne: warto było.

Jest wielka i podobno rewelacyjna na najróżniejsze gry szkoła. Są forty i idealne tereny do gier. Są wreszcie organizatorzy, którzy dopilnują, żeby ten Puckon był co najmniej tak fajny jak poprzednie. Od siebie także dorzucę cegiełkę czy dwie do programu.

Zatem, jeśli nie przeraża Cię najdalsza północ, nie rusza najgorsza pogoda oraz masz wolne dni 19-21 listopada, to zapewne zobaczymy się na Puckonie 2007 (to nie pomyłka).

Informacje będę wrzucał na bieżąco. Zajrzyjcie też na stronę www.puckon.pl , gdzie wrzucono fajne zdjęcia z Helu, są tam też relacje z poprzednich imprez. Akredytacja nie jest wysoka, zwłaszcza w przedpłacie, podróż z Gdyni na Hel też nie jest uciążliwa. Jedno jest pewne - na pewno, jak zwykle na Puckonie, będzie świetny program i rewelacyjni uczestnicy. To zdecydowanie kameralny konwent, ale taki, którego każdą edycję wspominam lepiej niż dowolny Pyrkon, Falkon czy inną wielką imprezę. Jeśli zdecydujecie się nas odwiedzić, dowiecie się, dlaczego.

Komentarze


Cooperator Veritatis
   
Ocena:
+1
Tak tylko dorzucę, że 21. listopada jest I tura wyborów samorządowych, więc jeśli chcecie kreskę postawić za kimś, to musicie się w miarę szybko z najdalszej północy zabrać :)
16-10-2010 01:00
Kot
   
Ocena:
+6
A ja tylko dorzucę, że zaprezentowane logo jest w najlepszym przypadku niesmaczne. Gratulacje braku gustu i wiedzy historycznej.
16-10-2010 17:07
Fenran
   
Ocena:
0
Co kto lubi. Ja nim jestem urzeczony, a z historii miałem piątkę :)
16-10-2010 18:04
~MArv

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Kot==> Gratuluje dystansu do rzeczywistości.
16-10-2010 18:45
~Duron

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Gusta są różne, natomiast nie wiem o co chodzi z wiedzą historyczną.
16-10-2010 18:48
Szept
   
Ocena:
+1
Co ma to logo wspólnego z konwentem? Organizujecie go w na Helu w rezydencji prezydenckiej?
Kot ma rację, kiepski pomysł z nim zamiast fandom goes 2 hel jest raczej fandom goes 2 polityka :/
16-10-2010 18:54
Fenran
   
Ocena:
0
Szept: to pytanie w stylu "co autor miał na myśli". Nie wiem, bo autorem loga nie jestem (ani orgiem Puckonu). Zapewne to satyra na niedawne wydarzenia. Rezydencji prezydenckiej atakować nie będziemy, ale powinno być sporo bunkrów i wojennego klimatu. Nie ma się co zaperzać :).
16-10-2010 19:13
Bel esprit
   
Ocena:
+3
Nazistowski orzełek połączony z "obrońcami" krzyża i kaczką w moherze - to konwent fantastów, czy spęd organizowany przez fejsbuka pod pałacem prezydenckim?
17-10-2010 11:33
Andman
   
Ocena:
+2
Logo jest po prostu idiotyczne, na poziomie Racji Polskiej Lewicy. Wstyd.
17-10-2010 19:48
~Kula

Użytkownik niezarejestrowany
    o politycznej poprawności słów kilka
Ocena:
0
Takie komentarze się pojawiają, więc przedstawię swoją odpowiedź, jako jednego z pomniejszych organizatorów tej imprezy.

Apolityczność fandomu - czyli twórców i odbiorców fantastyki jest absurdalnym wymysłem.

Zwłaszcza przez twórców, fantastyka bardzo często była używana do wyrażenia ich poglądów politycznych. Ba! w trudnych latach, gdy obowiązywała cenzura, był to jeden z nielicznych sposobów, żeby treści, obawy i punkt widzenia przemycić do swoich odbiorców.

Jako twórca terenowych gier fabularnych, całkiem sprawny rzemieślnik, mam prawo wyrażać swoje obawy i przemycać swój punkt widzenia. Jako obywatelowi włos mi się zjeżył na głowie, kiedy widziałem marsz z pochodniami na Pałac Prezydencki.

POWIEM TYLKO I WYŁĄCZNIE ZA SIEBIE:
Jeśli wśród maszerujących byli i fantaści - dla mnie są ludźmi niebezpiecznymi, boję się ich jako obywatel, nie obchodzi mnie czy czytają fantastykę czy nie, jeśli logotyp ich odstraszył - świetnie. Dla kogoś takiego nie mam zamiaru organizować konwentu.

Nikogo nie zmuszamy do przyjazdu na Puckon. Jest w tym kraju wolność słowa. Mamy prawo napisać i przeprowadzić takie gry, jakie chcemy, tak jak i niektórzy moderatorzy, protoplaści Chamberlain'a który wrócił z Monachium w 36' i machając traktatem krzyczeć "Przywiozłem wam pokój" - usuwać nasz logotyp w ramach politycznej poprawności.

Nic mi do tego co robią na swoich forach, nic mnie nie obchodzi co o tym myślą.

Obchodzą mnie gracze i twórcy gier, którzy wybierają się na Puckon.

Tylko i wyłącznie.28-10-2010 20:31

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.