Pamięć zwana imperium
string(15) ""
» Blog » Przeprosiny
18-08-2013 10:34

Przeprosiny

Odsłony: 1069

W związku z niewłaściwym postępowaniem, wytkniętym mi przez Pana Rafała Olszaka pod adresem: http://roboticarpg.blogspot.com/2013/08/jak-dziaa-konkurencja-w-branzy-rpg-w.html chciałbym oświadczyć:

Po pierwsze, wystawiona przeze mnie ocena była wynikiem przypadkowego kliknięcia. Podobna sytuacja zdarzyła mi się przy czytaniu recenzji "Almanachu Superbohaterów", którego trzy rozdziały były mojego autorstwa. Jedyną sprawiedliwą opcją (ponieważ nie można cofnąć wystawionej oceny) przed przeczytaniem podręcznika, było według mnie kliknięcie na '5'. Skoro Pan Olszak nie uznaje tego za uczciwe, zmieniłem ocenę, na jedyną, którą, opierając się na naszych poprzednich wzajemnych kontaktach, uznałby za sprawiedliwą.

Po drugie, przyznaję, nie przeczytałem podręcznika "Combat Zone". Wystawienie oceny było wynikiem przypadku, zatem jeśli ktoś uważa, że sztucznie zaniżam oceny konkurencyjnych produktów, w tym wypadku należą mu się przeprosiny. Nie chciałem w ogóle oceniać Combat Zone nie zapoznawszy się z podręcznikiem (który planowałem nb. kupić na Polconie). 

Choć współpracuję z grupą Kuźni Gier oraz wydawnictwem Gramel moją główną funkcją jest tam po prostu, tworzenie tekstów i tłumaczenie. Nie utrzymuję się z tego, nie jest to podstawą mojego dochodu i nie czerpałem dochodów majątkowych z wystawienia grze "Combat Zone" zbyt niskiej oceny. Był to, co podkreślam jeszcze raz, wynik przypadku.

Mimo wszystko, pomimo mojego szacunku dla Wydawnictwa Cyfrografia, muszę jednak nie zgodzić się z Panem Olszakiem w kwestii ogólnej. Kupiłem Afterbomb Madness, gra mi się spodobała, choć, jeśli to ważne, nie oceniłem jej pozytywnie na portalu polter.pl. W ogóle jej nie oceniłem, częściowo ze strachu przed jakąkolwiek reakcją Pana Olszaka. Tym niemniej jednak jestem konsumentem i graczem. Mam prawo do oceniania i pisania recenzji tak polskojęzycznych, jak i zagranicznych produktów, podobnie jak Pan Olszak mógł ocenić produkt konkurencji: http://polter.pl/blog/view/id/12138.html 

Pragnę jeszcze raz z tego miejsca serdecznie przeprosić Pana Rafała Olszaka oraz wszystkie osoby związane z linią wydawniczą gry Afterbomb Madness. Życzę wszystkiego najlepszego tak tej grze, jak i całemu wydawnictwu, bowiem niezależnie od mojej osobistej opinii na temat osób związanych  z rynkiem RPG, zależy mi na rozwoju firm podejmujących się arcytrudnego zadania wydawania gier fabularnych w Polsce.

W końcu mogę dodać, że, choć nie była to łatwa decyzja, rozważam usunięcie mojego konta użytkownika w serwisie polter.pl, którego i tak używałem sporadycznie - tak aby nie powtórzyła się już taka historia. Tym niemniej, ponieważ obecnie trwa konkurs Quentin 2013, a ja chciałbym bardzo wziąć udział w związanych z konkursem dyskusjach, ostateczną decyzję podejmę w ciągu bieżącego sierpnia.

Komentarze


Agrafka
   
Ocena:
0
bo flejm i butthurt? :D
19-08-2013 13:57
Senthe
   
Ocena:
0
@gacoperz
Być może ten link pozwoli nieco lepiej zobrazować, jak bezsensowne jest Twoje "kilkadziesiąt tysięcy". Linkuję do BGG również dlatego, że ichniejszy system oceniania dzięki pewnym twistom jest akurat dobrze zbalansowany i naprawdę miarodajny - polecam o nim poczytać, gdyby Ci się nudziło.

Ale. Nadal pomijasz fakt, że celem akurat polterowego systemu oceniania - w przeciwieństwie do systemu z BGG - jest coś zupełnie innego niż wyświetlanie średniej.
 
19-08-2013 14:10
gacoperz
   
Ocena:
+2
Celem systemu, który dużą czcionką wyświetla średnią, nie jest wyświetlanie średniej. Czemu wcześniej na to nie wpadłem. Teraz wszystko ma sens. Dziękuję Senthe.
Choć nie wiem co do rzeczy ma, że Settlers of Catan dostał od 40k+ użytkowników BGG średnio 7.45, ale zgłębię tę tajemnicę.
19-08-2013 16:25
Agrafka
   
Ocena:
0
Ciesz się, że nie pytasz o zamieszczanie notek.
19-08-2013 16:26

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.