string(15) ""
» Blog » Zielona Wieża
04-04-2012 01:10

Zielona Wieża

W działach: PBF | Odsłony: 384

Witam. Pozwolę sobie na małą reklamę serwisu Zielona Wieżą, gdzie gram w sesje PBF od przeszło 5 lat i ostatnio miałem przyjemność dołączyć do redakcji. Strona przechodzi poważne zmiany i niedługo ruszamy z nową wersję. Na chwile obecną chciałbym jednak wszystkich PBFowiczów zaprosić do udziału w naszych sesjach i zakładania własnych na naszym forum. Grupa z ZW to naprawdę otwarci ludzie, gotowi wprowadza ciekawe rozwiązania do swojego forum na potrzeby użytkowników. Dobrze zatem bez zbędnego przydłużania oto moja skromna reklama serwisu. Serwis Zielona Wieża poszukuje nowych Mistrzów Gry do działu sesji PBF! Prowadzisz sesje PBF lub chciałbyś spróbować swoich sił jako Mistrz Gry? Jeśli tak, serwis Zielona Wieża to miejsce właśnie dla Ciebie. Forum Zielonej Wieży to jedyne miejsce w polskim internecie o tak wysokim procencie zakończonych sesji. Warto podkreślić słowo zakończonych, nie przerwanych. Na chwilę obecną w archiwach serwisu znajduje się czternaście poprowadzonych od początku do końca sesji PBF. Wszyscy prowadzący i grający wiedzą, że jest to prawdziwe osiągnięcie. Wisienką na tym torcie jest trwająca niemal 3 lata "Ogień i Młot", sesja w skład której wchodzi ponad 3660 wpisów graczy i Mistrza Gry. Dodatkowo forum Zielonej Wieży szczyci się tym, że technicznie jest doskonale przygotowane do rozgrywania tego typu sesji. Dzięki indywidualnym modyfikacjom w kodzie, gracze i Mistrzowie mają tu wiele niezbędnych narzędzi do prowadzenia sesji. Warto zwrócić szczególną uwagę na system kart postaci, które każdy użytkownik może stworzyć na forum. Karty te są następnie podpinane do tematu z sesją i pojawiają się przy awatarze w każdym poście gracza w temacie danej sesji. W ten sposób zarówno gracz, jak i Mistrz Gry będą mieli do niej szybki i łatwy dostęp. Co więcej — jeżeli nie chcesz się dzielić kartą z innymi, możesz ją ukryć (dzięki czemu tylko ty i MG będziecie mieli do niej dostęp). Znacząco ułatwia to rozgrywkę! MG nie musi się głowić nad zapisywaniem adresów kart postaci, wystarczy, że spojrzy na post gracza i już ma wszystkie potrzebne o jego postaci informacje. Na chwile obecną forum dysponuje zestawem szablonów kart dla następujących systemów: Jest też dostępna czysta karta na notatki, dla systemów autorskich lub do tworzenia notatek w sesji. W przyszłości nie wykluczone jest powstanie dodatkowych kart postaci dla innych systemów, jeżeli będzie zapotrzebowanie wśród graczy. Dysponujemy także generatorem kości, który z pewnością docenią wszyscy Mistrzowie, którzy podczas odpisywania szybko muszą rzucić kością. W przyszłości powstanie również w pełni rozwinięta wersja generatora rzutów, pozwalająca na zapisywanie wyników jak i ukrywanie rzutów przed wszystkimi poza MG. Jeżeli jesteś zainteresowany grą PBF, lub zwyczajnie chcesz porozmawiawszy o fantastyce i grach fabularnych, zapraszamy na nasze forum.

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
+2
Sądzę, że gdybyś nie napisał tego w formie szeleszczącej reklamówki, to bym przeczytał do końca.

Na lastinn.info jest prawdopodobnie więcej rozegranych w pełni sesji.
04-04-2012 02:50
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
No ale ZW ma jedną zaletę - tam nie ma problemu z sesjami "kontrowersyjnymi", co nie, Feniks? :P
04-04-2012 03:11
Grom
   
Ocena:
0
A jakie to kontrowersje?
04-04-2012 06:25
Feniks
   
Ocena:
0
Na lastinn.info byc moze i jest wiecej zakonczonych ale stosunek zskonczonych do przerwanych jest tam o wielele nizszy niz na ZW.
04-04-2012 08:10
   
Ocena:
+3
Jezu kamulec, ale z ciebie maruda
A notka genialna!
Grom. Była sesja o graniu islamskimi terrorystami
Za last inem nie przepadam. Sesja to nie powieść.
04-04-2012 12:31
nimdil
   
Ocena:
0
Dodam, że d20stkowe karty są oparte na jakimś przedwiecznym otwartym kodzie natomiast pozostałe to juz autorskie produkcje, z wyciętymi grafikami z PDFów i takie tam.
04-04-2012 14:20

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.