» Blog » Dlaczego Polter cenzuruje newsy?
15-05-2010 19:25

Dlaczego Polter cenzuruje newsy?

W działach: Polter | Odsłony: 4

Miarka się przebrała i czas to opisać w blogu.

3 raz od czasu startu prac nad Drugą Edycją Monastyru moje newsy zostały ocenzurowane na tej stronie. Wysłałem do redakcji news dokładnie 10 minut po tym jak powstała strona Monastyru 2.0 był ładny zawierał dwa akapity opisujące czym się będzie strona zajmować, kto ją prowadzi i dlaczego włąśnie on a nie nikt inny. O współpracy z Portalem itd. zamiast tego pojawił się wpis

"Ruszyła oficjalna strona projektu Monastyr 2.0. Strona ma w przyszłości informować o postępie prac nad nową edycją systemu. Koordynatorem projektu jest Jacek 'Darken' Gołębiowski."

Moderacja zaś wysłał mi taka oto wiadomość.

"Usunąłem Twojego newsa o stronie Monastyr 2.0 - została już wrzucona wieść Kaduceusza na ten sam temat. Pomimo, że Twój news był dużo bardziej wyczerpujący, nie ma sensu dublować wiadomości, zwłaszcza w ciągu tak krótkiego czasu. "

Zabawne zważywszy na fakt, że mój news był wysłany jako pierwszy.

Ścierpiałem to nie doszukując się złej woli w redakcji, której kiedyś sam byłem członkiem. Jednak 2 tygodnie i 2 newsy później, wciąż jestem cenzurowany.

Z każdym wpisem o raportach na stronie www.monastyr.pl ,przypominam o tym, że wszyscy fani mogą brać udział w tworzeniu drugiej edycji i zapraszam ich na forum oficjalne forum Wydawnictwa do dyskusji i z każdym newsem moderacja z uporem maniaka to zaproszenie wycina. Czy to tak boli, że ktoś w Polsce robi dobre gry RPG, czy to naprawdę tak ciężko zlinkować forum wydawcy aby ludzie mogli sobie wejść i poczytać dyskusje.
Wiem, że nowy pomysł na Polter.pl to bycie mega profesjonalnym i nie zaprzątanie sobie głowy byle gównem jak jeden z 4 rodzimych systemów RPG w Polsce o aktywnej linii wydawniczej, ale może nadszedł czas się opamiętać?

Od dziś będę kopiował wszystkie moje newsy i jeżeli zajdą jakieś zmiany wklejał tutaj aby fani mogli zauważyć, co zostało usunięte bezmyślną ręką cenzora.

Komentarze


rincewind bpm
   
Ocena:
+18
Kilka minut po tym, jak ty wysłałeś swojego newsa, podesłał go także Bajer, nasz redaktor. Skasowałem newsa Bajera, podesłałem mu przeprosiny, puściłem twojego.

Newsów na temat tego, że można pomagać w pracy na forum, było już kilka (tu czy tu). Nie ma sensu o tym przypominać za każdym razem: to tak jakbyśmy np. pod każdym newsem o dedekach przypominali, że hej, my też mamy forum na ten temat!

Ukazał się nowy raport i to jest news, więc puszczamy. Sam fakt, że forum Monstyru wciąż istnieje, nie jest powodem, by o tym newsować, nieprawdaż?

Twoje newsy często ukazywały się w innej formie, niż je podsyłałeś, ponieważ często gruntownie wymagały poprawek językowych i ortograficznych. Każda moderacja takiego newsa to kilka minut roboty :)

Niemniej dzięki za współpracę i życzę powodzenia w świecie rządzonym przez Spiski.
15-05-2010 19:46
Feniks
   
Ocena:
+1
Pewnie nawet sporo osób, co nie zmienia faktu, że nie powinno się ograniczać fanom dostępu do ważnych informacji, z powodu własnych upodobań w stosunku do piszącego.
15-05-2010 19:46
rincewind bpm
   
Ocena:
0
Nie ma "ograniczania fanom dostępu do ważnych informacji".

Przez cały dzisiejszy dzień wchodząc na poltera widzisz newsa o raporcie.

