» Blog » Druga młodość
04-05-2011 19:22

Druga młodość

W działach: Książki | Odsłony: 0

Przed chwilką na książkowym poszedł mój tekst na temat korzeni współczesnego SF. Praca nad tekstem zajęła mi równiutko miesiąc (trzy zwrotki, w tym jedna większa), bo zależało mi wyjątkowo na jakości tekstu.

Z jednej strony czuję się jak debiutant, bo spora ilość pracy (w wyniku której wypączkował jeszcze jeden tekst) spowodowała nadmierne (jak na mamuta) zaangażowanie emocjonalne. Jako stary mamut tekśćiarski wiem, że nadmierne przywiązanie do tekstu kończy się wyłącznie rozczarowaniem.

Z drugiej strony nie umiem nie pisać emocjonalnie, gdy piszę o mojej ulubionej klasycznej SF. Tym bardziej, gdy jako docelowego Czytelnika wyobrażam sobie miłośnika nowszych odmian (Dukaja czy new weirdów).

Świadomość tej dychotomii bawi mnie niesamowicie. Ciekawi mnie tylko ilu starych redów też tak ma - gdy do pisania nowych "zaangażowanych" tekstów może skłonić wyłącznie stary sentyment.

Komentarze


von Mansfeld
   
Ocena:
0
Miło przeczytać. Co prawda swoje na Polter już miałem szczęście rzucić, ale pewnie kiedyś także najdzie na mnie podobna nostalgia, gdy za n-lat zacznę pisać coś, do czego podejdę emocjonalnie. ;)
04-05-2011 19:42
beacon
   
Ocena:
+3
@Ezechiel

Pisz częściej o esefach, brakuje autorów z Twojej działki i piszących z taką skrupulatnością.
05-05-2011 00:28
Albiorix
   
Ocena:
0
Polecam tą notkę bo nie mogę polecać artykułu a dobrze mi się go czytało :)
05-05-2011 14:34

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.