Wieści

Wyświetlono rezultaty 1-20 z 56.
Nowa wersja Kerbal Space Program

Nowa wersja Kerbal Space Program

06-11-2013 19:30 | Maciej 'Feniks' Gorczyca | Komentarze: 0

W ostatnim wpisie na forum Kerbal Space Program HarvesteR, jeden z twórców tej rosnącej w popularność gry indie, zamieścił kilka długo oczekiwanych informacji na temat kolejnej odsłony wersji alfa.

» więcej
Minecraft 1.7 już w piątek

Minecraft 1.7 już w piątek

23-10-2013 21:28 | Maciej 'Feniks' Gorczyca | Komentarze: 0

Jak podaje na swojej stronie wydawnictwo Mojang, najbardziej oczekiwana aktualizacja gry Minecraft w tym roku będzie już dostępna w ten piątek. 

» więcej
Wyjaśnienia w sprawie Monastyru 2.0

Wyjaśnienia w sprawie Monastyru 2.0

17-01-2012 21:45 | Maciej 'Feniks' Gorczyca | Komentarze: 38
Ignacy Trzewiczek na oficjalnej stronie systemu wyjaśnił szereg kwestii związanych z pojawieniem się drugiej edycji Monastyru.

Nowe wpisy na oficjalnej stronie Monastyru

17-01-2012 10:01 | Maciej 'Feniks' Gorczyca
Na oficjalnej stronie Monastyru w ostaniach dniach pojawiło się kilka nowych wpisów autorstwa Ignacego Trzewiczka. » więcej
Monastyr: Sezon doryjski – drobiny Dorii

Monastyr: Sezon doryjski – drobiny Dorii

02-01-2012 15:15 | Maciej 'Feniks' Gorczyca

Na Oficjalnej stronie systemu pojawił się kolejny wpis autorstwa Ignacego Trzewiczka dotyczący Dorii. Zawiera on porady dotyczące odgrywania Doryjczyka.

» więcej
Ostateczne warianty monastyrowych profesji

Ostateczne warianty monastyrowych profesji

27-12-2011 22:13 | Maciej 'Feniks' Gorczyca
Dzięki wsparciu fanów i bardzo ciekawej burzy mózgów został zakończony proces kompletowania profesji do drugiej edycji Monastyru. Do podręcznika trafiają Mecenas, jako wariant profesji Artysty oraz Rewolucjonista, jako wariant profesji Banity. Tym samym w nowej edycji Monastyru zamiast 9 profesji (jak dotąd) będą 24 profesje. » więcej
Na froncie z Molochem

Na froncie z Molochem

23-12-2011 12:12 | Maciej 'Feniks' Gorczyca
Na stronie Wydawnictwa Portal pojawił się artykuł Piotra Orlińskiego do Neuroshimy, poświęcony tym Bohaterom Graczy, którzy stoją na pierwszej linii walki z Molochem. Artykuł zawiera między innymi dodatkowe sztuczki, cechy z pochodzenia oraz jedną chorobę związaną z długotrwałym udziałem w walkach z Molochem. » więcej
Wyjaśnienie kontrowersji z banitą

Wyjaśnienie kontrowersji z banitą

21-12-2011 22:29 | Maciej 'Feniks' Gorczyca
Na stronie systemu Monastyr pojawiło się wyjaśnienie kontrowersji jakie wywołała wygrana profesji banity w konkursie na profesję do drugiej edycji systemu. » więcej
Monastyr: Raport III – Rzuty

Monastyr: Raport III – Rzuty

21-05-2010 11:15 | Maciej 'Feniks' Gorczyca | Komentarze: 19
Portal przyzwyczaił nas do systemu opartego na 3k20 – jak niektórzy pamiętają, już same założenia i bardziej zrównoważony rozkład wyników miały być lepsze niż ówczesny król rynku d20. Niestety, chciano dobrze a wyszło tak jak zawsze. Gry Portalu spotkały się z gorącym przyjęciem, bardziej wynikało to jednak z niesamowitego klimaty bijącego z każdej karty podręcznika, niż z grywalnej, dopracowanej mechaniki. System wymagał poważnych modyfikacji by sprostać wymaganiom stawianym przez fanów.