Pozwól, że się zacytuję:

Ukazał się nowy raport i to jest news, więc puszczamy. Sam fakt, że forum Monstyru wciąż istnieje, nie jest powodem, by o tym newsować, nieprawdaż?

Jak często twoim zdaniem powinniśmy informować, że prace wciąż trwają i Portal wciąż czeka na sugestie? Raz na miesiąc? Raz na tydzień?
15-05-2010 19:50
malakh
   
Ocena:
0
nie powinno się ograniczać fanom dostępu do ważnych informacji

Z każdym wpisem o raportach na stronie www.monastyr.pl ,przypominam o tym

O ile fani Monastyru nie cierpią na chroniczną sklerozę, nie ma sensu w kółko powtarzać tej samej informacji;)
15-05-2010 19:51
~Dziki Dzik

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"Twoje newsy często ukazywały się w innej formie, niż je podsyłałeś, ponieważ często gruntownie wymagały poprawek językowych i ortograficznych. Każda moderacja takiego newsa to kilka minut roboty :)"

To mnie zmusza do zastanowienia, co taka osoba robiła przez te wszystkie lata w redakcji serwisu.
15-05-2010 19:51
rincewind bpm
   
Ocena:
0
"To mnie zmusza do zastanowienia, co taka osoba robiła przez te wszystkie lata w redakcji serwisu."

Nie licząc jakichś skrajnych przypadków, nie selekcjonujemy tekstów ze względu na język. Od tego mamy redakcję, czasem podwójną, żeby doprowadzić to do porządku :)

Za moich czasów nie odrzuciliśmy żadnego tekstu tylko z powodu liczby błędów.
15-05-2010 19:54
~Dziki Dzik

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"Od tego mamy redakcję, czasem podwójną, żeby doprowadzić to do porządku :)"

Właśnie pytam czemu teksty osoby, która przez kilka lat pracowała w tej redakcji potrzebują żeby to doprowadzać do porządku.
15-05-2010 19:57
M.S.
   
Ocena:
+9
Bo jedni są od pisania tekstów, a inni od ich redagowania.
15-05-2010 19:59
Feniks
   
Ocena:
0
Myślę, że ta linijka o tym, że na forum wciąż pojawiają się nowe tematy, a raporty to nie są jakieś moje i Darkena wymysły nikogo by nie zabolała. Na martwym dotychczas forum pojawiła się więcej wpisów tygodniowo niż na forum poświęconym monastyrowi na polterze w ciągu ostatniego roku. Myślę, że o tym warto informować.
15-05-2010 20:03
M.S.
   
Ocena:
0
No bez żartów. Mamy informować, że forum działa? Może mamy inne wyobrażenia o forach, ale dla mnie to żadna sensacja. Istnieje coś takiego jak selekcja materiału. Nie można informować o każdej pierdółce.

PS: O dwa "myślę" dałeś za dużo.
15-05-2010 20:08
malakh
   
Ocena:
+8
A nie uważasz, że zamiast ogłaszać, że zawiązano przeciwko tobie spisek, łatwiej byłoby napisać do Rice'a: "Ej, słuchaj, moglibyście nie wycinać tego kawałka o forum z moich newsów? Zależy mi na tym;)"

I kropka. Człowieku, parę lat pracowałeś w tej redakcji. Tak trudno napisać do tych ludzi i spokojnie coś załatwić?
15-05-2010 20:08
Feniks
   
Ocena:
0
Właśnie dlatego, że kilka lat pracowałem w redakcji wiem, że tak trudno napisać do tych ludzi i coś załatwić. Napisałem, że nie podobało mi się wycięcie mojego newsa o założeniu strony, nie przyniosło to rezultatu więc pisze tutaj.

M.S. przecież nie zakładam nowego newsa, P: "Forum działa i ma się dobrze", tylko przy okazji newsa o powiązanej tematyce, zapraszam fanów do dalszej dyskusji. Czy to rzeczywiście aż taka zbrodnia, żeby nasyłać na mnie cenzora?
15-05-2010 20:15
M.S.
   
Ocena:
0
Czy to rzeczywiście aż taka zbrodnia, żeby nasyłać na mnie cenzora?

Czy to rzeczywiście sprawa takiej wagi, żeby wyzywać redakcję od cenzorów, co - jak wiadomo - najlepiej się nie kojarzy?

