string(15) ""
» Blog » Polska Mentalność
11-12-2013 22:52

Polska Mentalność

W działach: Gry Komputerowe, Polacy | Odsłony: 732

W ostatnich czasach bardzo polubiłem w granie w komputerowe gry Indie(Kerbal Space Station, Mincraft, Planet Explorers i jeszcze kilka innych). Jak to z grami Indie nie mają one zbyt silnego zaplecza poradników ani też nie ma za wiele o nich recenzji. Więc poszukałem sobie kilku recenzji, co ciekawiej brzmiących gier na Steamie. 

 

90% wyników poszukiwania polskiego internetu odesłało mnie do stron, z całkiem dobrze zapowiadającą się recenzją, tylko po to, żeby po 2 paragrafach dostać wiadomość wyślij smsa, za 2.5zł aby przeczytać resztę. I wcale by mnie to nie irytowało, gdyby nie fakt, że poza tym smsem, pop-up filtr zablokował dwie otwierane strony, i delta search engine próbował się zainstalować na moim komputerze. Te same wyniki w angielskojęzycznej sieci odesłały mnie do ładnie napisanej, recęnzji, nic mi się nie instalowało na komputerze, nikt nie chciał ode mnie smsa, a reklama na stronie była dyskretna i związana z tematyką serwisu, na tyle, że aż mnie zainteresowała i kliknąłem. Niestety Polska pazerność sprawiła, że zamiast zarobić kilka groszy i regularnego użytkownika serwisu, polski internet odrzucił mnie po raz kolejni. 

 

Podobna sytuacja miała miejsce z na youtube. Oglądam dużo Let's Play z różnych gier i też natknąłem się na kilka miejsc, gdzie nasi rodacy są mega nachalni z wypychaniem subskrypcji. Filmik, może nie byłby zły, ale chmurka z odnośnikiem do subskrypcji jest niemal centralnie na samym środku, zaraz pojawiającej cię, co 2 minuty chmurki, do jakiejś sieci sklepów. Kompletnie zepsuło mi to oglądanie filmików i wywarło wręcz przeciwny efekt. Czy na prawdę w Polskim internecie nie da się zarobić w zachodnim stylu, bez aż takiej nachalności na wydojenie z pieniędzy? 

4
Notka polecana przez: earl, oddtail, R.G, Reckles
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
0

Nie zdziwiłbym się gdyby okazało się, że się nie da. Niektóre zagraniczne kanały youtubowe pozwalają autorom żyć na przyzwoitym poziomie wyłącznie z filmików przy ilości subów/wyświetleń 5-10 krotnie mniejszej niż niektóre kanały polskie, które narzekają, że na tubie nie ma pieniędzy. Nie znam rynku, ale nie zdziwiłoby mnie gdyby różnice w $ między krajami były znaczne. 

11-12-2013 22:59
~Neo

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
gdyby korpo dawały zarobić jak w UE to byś nie miał takich problemów. A że jesteśmy targiem niewolników Europy to musimy klikać.
11-12-2013 22:59
Krzyś
   
Ocena:
0
~Kuźniar

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ty tak poważnie Krzycho? Że to niby Elita Polskich Oligarchów Medialnych ?

"Prawie jak Darken"
12-12-2013 05:27
Sznurek44
   
Ocena:
0
Ach, legendarne 2,5 za przeczytanie całości artykułu ;) Dlatego ja również korzystam z anglojęzycznych stron, które w 95% mają dużo więcej contentu (np. mój ulubiony uesp z uniwersum TES).
12-12-2013 07:46
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Uciekinier do UK nie ma prawa komentować polskiej mentalności. Nie jesteś już prawdziwym Polakiem!
12-12-2013 10:01
~Milord&Milioner

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ale co ? Że te Jan "Czarny Paladyn" Kowalski i Adam "Khatan_Bogu_Chwała" Dąbrowski i Wojciech "grhrhrgrg" Wódecki to jakieś eksperty na miarę Darkena?
Bo ja tam widzę tylko jednego Kuźniara znanego w sieci.
"Nie jesteś już prawdziwym Polakiem!"

PS. Piję więcej więc jestem.
12-12-2013 10:09
oddtail
   
Ocena:
0

Mały nitpick odnośnie notki: przymiotnik od nazwy kraju "polski" nie jest pisany wielką literą.

Poza tym się zgadzam. Tak, na pewno wydam 2,50 PLN za JEDEN artykuł... myślę, że to jednak kwestia chciwości a nie lokalnych warunków. Czy może raczej błędne koło. "nikt nie płaci za te SMSy, zobaczcie jakie mamy niskie zyski! Pomyślcie, co by było gdyby NIE było tych trzech SMSów miesięcznie! Bylibyśmy zrujnowani. ZRUJNOWANI!!!"

12-12-2013 10:10
Feniks
   
Ocena:
0

No właśnie o tą chciwość mi się rozchodzi. Lepiej jest sprzedać 10 artykułów za 0.20 zł niż 1 za 2 zł. Gdyby ceny były przyzwoite to i ludzie by zostali. Poza tym, gdyby np. strona była nie płatna to miałaby o wiele większą ilość wejść, więc ta reklama która próbuje się wyświetlić przyniosłaby odpowiednio większy zysk. zbudowanie jednak kilku set tysięcy wejść miesięcznie to jednak sporo pracy, no ale w Polsce każdy chce milionów już teraz, zaraz i jeszcze ma pretensje, do ludzi, że jak kim prawem idą oglądać taniej, gdzie indziej :D

12-12-2013 10:48
Senthe
   
Ocena:
+3

Ojtam ojtam. Ktoś przecież musi wysyłać te wszystkie SMSy premium i kupować zdrapki. Jako że gry komputerowe są rozrywką popularną wśród mas, domyślam się, że te recenzje są skierowane do tępych nastolatków śmiało wydających pieniądze rodziców na głupoty. Wcale się nie zdziwię, jeśli tak naprawdę jest z nich spory dochód. 