Na oficjalnej stronie projektu Monastyr 2.0 pojawił się kolejny wpis Darkena, tym razem wyjaśniający zmiany, jakie zaszły w podstawowych testach umiejętności. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Dodatkowo wszystkich zaniepokojonych stanem forum wydawnictwa Portal informujemy, że trwają już prace nad przywróceniem go do pełnej sprawności, po wczorajszej utracie danych.
Monastyr 2.0 - Raport II: Cechy

Monastyr 2.0 - Raport II: Cechy

15-05-2010 10:19 | Maciej 'Feniks' Gorczyca | Komentarze: 15
"W Monastyrze był pewien poważny problem, który nazwę tutaj problemem armii klonów. Powiedzmy, że chcemy stworzyć dwóch agaryjskich oficerów. Ilość kombinacji którą mogliśmy wyciągnąć z podręcznika głównego to zaledwie 4. Tak, w Agarii są tylko 4 typy oficerów, są tam produkowani seryjnie.

To oczywista bzdura – jednak zauważcie, że problem ten dotyka też postacie pochodzące z tego samego miejsca. Dostajemy do wyboru tylko dwie cechy. Oczywiście, cechy to wyróżnik Postaci Graczy, ale tak duże ograniczenie jest nie do przyjęcia!"


Na stronie drugiej edycji Monastyru pojawił się kolejny wpis autorstwa Darkena, koordynatora prac, tym razem poświęcony zmianom mechaniki tworzenia postaci.

Monastyr 2.0 - pierwsze testy

06-05-2010 01:50 | Maciej 'Feniks' Gorczyca | Komentarze: 3
"Kawaler Diego de la Geva wracając od swojej kochanki potrącił idącego szlachcica i wepchnął go w błoto. Nieznajomy szlachcic nawet nie podając swojego imienia wyzwał Feniksa na ubita ziemię tu i teraz! Diego de la Geva to doświadczony szermierz. Jak oddać to w walce? Zastanawialiśmy się nad tym chwile i nagle zrozumieliśmy."

Na stronie Monastyru pojawił się raport z pierwszych testów systemu umiejętności w drugiej edycji systemu.
Fani pracują nad 2 edycją Monastyru

Fani pracują nad 2 edycją Monastyru

10-04-2010 23:48 | Maciej 'Feniks' Gorczyca | Komentarze: 0
Minął ledwie tydzień od ogłoszenia przez Wydawnictwo Portal prac nad drugą edycją Monastyru, a na spokojnym dotychczas forum systemu pojawiło się 11 nowych tematów i przeszło 200 postów użytkowników z propozycjami zmian. Wydawnictwo wciąż czeka na kolejne pomysły.
Pomóż przy II edycji Monastyru

Pomóż przy II edycji Monastyru

31-03-2010 16:00 | Maciej 'Feniks' Gorczyca | Komentarze: 2
Jak informowaliśmy kilka miesięcy temu, wydawnictwo Portal ogłosiło rozpoczęcie prac nad nową edycją Monastyru. Na forum wydawnictwa został założony specjalny temat, w którym fani systemu mogą zgłaszać uwagi i sugerowane poprawki do poprzedniej edycji. Te cieszące się największym poparciem środowiska fanowskiego zostaną wzięte pod uwagę przy pracach nad drugą edycją.
Ruiny już w druku

Ruiny już w druku

11-02-2010 12:29 | Maciej 'Feniks' Gorczyca
Dodatek Ruiny, szesnasty suplement w linii Neuroshimy, trafił do druku. Zgodnie z zapowiedziami wydawnictwa dodatek będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Jednocześnie na stronie wydawnictwa Portal pojawił się fragment podręcznika w formacie PDF - możecie go pobrać z działu pliki na stronie Ruin. Zapraszamy do lektury! » więcej
Przeciw Pierwszemu Przykazaniu w druku na żądanie

Przeciw Pierwszemu Przykazaniu w druku na żądanie

19-01-2010 18:24 | Maciej 'Feniks' Gorczyca
Zgodnie z informacją od Ignacego Trzewiczka zamieszczoną na forum wydawnictwa Portal, najnowsza przygoda do Monastyru - Przeciw Pierwszemu Przykazaniu będzie dostępna w druku na żądanie. Przewidywana cena dodatku to normalna cena dotychczasowych przygód, czyli 16.00 zł plus koszt wysyłki. Zamówienia będzie można składać mailowo. Za kilka dni wydawnictwo Portal poda na swojej stronie bardziej szczegółowe informacje. » więcej
Marcowy atak Zombiaków na Moskwę

Marcowy atak Zombiaków na Moskwę

07-01-2010 16:08 | Maciej 'Feniks' Gorczyca | Komentarze: 1
Zombiaki 2: Atak na Moskwę To druga część karcianej gry Wydawnictwa Portal. Jak poinformował na swojej stronie Ignacy Trzewiczek, gra ukaże się już w marcu tego roku.

