string(15) ""
» Blog » Mój SuperBohaterski HeartBreaker.
14-09-2006 23:54

Mój SuperBohaterski HeartBreaker.

W działach: RPG | Odsłony: 9

Każdy jeden Polak ma swój własny system autorski. Ja też mam. Kilka. Poza projektami na Nibykonkurs i Misjonażem, poza "całyczaspowstającą" L4k+Kangur, poza kilkoma szalonymi pomysłami do D&D, poza "wcaleniezerżniętymzmasteroforion" wszechświatem SF, mam świat Czynniku Delta.
Nie jest on odkrywczy, dobry do wydania. Ale jest mój. I chyba jest grywalny.
O czym on jest?
O superbohaterach. O ludziach, którzy mają wielkie możliwości, i pomimo przeciwności, swoje moce oddają w służbę innym. O ludziach, którzy nie tracą nadziei, nawet spoglądając w twarz Otchłani. O tym wszystkim, co mnie bawi i wzrusza w komiksach. Heartbreaker.
W Czynniku Delta widać kilka moich obsesji, widać też wpływ Jana Pająka i innych wybitnych fizjologów naszej epoki. Setting jest nieco podobny do Freedom City, będąc mieszanką komiksów Marvela z DC, jednak z wyraźną przewagą tego pierwszego.
Świat skupia się na dwóch miejscach - mieście Nowy Londyn, i kraju o wdzięcznej nazwie Polska. W NLC rezyduje drużyna broniąca świata przed zagładą, Nowe Legendy. W Polsce mamy lokalną drużynę - Oddział Wolność. Jedna z nich jest na skraju rozpadu, nie posiada kwatery głównej, a władza cywilna ich nienawidzi. Inna jest świetnie zgrana, sponsorowana przez rząd, i ma kwaterę główną... w Pałacu Kultury.
Ważnym elementem w grze jest dziedzictwo. Bohaterowie często odwoływują się do dawnych herosów o podobnych mocach i tematach. Dlatego Prodigy, najpotężniejszy bohater na Ziemi jest... nikim. Bo przyszedł znikąd, nie miał przodków, ani chlubnej tradycji. Dla odmiany, Biały Orzeł (albo Orlica) to już trzeci bohater o tym imieniu. Kochana i uwielbiana przez tłumy Polaków.
Wszystko się cały czas tworzy, dziś wrzuciłem to na writely aby pisać nawet, kiedy będę z dala od domu. Dalej lubię ten projekt.
0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


beacon
    Fajna ideja
Ocena:
0
Ciekawe. Czytałes może komiks Alana Moore'a Watchmen? Jeśli nie, to polecam ;)

Chętnie zobaczyłbym jakąś konkretniejszą zajawkę.
15-09-2006 00:14
Erpegis
    A tam
Ocena:
0
Strażacy to jest akurat kompletnie przeciwieństwo. Strażnicy jest o ludziach, którzy noszą kostiumy i walczą z przestępcami. DF jest o bohaterach. :P
15-09-2006 19:18
Qball
   
Ocena:
0
Prodigy? Nie było u Marvela takiego mutanta i który do tego był polakiem?
17-09-2006 12:17
Erpegis
    Hm
Ocena:
0
Prodigy chyba nie był polakiem, pamiętam tylko że Spiderman używał takiej sekretnej tożsamości, a potem przekazał ją komuś innemu.
17-09-2006 15:20

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.