» Blog » Setting w 500 słów - Kod 5
20-09-2010 10:58

Setting w 500 słów - Kod 5

W działach: RPG | Odsłony: 1

No dobrze, to damy sobie spokój z pomrocznością jasną i tajemniczością. Drugi setting to taki, w którym od dawna chciałbym zagrać: humorystyczny system o szpiegach, tylko jakoś nikt takiego nie napisał. Postanowiłem więc wymyśleć własny.

KOD 5 - mini setting szpiegowski o walce wywiadów. Wśród inspiracji znajdzie się Paranoia, gra wideo Evil Genius, i wiele filmów komediowych parodiujących Jamesa Bonda - od Get Smart (klasycznej serii komediowej, nie ostatniego remake'u), po Austina Powersa.

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
0
"No dobrze, to damy sobie spokój z pomrocznością jasną i tajemniczością. Drugi setting to taki, w którym od dawna chciałbym zagrać: humorystyczny system o szpiegach, tylko jakoś nikt takiego nie napisał."

I na tym mógłbyś skończyć. Nie twierdzę, że to, co napisałeś jest złe. Nadaje się do poprowadzenia sesji. Tyle, że koncept polega na "humorystycznym systemie o szpiegach", a nie szczegółach realizacji, które w takim skrócie można dopisać sobie bardzo szybko, od razu dostosowując pod konkretną sesję. Obawiam się jednak, że brak takiego systemu nie wynika z oryginalności pomysłu, lecz niewielkiej liczby MG zdolnych do solidnego prowadzenia w realiach lat 60 bez poświęcenia znacznego nakładu czasu na samokształcenie.
21-09-2010 02:36

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.