Jak donosi wydawca, rosyjskie zombiaki są ruchliwsze, silniejsze i niepowstrzymanie prą naprzód. Osaczeni ludzie zastawiają pułapki, jeżdżą po zombiakach Kamazem, a przyparci do muru wlewają w gardła Vodkę – na odwagę.
Ruiny już w lutym

Ruiny już w lutym

07-01-2010 16:03 | Maciej 'Feniks' Gorczyca
Jak informuje na swojej stronie Wydawnictwo Portal, nowy dodatek do Neuroshimy ukaże się już w przyszłym miesiącu. Tym razem Michał Oracz, Rafał Szyma, Ignacy Trzewiczek ożywiają krajobraz zrujnowanych Stanów Zjednoczonych. Najważniejszym narzędziem, którego dostarcza dodatek, jest rewolucyjny generator znalezisk. Dzięki niemu gracz podejmuje ryzyko samodzielnej penetracji zdewastowanych budynków i niebezpiecznych okolic. Gracz pochłonięty pozyskiwaniem cennych gambli nie odrywa mistrza gry od prowadzenia scenariusza. Generator jest też przydatny mistrzowi gry, pozwala zapełnić pustkowia konkretnymi lokacjami. W dodatku także: nowa profesja przepatrywacza, poradnik dla poszukiwaczy gambli, nowe pochodzenia i inne materiały. » więcej
Missisipi w ogniu do Neuroshimy

Missisipi w ogniu do Neuroshimy

28-12-2009 16:05 | Maciej 'Feniks' Gorczyca | Komentarze: 6
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Wydawnictwo Portal zamieściło na swojej stronie kolejny prezent dla fanów. Tym razem jest to przygoda autorstwa Rafała 'Multideja' Szymy.

Missisipi w ogniu (plik w formacie pdf) to scenariusz do Neuroshimy rozgrywający się na wodach Wielkiej Rzeki. Zaprojektowany został tak, by jednocześnie stanowić pierwszy odcinek minikampanii oraz samodzielną przygodę. Drugi odcinek ukaże się na stronie Portalu na przełomie stycznia i lutego.
Przeciw Pierwszemu Przykazaniu - scenariusz do Monastyru

Przeciw Pierwszemu Przykazaniu - scenariusz do Monastyru

24-12-2009 16:54 | Maciej 'Feniks' Gorczyca | Komentarze: 17
Czas na niespodziankę dla fanów Monastyru – jest to napisana przez Trzewika kolejna przygoda w linii oficjalnych scenariuszy prezentujących każde z dziesięciu państw Dominium. Po wydanych przed laty Ostatniej Wspólnej Jesieni, Darze Drugiej Siostry, Gambicie Złotego Króla i Wbrew Regułom Wojny, zaprezentowano Przeciw Pierwszemu Przykazaniu, czyli obszerną, 26 stronicową przygodę przenoszącą graczy na ziemie Kary. » więcej

Cold City

08-10-2009 00:20 | Maciej 'Feniks' Gorczyca | Komentarze: 25
Jak podaje Wydawnictwo Portal, kolejną grą w ich cyklu "ambitne RPG" będzie gra Indie Cold City.

Cold City to horror, troszkę w klimacie Z archiwum X, troszkę w klimatach Paranoi, gracze bowiem wcielają się w agentów służb specjalnych działających w powojennym Berlinie i tropiących pozostałości po nazistowskich eksperymentach.

Gra obecnie jest na etapie tłumaczenia.

Pod tym adresem można znaleźć demo gry, więcej o grze można też dowiedzieć się ze strony wydawnictwa Contestedground - pierwotnego wydawcy wersji oryginalnej.