» Blog » Kichowo
12-12-2006 11:51

Kichowo

W działach: Fizyka, Planszówki | Odsłony: 2

Kichowo
Nie dostałem stypy. Zmienili system liczenia i moją kasę zgarnęli informatycy. Co najciekawsze ja mam średnią 4,5 zaś informatycy 4,0. Nic to - wracamy do korepetycji. Akurat semestr w szkołach średnich się kończy, zagrożenia z fizyki się pojawiają - więc na miejscu pojawiam się również ja.

Zaczynam cieszyć się z indywidualnego toku studiów na chemii. Pani z grupy Lotos (paliwa) zaprosiła mnie na praktyki. Mam ciężki dylemat - ciekawa i dość dobrze płatna praca, czy ciekawy i ubogi doktorat? Póki co jestem na 4 roku, zostały mi 3 okazje na wybieranie sobie przedmiotów. Muszę ułożyć profil swoich studiów pod kątem potencjalnego pracodawcy. Na pewno będę zajmował się elektrochemią i chemią fizyczną.

Ostatnia bytność u Jedynej, zakończyła się partią w Caylusa. Grałem dopiero po raz drugi, gra zaczyna mnie wciągać. Podobnie jak w innych german style, każda kolejna partia jest lepsza od poprzedniej. Caylus to klasyczna ekonomia z silnym wątkiem optymalizacyjnym. Mniej jest abstrakcyjnego liczenia a'la WN, więcej planowania. Partia trwała 150 minut, przebiegała przy doskonałej herbacie i w miłym otoczeniu herbaciarni "Anastazja". Jeżeli dla kogoś WN jest zbyt suche i arytmetyczne, a pomimo to ma ochotę na grę ekonomiczną - to polecam Caylusa.

Zbliżający się Sylwester inspiruje mnie do napisania kilku słów odnośnie zimowego namiotowania. Pominąwszy ostatni rok, poprzednie pięć imprez polegało na walce z mrozem i śniegiem. (Nie)stety poznanie Jedynej mocno mnie uczłowieczyło i hipotermia nie wydaje się już tak pociągająca.

Jeżeli ktoś ma ochotę chętnie opiszę kilka moich wypraw. Na dobry początek - zdjęcie!
0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Gruszczy
   
Ocena:
0
U mnie tez informatycy maja stypendium za nizsza srednia, niz dajmy na to stosunki miedzynarodowe. Jak z fizyka jest, nie wiem. Ale to naturalne. Gdyby byl taki prog, jak na SM, to stypendium by u nas dostawaly 3 - 4.
12-12-2006 14:20
Seji
    Zima
Ocena:
0
Tak, napisz :). Prooooosze :)
12-12-2006 15:09
Repek
    E, to...
Ocena:
0
...jeszcze nic. Na polonistyce nauczycielska ma stypendia od 4,5, a u mnie na edytorstwie dziewczyny dopiero od 4,9 dostały. Miło, nie? Wszystko przez to, iż uznano, że każdy kierunek liczy się osobno. I nie ma znaczenia, że na mniejszym kierunku średni poziom jest wyższy...:) [ładne zdanie btw]

Pozdrówka
12-12-2006 15:43
Ezechiel
    Niech Wam będzie
Ocena:
0
Zgodnie z prośbą na blogu pojawią się wspomnienia z moich poprzednich wyjazdów zimowych. Mam na koncie 2 lekkie hipotermie i 2 randki z GOPRem. Niezły wynik jak na 15 nocy poniżej -15C. ;-)

Problem polega na tym, że nasza informatyka to odpady, jedna z zapychających specjalności Fizyki. Nie jest to ETI, tylko Informatyka w Fizyce. Damn!
12-12-2006 16:12

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.