string(15) ""
» Blog » Constar, constar, constar czeka!
24-04-2008 15:31

Constar, constar, constar czeka!

W działach: RPG | Odsłony: 2

Za tydzień konwent i rozpoczyna się faza dopinania wszystkiego na ostatni guzik. Pakowanie się... w sumie to kilka czystych gaci by mi się przydało, muszę zrobić pranie. Kupić karimatę, bo starą ktoś zakosił.

Nowe zastosowanie bloga: notes osobisty. Pamiętać: kupić cytrynę albo dwie. Sprawdzić, czy jest cukier.

Wracając do naszych baranów, na szczęście nie grozi mi spisywanie prelekcji na kolanie. W ten weekend zamierzam zamknąć opisy wszystkich postaci na larpie...

A cóż to jest za larp? Eberron, to pulp fantasy, choć nie dokładnie steampunk. Czerpie z podobnych wzorców, ale nie ma w nim tej otoczki wiktoriańskiej. Są magiczne koleje i statki powietrzne: oba zresztą są bardzo ważnymi elementami larpa, choć z oczywistych względów ich na nim nie zobaczycie, chyba że oczami wyobraźni :) W każdym razie, jeśli ktoś lubił larpy wolsungowe na constarach, to mogę być ich namiastką :)

Pamiętać: do rekwizytów dodać mapę Khorvaire.

Co na nim będzie: dzielna drużyna poszukiwaczy przygód powraca z wyprawy na kontynent Xen'drik, przynosząc wielkie skarby i tajemną wiedzę. Wita ich rodzina oraz możni tego świata. Właśnie, bogacze i władcy muszą ustalić pomiędzy sobą kilka spraw, o dużym znaczeniu. Niektórzy szukają nowej pracy, inni zaginionej rodziny...

Prawdę powiedziawszy nie przepadam za "ogonami", każdy gracz powinien mieć coś do roboty. Co prowadzi w prostej linii do... hm..., właśnie dodałem zaginionego złego brata bliźniaka z amnezją. To już jest właśnie opera mydlana. Jest romans, zaginione dziecko, arystokraci, łowcy smoków...

Warto zauważyć, że larpa robię sam, ale liczę na pomoc ze strony kilku graczy. Mam 2 role postaci przygotowane z myślą dla pomocników MG. Piękno tego systemu polega na tym, że mają autorytet w grze i równocześnie mają trochę własnych celów. Nie ukrywam, że zainspirował mnie tekst na blogu Fingrina dot. właśnie BN i "technicznych" MG.

Zresztą, oto na 99% dopięta lista gości na przyjęciu u lorda Orien: Uwaga, niektóre informacje są błędne, co by nie spojlować :)

Alexander Brannigan (człowiek, wojownik/łotrzyk/szermierz)
Malthus Brannigan (człowiek, czarodziej)
Orgontasz z linii Makasartasza (kalasztar, kapłan Ścieżki Światła)
Drakon d’Orien (człowiek arystokrata/dziedzic znamienia)
Szepczący (człowiek łotrzyk)
Książę Birnel z Breland (człowiek arystokrata)
Elaine Ewan (człowiek, paladyn srebrnego płomienia)
Ozymandias „Ozi” Therion (półork bard)
Natasza (człowiek łotrzyk)
Douglas Kamieniarz (krasnolud, kapłan Rady Suzerenów)
Profesor Jons d’Sivis (gnom łotrzyk/mędrzec)
Pan Benjamin (człowiek czarodziej)
Pusia (Niziołek łotrzyk)
14, (zbrojnokuty wojownik)
Skrzydła-wzbijające-się-w-niebo-o-zachodzie-słońca-nad-wzgórzami-Tronthonix (człowiek smoczy szaman (błękitny))
Penelopa Kadran (krasnolud wojownik)
Koralina Ewan (człowiek czarodziej/zaklinacz/ostateczny mag)
Horacy d’Lyrandar (półelf arystokrata)
Marilla d’Lyrandar (półelf arystokrata/dziedzic znamienia)
Stalwart de Deneith (człowiek wojownik/mnich/mistrz oręża)
Leonard Vincesson (krasnolud wynalazca/mistrz rzemiosł)
Szary cień (zwierzoczłek wynalazca/alchemik)
Marcjanna Pieśń Róży (elf bard)
Bowen Saapas (człowiek tropiciel/łowca smoków)
Martin Mystere (krasnolud złodziej zaklęć/niesamowity badacz)