12-12-2013 11:24
Sznurek44
   
Ocena:
0
Jak zbroja dla konia w Oblivionie :)
12-12-2013 17:06
Reckles
   
Ocena:
0

Krążą słuchu że na tzw. LET's PLAY w You Tube nie będzie się już zarabiało. YT wprowadza zmiany, które zablokują możliwość zarobku na tym (głównie filmiki przedstawiające single playera). Co za tym idzie zostaną tylko prawdziwi zapaleńcy, którzy robią to dla hobby. Sprawa nie jest jeszcze do końca jasna. 

13-12-2013 13:56
Feniks
   
Ocena:
0

Plotki mocno przesadzone. Z tego, co sprawdzałem w tej sprawie, to nowy algorytm skanujacy prawa autorskie był błędny. Youtube już pracuje nad jego poprawką. 

13-12-2013 21:55
Gawk
   
Ocena:
+1

Słabo, bardzo słabo. Ja bym to określił dosadnie, ale zaraz jakiś aparat inkwizycyjny by mnie zabanował. My tu mówimy o recenzji? Serio? Recenzje można olać. Zabawniej jest z solucjami, bo takowej szukasz z nadzieją, że będzie kompletna, a po zapłaceniu tych trzech zeta okazuje się, że dostajesz to, co już wiesz, albo absolutne minimum.

 

Mnie osobiście recenzje nie martwią. Gorzej z legalnym złodziejstwem, bo odnośnie opłaty, to zostajesz jawnie poinformowany. śmieszniej jest ze stronami, które generują ukryte koszta, wprowadzając uzytkownika w błąd, czyli łamią polskie prawo z ttułu oszustwa, co jest ścigane z urzędu, ale nikogo to nie obchodiz. Nawet UOKiK jakoś nie pali z widłami na te procedery. Pobieraczek, to inna historia, ale teraz masz od groma stron z loadingiem czy video, które cię potrafią brdzo ładnie przekierować na płatne strony, dodatkowo z trojanami i keylogerami. A w prezencie za SMS, dzięki któremu możesz obejrzec film (uyskać dostep do treści), dostajesz suba na fona, za który płącisz za każdy ortzymany SMS, dopóki tego nie wyłączysz. A oczywiśćie jak się to wyłącza, nigdze nie idzie znaleźć.

 

Ja się naciąłem raz. Chciałem obejrzeć sobie serial w necie. Znalazłem stronkę. Płatna. Ale większość była taich, a pomyślałem, że jak w jakości HD i bez zacięć, wszystko fresh and fine (jak zapewniano w reklamach), to sobie zapłacę te 5zł. Oczywiście 5zł było przelewem, bo przez SMS było 45zł, o czym nie było informacji. Ale myślę, wybuliłem te 45zł, to przynajmniej sobie sprawdzę, zanim urwę komuś łebprzy samej rzyci. więc się elegancko loguję, wciskam play, i co się okazuje? Okazuje się dopiero już po zapłacie, że ta stronka nie ma niczego u siebie (jakzapewniali, że mają), a jedynie żałosnie rpzekierowują linkami bóg wie gdzie, i za ich działanie odpowiedzialności nie biorą. Po pięciu próbach odpalenia filmu, które zakończyły się fiaskiem (w tym jednym trojanem), wystosowałem prosty, acz wielce fikuśny mail do administracji tego %*$E&(%$^%^. W odpowiedzi oczywiśćie otrzymałem groźby, że mnie poadzą za zniesławienie, na co oplułem monitor śmiechem. dostałem też delikatną naganę, że to ja źle zrozumiałem.przeczytałem regulamin ite pe, i te de. Wobec czego wystosowałem sobie kolejny mail, już nie tak bardzo delikatny, żądajac zwrotu kosztów i rezygnację z tej "usługi", bo jak nie, to im łeb urwę w sądzie. Na co mi ta urocza pani (tak siębynajmniej mianowała kobietą) odpisała, że ponieważ są rzetelną firmą i w ogóle super lajt słit hi-fi, to mi łaskawie pieniądze zwrócą. I zwrócili. Choć wtedy chętnie bym im te pieniądze wsadził w odpowiednie miejsce, by zobaczyć, jak ci rzetelni i uczciwi ludzie dławią się swoimi wymiocinami.

 

Po tym jakże uroczym wydarzeniu, omijam podobne okazje szerokim łukiem i nie próbuję nawet nigdzie się rejestrowac, jeśli to jest płatne.

 

 

14-12-2013 06:35
earl
   
Ocena:
+2

Ciesze się, że nie jestem jedynym na Polterze który oglada let's playe, bo już myslałem, ze robią to jakieś niemoty, które nie wiedzą jak przejść daną gre, co mi się akurat często zdarza.

18-12-2013 12:38
Feniks
   
Ocena:
+1

Let's Play'e oglądam niemal częściej niż telewizję, nie tylko na potrzeby edukacyjne ale też dla czystej rozgrywki. Podonie jak z meczami starcrafta, nie grałem w grę już chyba z rok, a lubie pooglądać profesjonalnych graczy. 

18-12-2013 16:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.