» Blog » Moja Avangarda
29-06-2011 20:45

Moja Avangarda

W działach: Konwenty | Odsłony: 0

Na tegoroczną Avangardę przygotowuję cztery punkty programu. Wyjątkowo występuję bez Żony, ale subskrypcje na nocne jedynki w Monastyr są już zamknięte. Zamiast tego zapraszam na prelekcje:

- Narzędzia mroku: wojna elektroniczna w II WŚ
czwartek godzina 21 sala P2
Wszyscy wiedzą, że radary pomogły wygrać Bitwę o Anglię. Wszyscy wiedzą, że Polacy mieli wkład w złamanie Enigmy. Ja chciałbym mówić o tych sprawach, o których nie wszyscy wiedzą. Będzie o tym jak oboje i cygara walczyły z bohaterami Wagnera. Nie zabraknie też angielskich sopranistek, przebiegłych nazistów i paskudnych samolotów. Powiem też o tym dlaczego H2S nie powinno się wlewać do wody i o tym jakie znaczenie dla współczesnej awiacji mają zabawki sprzed sześćdziesięciu lat.

- Ostrzeżenie Mirandy: O prowadzeniu w konwencji policyjnej
piątek godzina 18 sala P1
Seriale policyjne to świetne źródło pomysłów na sesje. Na mojej prelekcji dowiecie co warto oglądać, co warto czytać i jak dany materiał przekuć na konkretne patenty. Od krótkich epizodów, ubarwiających inny scenariusz po rozbudowane kampanie policyjne. Zdradzę też źródła inspiracji - filmowe, książkowe i popularnonaukowe.

- Rozpoznanie jest jak seks
piątek godzina 21 sala P2
Rozpoznanie jest jak seks. Nawet jeśli jest kiepskie to i tak lepiej niż gdyby go wcale nie było. Na tej prelekcji będziecie mieli szansę poznać różne formy rozpoznania stosowane w XX wieku i ich sposoby adaptacji w nowoczesnych planszówkach historycznych. Nigdy wcześniej okłamywanie żon, kolegów i żon kolegów nie było takie fajne!

- Gramy na serio
sobota godzina 19 sala P2
Większość gier komputerowych lub planszowych jest osadzona w jakiejś tematyce. Część gier porusza tematy bardziej aktualne, bardziej istotne czy zwyczajnie bardziej drażliwe. Chciałbym przybliżyć Wam kilka mniej lub bardziej znanych tytułów gier politycznych, społecznych i ekonomicznych, które mają ambicję wyjścia poza czysty eskapizm głównego nurtu. Mam nadzieję, że przy Waszym współudziale uda nam się stworzyć krótką listę gier zaangażowanych.

Pierwsza i trzecia koncentrują się na historii i wargamingu. Druga jest typowo erpegowca. Czwarta, najszersza, dotyczy kilku przejawów ludologii, które mnie ostatnio zaciekawiły. Jeśli coś Was szczególnie interesuje lub macie ochotę usłyszeć o czymś konkretnym (np. o Waszym ulubionym serialu) - komciujcie.

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.