No, rozgadałem się o larpie, a przecież mam jeszcze dwie inne prelekcje!

Pierwsza z nich, to historia gier RPG o bohaterach komiksów. Krótko opowiem o uprzednich próbach i dowiemy się, jaki podręcznik może wytrzymać kulę. Dzieci nie róbcie tego w domu. To jest typowa prezentacja, niestety nie multimedialna, ale może kilka fajnych rzeczy wypączkuje.

Druga jest już bardziej dialogowa (po cichu dodam, że liczę na dużo osób), a traktować ona będzie o problemie nurtującym większość Polaków.

Dlaczego Amerykanie są tacy głupi?

Spokojnie, spokojnie żadnej polityki nie będzie - choć chcąc nie chcąc czasem o to zahaczam. Postaram się wyjaśnić, dlaczego widzimy naszych wielkich i wspaniałych sojuszników jako idiotów nie znających państwa na U. Po cichu liczę że przyjdzie ten wicekonsul USA :>
W obu przypadkach mówię o czymś, co mnie ciekawi, więc jestem pewien, że wyjdzie fajnie.
0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Fingrin
   
Ocena:
0
Pamiętam te wolsungowe larpy, fajne były. No ciekawe co tam wykombinujesz. Rzeczywiście eberron jest trochę wolsungowy :)

Stosujesz jakąś mechanikę na larpie? Umiejętności? Papier Kamień Nożyce? Całkowite aktorstwo?
24-04-2008 16:55
Erpegis
    o, mechanika
Ocena:
0
Wycięło mi, nie wiem dlaczego.

Generalnie PKN, ale z haczykiem. Trzy próby to test, np. w walce. Ale np. wojownicy mają umiejętności walki i przyjmuje się, że dwie próby wygrali. (mają +2 do ataku)
Czyli, jeśli wręcz walczy wojownik z czarodziejem, musi wygrać w PKN tylko raz. Gdyby czarodziej jednak miał dwóch pomocników, szanse byłyby wyrównane.

Poza tym, owszem są umiejętności, niektóre działają cały czas, np. odporność na trucizny czy umiejętności walki. Innych można użyć tylko raz na jakiś czas (paladyn musi się pomodlić by odzyskać zdolności leczenia), a innych raz na larpie (większość potężnych zaklęć).
24-04-2008 17:08
Fingrin
   
Ocena:
0
Oho! Chyba napisze o mechanice na moim blogu jutro :) Twoje rozwiązanie ma pewne wady - niestety PKN nie jest takim super systemem. Ale rozumiem pomysł i zamierzenie :)
24-04-2008 17:21
Ziolo
   
Ocena:
0
Tak z ciekawosci, skoro juz na temat LARPow Constarowych mnie przywialo - poza mechanika jakies ciekawe rozwiazania fabularne przewidujesz, czy tylko realizowanie tego, co postaci maja napisane na kartach.

Wiem, ze pewno nie bedziesz chcial za duzo zdradzac, ale po prostu wrodzona ciekawosc typu 'jak to inni sobie radza' mnie zmusila do zadania tego pytania :)
24-04-2008 18:03
Erpegis
    hm
Ocena:
0
W planach mam dwa-trzy wydarzenia dosyć ważne, ale zwalę je na barki graczy, to znaczy:

"kosmici wylądowali i uaktywnili bombę, każdy kto ma implant proszę do mnie na stronę!". I się będzie trochę więcej działo.
24-04-2008 18:48

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.