Zrozum, to jest pierdoła. Informowanie o tym w każdym newsie wyglądałoby to po prostu śmiesznie.
15-05-2010 20:18
malakh
   
Ocena:
0
Patrz, ja pracuję od końca 2007 i empirycznie stwierdziłem, że z tymi ludźmi da się wszystko normalnie załatwić.

Napisałem, że nie podobało mi się wycięcie mojego newsa o założeniu strony, nie przyniosło to rezultatu więc pisze tutaj.

I otrzymałeś rzeczową odpowiedź. Nikt ci nie napisał, żebyś spadał na drzewo. Moderator odpisał ci, że ktoś cię uprzedził.

Złą wolę i uprzedzenie widzę wyłącznie z twojej strony. "Nie robią po mojemu?! Spisek! Cenzor! Bezmyślność!".

Któryś z modów ci ubliżał? Bo ty ich wyzywasz.

No ale po co rozmawiać jak z ludźmi...? Lepiej wmawiać światu, że Złe Polteru chce cię zjeść;p

Serio, "Use PW/gg/e-mail, Luke".

---edit---

Zrozum, to jest pierdoła. Informowanie o tym w każdym newsie wyglądałoby to po prostu śmiesznie.

Fakt, to jest pierdółka. I dlatego tez jestem pewien, że gdyby Rince otrzymał wiadomość o treści podobnej do sugerowanej przeze mnie, przymknął by na to oko.
15-05-2010 20:20
Feniks
   
Ocena:
0
Jak pracowałem w redakcji polter.pl i pod prawie każdym newsem pisałem "przypominam, że jeżeli macie podobne pomysły to wciąż czekamy na wasze teksty i materiały", wtedy nikt tego nie wycinał i śmieszne nie było. Czemu nagle jest inaczej?
15-05-2010 20:21
earl
   
Ocena:
+2
Czytając takie blogi można dojść do dwóch przeciwstawnych wniosków:
1) atmosfera w redakcji jest taka niedobra i niesprzyjająca pozytywnej pracy i rozwojowi portalu, że różni dawni redaktorzy się z niej wycofali (i wycofują) i teraz ją krytykują za dawne (i obecne) błędy i wypaczenia
2) dawni redaktorzy nie byli tacy świetni i widząc, że nie mają szans na dalsze istnienie w gronie redakcyjnym, wycofali się a teraz dają upust swoim frustracjom.

Myślę, że wnioski każdy wyciągnie sam.
15-05-2010 20:22
malakh
   
Ocena:
0
@ Feniks

Wtedy na portalu, na którym pracowałeś, rekrutowałeś nowych twórców artykułów.

Teraz na tym portalu chcesz promować zewnętrzną stronę w każdym newsie. Polter to nie tablica ogłoszeń., gdzie bez konsultacji można przyklejać, co się chce.

Niemniej zapewne jedna wiadomość rozwiązałaby sprawę po twojej myśli.
15-05-2010 20:26
Feniks
   
Ocena:
0
Przecież nie promuje tam strony poświęconej fantastyce tylko Wydawnictwo produkujące grę RPG, z tego co się orientuję to linkowanie stron i forum wydawnictw nie jest sprzeczne z regulaminem, a wręcz pożądane. I tak jak wtedy rekrutowałem nowych autorów tak i teraz rekrutują nowych współpracowników w tworzeniu Monastyru, więc różnicy w tym nie ma żadnej.
15-05-2010 20:29
Darken
   
Ocena:
+1
To nie jest pierwszy taki przypadek. Polter moderuje newsy zależnie od osoby która sobie spojrzy na dany news.

Nie ma żadnego spisku. Są tylko pojedyncze decyzje osób.

Te pw mnie o tyle bawi, że na serwisie tej wielkości z profesjonalnym podejściem do rzeczy mam pisać na prv do kogoś. To łatanie dziury a nie rozwiązywanie sedna problemu.
15-05-2010 20:34
malakh
   
Ocena:
0
z tego co się orientuję to linkowanie stron i forum wydawnictw nie jest sprzeczne z regulaminem

A wyobrażasz sobie, żebym ja u siebie w każdym newsie wrzucał podobne teksty, zachęcające do odwiedzania stron różnych wydawnictw?
15-05-2010 20:34

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.